Επανέκδοση του "The ZX Spectrum Book 1982 to 199x (LE)"

gtsamour

SinclairMaster
Joined
12 Δεκ 2006
Μηνύματα
2.414
Αντιδράσεις
10
Το φοβερό "The ZX Spectrum Book 1982 to 199x (LE)" επανεκδίδεται ΜΟΝΟ σε 100 αντίτυπα (LE = limited edition), με ιδιόχειρη υπογραφή του συγγραφέα Andrew Rollings και μάλιστα σε hard back edition και λίγο μεγαλύτερο από την first edition ώστε το μέγεθός του να είναι σχεδόν όσο ένα Spectrum rubber keyed.

Είναι σπάνιο κομμάτι, ήδη η πρώτη έκδοση που έτσι και αλλιώς ήταν σε περιορισμένο αριθμό, είναι πολύ δυσεύρετη (σε μεταχειρισμένο από ebay εννοούμε πάντα).

Για να προπαραγγείλετε (μια που μάλλον θα ξεπουληθούν σύντομα) σπεύσατε οι ενδιαφερόμενοι εδώ

Το σύνολο για αποστολή στην Ελλάδα πάει περίπου 52 ευρώ και αναφερόμαστε σε ένα πολύ ποιοτικό βιβλίο 243 σελίδων, που περιλαμβάνει κυρίως reviews και περιγραφές των ομορφότερων παιχνιδιών του ZX αλλά όχι μόνο.

Εικόνα της πρώτης εξαντλημένης έκδοσης (1000 αντιτύπων)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε ! :thanx2:
 
Αντε παλι εξοδα...

Eχουμε και τα Spectrum Games Bible που θα κυκλοφορησουν σε 6 βιβλια (τομος1,τομος2 - και περιεχουν και καποια reviews του Rollings) και να δω και τι αλλο...ουφ...σε λιγο θα χρειαστουμε Spectrum-ο-δανειο :)
 
Έλα βρε Wally σιγά μην πάρεις το games bible, για να το πάρεις έγχρωμο (και όχι ασπρόμαυρο που είναι φθηνό) κοστίζει 38 λίρες το κάθε βιβλίο. Εξάλλου σημασία έχουν τα καλύτερα παιχνίδια και όχι όλα.
 
Ειμαι της ολοκληρωσεως εγω,εστω και ασπρομαυρης :D
 
Σα το χρυσό οδηγό θα είναι χε χε ....
 
Εχει πλακα διοτι γραφουν και τα παιδια απο το WOS...διαβαζα το δευτερο τομο στη παραλια...:nervous:

Τα reviews δεν ειναι οσο ενδελεχη θα ηθελα αλλα μην ξεχναμε οτι μιλαμε για χιλιαδες παιχνιδια.
 
Πολλά τα λεφτά Άρη... :(
 
Ρε σεις.. δεν μου εφταναν τα μηχανηματα, θα με βαζετε να τρεχω και για βιβλια τωρα!! Δεν προλαβα να ακουμπησω τον spectrum καλα καλα, αρχισαν τα "περιττα" εξοδα! :)
 
Σήμερα παρέλαβα το βιβλίο. Τι να λέμε τώρα..... "δεν περιγράφω άλλο..."

Ότι και να πω θα'ναι λίγο.... ωραίο hard cover εξώφυλλο, πολύ καλής ποιότητας ιλουστρέ χαρτί, παντακάθαρη εκτύπωση, άψογα reviews. Έχω τον αριθμό #7 από το σύνολο των 100 που εκδόθηκαν (limited edition). Ζουλεύτε (you know who you are... :D )









 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nα σαι καλα Πανο για το info.. (τωρα, να ειχα και ενα αντιστοιχο για τον Amstrad και για 2600.. χμ.. ;) )
 
Aνελπιστο christmas gift ,αν και θα το προτιμουσα λιγο πιο Hardware oriented.

Επισης θα ηθελα και ενα κεφαλαιο ολοκληρο για το τεραστιο Impact του 6128 στην κυκλοφορια του ΖΧ.

Ειμαι στην 100στη σελ. ελπιζω για παρακατω.

Πολλα παιχνιδια που δεν ηξερα με γραφικα εεε χμμμ ............ :xm:

 


Μην βγαλεις χολη ειναι χριστουγεννα ,μην βγαλεις χολη ειναι χριστουγεννα.

 
 
Εκπληκτικό βιβλίο. Και συγχαρητήρια στον συγγραφέα που το διέθεσε δωρεάν τώρα που εξαντλήθηκε!

@Aardvark: όταν παίζαμε με τον Speccy το 1983, ο 6128 δεν υπήρχε ούτε σε προσχέδιο ακόμα, οπότε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "τεραστιο Impact του 6128 στην κυκλοφορια του ΖΧ"...
 
Οταν κυκλοφορησε μιλαω ,δεν λεω για το 1983.

Anyway.....
 
Το μηχάνημα του...Sir Alan πήρε ένα μικρό μερίδιο στην Αγγλία της τάξης του 15% των 8μπιτων και αυτό ήταν όλο.
 
Εχει και καποια αλλα free αμα βαλεις την τιμη σε Low to high.
 
Και πώς κατεβαίνουν βρε παιδιά;
 
Πίσω
Μπλουζα