Επιτέλους πέρασα τα 1000 τεύχη !!!

leaosnes

Retro Member
Joined
10 Απρ 2010
Μηνύματα
118
Αντιδράσεις
0
Αρχικά θα ζητήσω να με συγχωρήσετε γιατί δεν έχω φωτογραφική μηχανή για να ανεβάσω φωτογραφίες γιατί μου χάλασε , ευελπιστώ πάντως να βρώ.

Μπαίνω λοιπόν στο θέμα

σήμερα το απόγευμα κατέβασα όλες τις κούτες από το πατάρι και αφού τις άνοιγα μία μία ,μέτραγα τα περιοδικά ένα ένα και διαπίστωσα ότι έχω περάσει τα χίλια τεύχη σε σύνολο !!!:biglaugh:

κάνω μία λίστα με το σύνολο των περιοδικών :

τεύχη

Μίκι μάους 426

Κόμιξ 209

Κλασσικά 83

Μίκι μυστήριο (α,β,γ, κύκλος πρώτη έκδοση ) 40

Αλμανάκο 73

Ντόναλντ 165

Μεγάλο μίκι 8

Σπέσιαλ έξτρα εκδόσεις μαζί με σήριαλ 40

διάφοροι τόμοι (βίος και πολιτεία, βιβλιοθήκη κόμιξ ,κλπ) 6

σύνολο 1050 :cheers:

έχω διαβάσει άπειρες φορές το κάθε τεύχος ,μου έχουν χαρίσει απίστευτες στιγμές,

κάποια είναι ταλαιπωρημένα αλλά τα προσέχω όλα σαν κόρη οφθαλμού .

ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Μίκι και τη παρέα του .
 
Χιλια μπραβο φιλε.Ευχομαι να φτασεις και να ξεπερασεις και τα 10000.
 
ευχαριστώ αν και είναι δύσκολο ,γιατί τα οικονομικά μου είναι σαν του κράτους,

απο την άλλη ποτέ μη λες ποτέ γιατί ποιος να μου το λεγε όταν ξεκίνησα να τα μαζεύω ένα ένα ότι θα έφτανα να έχω πάνω από χίλια :) .
 
Μπράβο φίλε μου! Αντιλαμβάνομαι τη χαρά σου! :thumbup:

Δυστυχώς πλέον, με τη σημερινή κατάσταση, είναι πολύ δύσκολο να φτιάξεις μια συλλογή όπως τη θέλεις.

Ακόμα χειρότερα γίνονται τα πράγματα, αν αρχίσεις και πουλάς ότι μάζεψες με τόσο ιδρώτα, μόνο και μόνο για να βουλώσεις "τρύπες"...
 
ωραιος .... εχεις λοιπον για διαβασμα αρκετες ωρες να περασεις ...παρα να βλεπεις το χαζοκουτι την tv. Φυλαξε τα ...!!!!
 
μπράβο!!!! και καλή συνέχεια :)

να σου πω επίσης μπράβο για την υπομονή που είχες να κάτσεις να τα μετρήσεις :D , προσωπικά μόνο στην ιδέα να κάνω το ίδιο με τα δικά μου φρικάρω

:biglaugh:

 
Μπράβο, μπράβο χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα με το ίδιο πάθος!!!! Υπάρχουν κάποιες φορές που πραγματικά κι εγώ δίνω τόσα σε περιοδικά που βγάζω τον υπόλοιπο μήνα με φραγκοδίφραγκα!!!

Πάντως σου εύχομαι να μεγαλώσεις την συλλογή σου κι άλλο φίλε μου. Εγώ πάντως κάθισα και τα μέτρησα τα δικά μου και φτάνουν κάπου στα 2700 με 1200 να είναι μόνο τα Μίκυ Μάους...και έπεται συνέχεια!!!
 
μπράβο ,δεν νομίζω να σε φτάνω σύντομα αλλά να σου πώ ότι έχω σταματήσει πολλά χρόνια να αγοράζω μίκυ μάους γιατί ανακυκλώνουν τις ιστορίες και είναι πραγματικά πολύ εκνευριστικό ,

τώρα μπαίνω στα βαθιά για μαμούθκόμιξ

πάντως τη κόμιξ έχεις ? (μόνο τερζόπουλου ή και διάφορα από 60',70'κλπ κλπ).
 
Από 60's 70's δεν έχω πολλά, παρά μόνο Ντίσνεϋ και κάτι λίγα από άλλες εκδοτικές. Τα περισσότερα είναι του 80 μιας και είναι η γενιά μου, και τα περισσότερα είναι κυρίως Ντίσνεϋ που συμπληρώνονται με μαμούθ κόμιξ, Καμπανά, Δραγούνη κ.α.

Το ξέρω ότι ανακυκλώνει ιστορίες ο Τερζόπουλος αλλά δεν με νοιάζει, εμένα σαν συλλέκτη με νοιάζει να έχω το τεύχος αυτό καθ'αυτό όσες φορές κι αν έχει εκδοθεί η ιστορία που περιέχει!!!
 
Μπραβο για τη συλλογη leaosnes!!!Προσεχε τη σαν τα ματια σου και ξεκινα διαβασμα μιας και το να ανοιγεις το χαζοκουτι σημερα ειναι πραγμα ανοφελο και δυσαρεστο.Κι εγω συλλεγω κομιξ αμερικανικα υπερηρωικα ομως και καποια ευρωπαικα.Καλη αναγνωση και περιμενω σαν τρελος φωτογραφιες!!!
 
deathshadow ευχαριστώ, για φωτό λόγο απώλειας θα προσπαθήσω να βρώ αλλά δεν ξέρω πότε όμως,

φίλε kingtiger007 μπράβο για το μεράκι αλλά, για να τα πάρεις όλα τα λεφτά είναι πολλά :) ειδικά τη σήμερον ημέρα ,

εγώ εκνευρίζομαι όταν αγοράζω ένα ίδιο τεύχος με άλλο αριθμό ή όταν ένα τεύχος έχει ιστορίες απο τα παλιά .
 
Ωραίοςςς... Να χαίρεσαι τα κομιξάκια σου! :cool:

Και φυσικά, το πιο σημαντικό δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα και το να μας αρέσουν αυτά που παίρνουμε :)
 
Αγαπητε leaosnes ευχομαι να αυξησεις τη συλλογη σου, αλλα προσοχη γιατι πολλες φορες τετοιες συλλογες καταστραφηκαν απο τριτους!! Εγω υπολογιζω οτι διαθετω καπου στα 2400 τευχη, αρχης γενομενης απο το 1969
 
"Σπέσιαλ έξτρα εκδόσεις μαζί με σήριαλ 40"

 


Μπορείς να γράψεις αναλυτικά ποιά είναι αυτά; Αν δεν σου είναι κόπος! Εμένα το αγαπημένο μου ήταν η "Ζωδιακή Πέτρα" και "Το Σπαθί Των Πάγων", που επανακυκλοφόρησαν και πριν 2 χρόνια περίπου, σε καλύτερο χαρτί, και διαφορετικό χρωματισμό (τώρα αν είναι καλό ή κακό αυτό, είναι υποκειμενικό!).



Επίσης, Σούπερ Μίκυ δεν έχεις;
 
αντε με το καλο να προσθεσεις αλλο ενα μηδενικο...!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα