Επίσημο videogame, επίσημο τραγούδι κλπ...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
Το retromaniax, είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό forum, και αυτό το γνωρίζουμε καλά...

Είναι μια πύλη στο παρελθόν. Στο παρελθόν που όλοι ζήσαμε έντονα, σαν παιδιά και έφηβοι...

Η σημερινή (τραγική) κατάσταση που επικρατεί, κάνει ακόμα πιο αναγκαία την επιστροφή στο παρελθόν και στις αναμνήσεις της εποχής που αγαπήσαμε...

Πιστεύω λοιπόν, πως είναι καιρός να επιλέξουμε ένα αντιπροσωπευτικό videogame, ένα τραγούδι, μια ταινία, ένα cartoon ή ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε, το οποίο χαρακτηρίζει αυτόν εδώ τον ιστότοπο που μας φιλοξενεί...

Ας πέσουν οι προτάσεις και αν θέλουν οι διαχειριστές, ίσως μετά από μια ψηφοφορία ανα κατηγορία, να επιλέξουμε αυτά που μας ταιριάζουν, τα οποία θα γίνουν "σημαία" του retromaniax και θα τοποθετηθούν πιθανόν στην αρχική σελίδα ή όπου άλλου...

Ξεκινάω με 2 προτάσεις δικές μου για αγαπημένο τραγούδι και videogame:

[video=youtube;Q3oGWq-wJLc]

Άπλά θεϊκό! Περιλαμβάνει όλη την ατμόσφαιρα, τη μουσική και το feeling των 80s.... ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Εναλλακτικά, θα μπορούσε να υπάρχει στην αρχική σελίδα:

"Η ρετρό συνταγή της εβδομάδας" (με τη βοήθεια των κυριών και δεσποινίδων του retromaniax), ή

"To Ρετρό τραγούδι της εβδομάδας", ή

"To Ρετρό videogame της εβδομάδας" και να αλλάζουν κάθε εβδομάδα...

Σκόρπιες σκέψεις παιδιά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενναλακτικά, θα μπορούσε να υπάρχει στην αρχική σελίδα, "Η ρετρό συνταγή της εβδομάδας" (με τη βοήθεια των κυριών και δεσποινίδων του retromaniax) ή το "Ρετρό τραγούδι της εβδομάδας", ή το "Ρετρό videogame της εβδομάδας" και να αλλάζουν κάθε εβδομάδα...

Σκόρπιες σκέψεις παιδιά....
 
Νομίζω ότι πολλοί από μας «θέλουμε να γυρίσουμε στα παλιά» γιατί κατά βάθος θέλουμε να παραμείνουμε...

 
Eχει ανοιξει και θεμα με αυτο το τραγουδι,ο υμνος ειναι ενας!
Zork-Metal-Smiley.gif





 
Δεν ξέρω ποιο θα μπορούσε να είναι το soundtrack της εβδομάδας αλλά προσωπικά από τη Δευτέρα το απόγευμα σχεδόν, ακούω αυτό.

Όποιος δεν έχει δει την ταινία δεν είναι retroμανιακός.

[video=youtube;TuxdjVI-5r0]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για ενα επισημο τραγουδι εγω θα εβαζα το I love the 90s

 
Ενδιαφέρουσα η ιδέα σου φίλε DINO, αλλά δεν θα το ονόμαζα "Επίσημο", αλλά "Αγαπημένο"... ;)
 
Κι έτσι μπορείς να το πεις... Απλά είχα στο μυαλό το "Official"... :)

Βέβαια μπορεί καποιος να πάρει τα αποτελέσματα όλων των δημοσκοπήσεων και να φτιάξει ένα thread TOP για όλες τις κατηγορίες...

Έτσι, ας πούμε, μπορούμε να βγάλουμε το TOP του retromaniax, π.χ.

Καλύτερη κονσόλα ever: SEGA DREAMCAST


Καλύτερο franchise ever: SONIC THE HEDGEHOG
κλπ. κλπ.

Η επιλογή των τίτλων ΔΕΝ έγινε τυχαία!

Κάθε ομοιότητα με πραγματικές δημοσκοπήσεις ΔΕΝ είναι συμπτωματική!!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το συγκρότημα αποτελείται από 25ρηδες οι οποίοι εκτιμούν το retro.

 
Πίσω
Μπλουζα