Επιστροφή στις ρίζες!!!

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Δεν ξέρω τι βλέπετε εσείς, αλλά εγώ γύρω μου (απο φίλους και μή), όλο και πιο συχνα ακούω τη λέξη ΜΑΜΕ, Emulators, Amiga, Atari, Amstrad κλπ. Έχω φίλους που σε πανάκριβα μηχανήματα, αντί να παίξουν κανα σύχρονο παιχνίδι, γεμίζουν GB σκληρούς με Emulators και παίζουν με τις ώρες Cabal ή Τoki ή Agony κλπ!! Και όταν τους ρωτάς, γιατί αγόρασαν τέτοιο PC αφού παίζουν παλιά παιχνίδια, σου δίνουν την εξής αποσομωτική απάντηση: "Γιατί τα καινούρια του ΜΑΜΕ θέλουν δυνατό μηχάνημα για να μην σέρνονται"!!!!

Λέτε τελικά να είμαστε forum νέας τεχνολογίας και όχι retro και να μην το έχουμε καταλάβει??? :D :D
 
Συνήθως, τέτοια games, παίζουν άτομα που τα έχουν γνωρίσει και "ζωντανά" και έφαγαν σκάλωμα. Πχ στις καμπίνες, στις κονσόλες ή ακόμα και σε retro Η/Υ που είχε ο πατέρας τους (βλέπε Pontium :D ) .

Χθές, είχα κουβέντα με έναν πιτσιρικά που είχε λιώσει στο N64, αλλά κάποια στιγμή το "έστειλε" και χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο. (καλά να πάθει :D )

Φυσικά, τον έβαλα στην πρίζα να παραγγείλει ένα από το ΝΕΤ και του έταξα cartridge με το ZELDA......:biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα