Επαγγελματικά / Σχολής βιβλία / τετράδια

greekeagle12

RetroActive
Joined
12 Αύγ 2012
Μηνύματα
307
Αντιδράσεις
125
Εδώ βλέπουμε 2 επαγγελματικά βιβλία και 1 τετράδιο που χρησιμοποιούσαν οι γονείς μου.

Το πρώτο είναι από την σχολή ραπτικής που πήγαινε η μητέρα μου στον Πειραιά την δεκαετία του 60......

attachment.php


Το δεύτερο είναι το τετράδιο που χρησιμοποιούσαν το οποίο τελικά κατάντησε τετράδιο συνταγών μαγειρικής (έκδοση Πεταλούδα 1960)

attachment.php
attachment.php


Και το 3ο είναι του ηλεκτρολόγου πατέρα μου "ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ" (1954)

attachment.php
 
ωραία ευρήματα!
 
Από τα βιβλία του πατέρα μου...

Ηλεκτροτεχνία (1972), Μαθηματικά (1967), Υλικά (1969), Φυσική (1969)

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
greekeagle12 είπε:
Από τα βιβλία του πατέρα μου...Ηλεκτροτεχνία (1972), Μαθηματικά (1967), Υλικά (1969), Φυσική (1969)
Υπαρχει θεμα για τα βιβλια απο το Ιδρυμα Ευγενιδου, αν θες ανεβασε τα και εκει...ή βαλε ενα link για το συγκεκριμενο ποστ
 
Και ακόμα 2 τετράδια από τους γονείς μου

Αυτό είναι του πατέρα μου δεκαετίας 60 και πριν

attachment.php
attachment.php


Και αυτό της μητέρας μου, δεκαετίας 60, γεμάτο καρφιτσωμένα κομμάτια ύφασματος από την σχολή ραπτικής που πήγαινε στον Πειραιά

attachment.php
attachment.php
 
Ποιον ήρωα σκοτώνει το Αγαρηνό σκυλί στο εξώφυλλο του τετραδίου? Αν πρόκειται για Αγαρηνό και όχι Πέρση εποχής Μαραθώνα, διότι βλέπω ότι οι κακοί πολεμάνε με δόρατα τελευταίας τεχνολογίας. Μη μου πείτε ότι έμπλεξα τις Θερμοπύλες μου με τις Αλαμάνες μου, διότι και ο Μεγαλέξανδρος όταν εφόνευσε τον κατηραμένον όφιν πήρε την θυγατέρα του πασά δια σύζυγον (και μετά τον θάνατον του πασά θα έλαβεν και τον θρόνον) άρα γιατί να μην πολεμούσε κι ο Μαρδόνιος με τον Μάρκο Μπότσαρη?
 
elephadas είπε:
Ποιον ήρωα σκοτώνει το Αγαρηνό σκυλί στο εξώφυλλο του τετραδίου? Αν πρόκειται για Αγαρηνό και όχι Πέρση εποχής Μαραθώνα, διότι βλέπω ότι οι κακοί πολεμάνε με δόρατα τελευταίας τεχνολογίας. Μη μου πείτε ότι έμπλεξα τις Θερμοπύλες μου με τις Αλαμάνες μου, διότι και ο Μεγαλέξανδρος όταν εφόνευσε τον κατηραμένον όφιν πήρε την θυγατέρα του πασά δια σύζυγον (και μετά τον θάνατον του πασά θα έλαβεν και τον θρόνον) άρα γιατί να μην πολεμούσε κι ο Μαρδόνιος με τον Μάρκο Μπότσαρη?
:D :D:D χαχαχαχαχαχαχα...
 
elephadas είπε:
Ποιον ήρωα σκοτώνει το Αγαρηνό σκυλί στο εξώφυλλο του τετραδίου?

Είναι ο Αναγνώστης Πετιμεζάς , που έπεσε σε συμπλοκή το 1822...
 
Πίσω
Μπλουζα