Επιστροφή στο μέλλον - Back to the Future 1,2,3 (1985, 1989, 1990)

Μπά είναι αντίθετοι τελείως σε κάθε είδους σίκουελ ο παραγωγός και ο σκηνοθέτης.
Δεν υπάρχει περίπτωση λένε είναι τέλεια η τριλογία όπως είναι.
 
(λίγη τροφή για σκέψη) στην πρώτη ταινία λέει ο doc ότι θέλει 1, 2 γίγα για να λειτουργήσει η χρονομηχανή. προφανώς εννοεί έναν παλμό του 1,2 γίγα. φυσικά αυτό μπορεί να γίνει (θεωρητικά) με έναν κεραυνό (όπως γίνεται στην ταινία) το πρόβλημα είναι ότι μεν οι διαστάσεις ισχύος ενός κεραυνού είναι τεράστιες (2,000,000 βολτ και 100,000 αμπέρ) το πρόβλημα όμως είναι ότι το μέγιστο ρεύμα ρέει για μερικά ms πράγμα που σημαίνει ότι η συνολική ενέργεια είναι μόλις μερικές kWh. έτσι η σκηνή που βλέπουμε τον doc να συνδέει την πρίζα, ενώ ο κεραυνός έχει ήδη πέσει, δεν μπορεί να γίνει στην πραγματικότητα, μιας και το ρεύμα του κεραυνού διαδίδεται φυσικά, με την ταχύτητα του φωτός. μια πιο βολική λύση, που θα έδινε λύση και στο πρόβλημα του συγχρονισμού, δηλαδή να βρεθεί το delorean κάτω από το σύρμα την στιγμή που περνάει το μέγιστο ρεύμα, θα ήταν να χρησιμοποιήσουν μια οποιοδήποτε γραμμή μεταφοράς υψηλής τάσης, σίγουρα υπήρχαν το '55, θα έδινε άνετα έναν παλμό του 1.2 γίγα. όσο για πλουτώνιο και τέτοια εννοούσαν μεταλλικό πλουτώνιο δηλ. για ατομική βόμβα, ή διοξείδιο του πλουτωνίου που μαζί με διοξείδιο του ουρανίου χρησιμοποιούνταν σαν καύσιμο σε πυρηνικούς αντιδραστήρες;
 
Το πέτυχα και εγώ σήμερα, απορώ πως έχουν 5 μύρια view's, η ο κόσμος δίψα για BTTF η βλέπει οτιδήποτε.
 
Δεν έχω καταλάβει.. τι παίζεται; Παραγωγής Amblin/Universal και Σπίλμπεργκ! Είναι αληθινό trailer; Βλέπω τους παλιούς ηθοποιούς όταν ήταν νέοι να μιλάνε με τους ίδιους ηθοποιούς όπως είναι τώρα... Τι γίνεται;;
 
Δεν έχω καταλάβει.. τι παίζεται; Παραγωγής Amblin/Universal και Σπίλμπεργκ! Είναι αληθινό trailer; Βλέπω τους παλιούς ηθοποιούς όταν ήταν νέοι να μιλάνε με τους ίδιους ηθοποιούς όπως είναι τώρα... Τι γίνεται;;

Απο την περιγραφη του βιντεο:
Please note that this video is a concept trailer created solely for artistic and entertainment purposes.
 
η ο κόσμος δίψα για BTTF η βλέπει οτιδήποτε.
Στην περιπτωση μας και τα δυο! :fafoutis:

Δεν έχω καταλάβει.. τι παίζεται;

Ειναι deepfake, αλλα υψηλής ποιότητας και με αγαπη και σεβασμό στο αρχικό υλικό.

Υπαρχουν κι αλλα τετοια, αλλα δεν το πλησιαζουν απο αποψη ποιοτητας:


Και τωρα φανταστειτε πως θα ηταν πραγματικα αν το κανανε σημερα.

 
Πίσω
Μπλουζα