"Ερωτικές" κασέτες ήχου

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.058
Πριν το μεγάλο "μπαμ" του βίντεο, κάποιοι είχαν τη "φαεινή" ιδέα να "εξάψουν τη λίμπιντο" των ανδρών, με "ερωτικές κασέτες".

Περιείχαν "διαλόγους" (απείρου κάλους) και (μη-αληθοφανείς) "ήχους".

Αμφιβόλου αισθητικής, ακόμα και για τα 80's , ξεχάστηκαν σε ράφια συνοικιακών μαγαζιών, γεμίζοντας σκόνη.

Σήμερα, αποτελούν αναμφισβήτητα "καλτ ευρήματα" και ελπίζω κάποτε να μπορέσω να βρω παρόμοια αυθεντικά ηχητικά ντοκουμέντα.

Καλείστε :

  • Να τοποθετηθείτε εν γένει, έναντι του φαινομένου.
  • Να δηλώσετε αν κατείχατε ή είχατε ακούσει τέτοια κασσέτα (εσείς, ή "γνωστός σας" -και καλά- ).
  • Αν γνωρίζετε μαγαζιά που τις διαθέτουν (απελπισμένα) στις μέρες μας.



attachment.php


attachment.php
 
μου θυμιζει την ταινια με τον ψαλτη που το επαιζε τυφλος και μπηκε σε ενα ερωτικο σινεμα και λεγαν οι αλλοι καλα τι κανει ο τυφλος εδω??μαλλον ειναι ακουστικος τυπος
 
1)Φοβερα τρας απομειναρια. Τωρα ο σκοπος που επιτελουσαν λιγο θαμπος...ισως υπαρχουν "ακουσικοι" τυποι

2)Δυστυχως δεν εκατσε ποτε φαση με τετοια ακροαση

3)Αν δεν φοβασαι τη συλληψη ή τη δημοσια διαπομπευση απο γριες που θα περιμενουν σε καμια σταση και μας παρουν χαμπαρι, σε καλω σε σαφαρι στη ζουγκλα της Ομονοιας στα περιπτερα

Οποιου του κανει η καρδια να κοιταξει και στο κατω μερος της φωτογραφιας θα παρατηρησει κασετες του Ηλια Μεγαλουδη.
 
Τωρα ο σκοπος που επιτελουσαν λιγο θαμπος...ισως υπαρχουν "ακουσικοι" τυποι
Kαθολου θαμπος,βιντεο ειχαν ολιγοι κασσετοφωνακι everybody,μεχρι και τα datsun στο δρομο για τα .....μπαρα ειχανε.

 


Edit:Επισης Προ της TV στην Ελλαδα το αυτι του Ελληνα ηταν συνηθισμενο στο ραδιοφωνο και τις εκπομπες του.
 
Δεν γνώριζα κάν για την ύπαρξη τους! Εαν καποιοs φίλος βρεί ας ανεβάσει φωτο στο thread.
 
ναι, τυχαία είχα ανακαλύψει μια τέτοια κασέτα (χωρίς τη θήκη της, δεν ήξερα το περιεχόμενό της) και έκανα το λάθος να την ακούσω!
 
BETTY BOOP είπε:
ναι, τυχαία είχα ανακαλύψει μια τέτοια κασέτα (χωρίς τη θήκη της, δεν ήξερα το περιεχόμενό της) και έκανα το λάθος να την ακούσω!
Πλάκα κάνεις, έτσι ;

Βρήκαμε επιτέλους έναν "αυτήκοο μάρτυρα" και δε μας λες λεπτομέρειες ;
 
exetlaios είπε:
Πλάκα κάνεις, έτσι ;
Βρήκαμε επιτέλους έναν "αυτήκοο μάρτυρα" και δε μας λες λεπτομέρειες ;
Η επίμαχη κασέτα είχε απ΄ ό,τι θυμάμαι γυναικεία βογκητά (εμ, τι άλλο? και ένας τύπος έλεγε σου αρέσει? κλπ...!!!). Λίγο άκουσα, μη φανταστείτε και πολλά...
 
BETTY BOOP είπε:
Η επίμαχη κασέτα είχε απ΄ ό,τι θυμάμαι γυναικεία βογκητά (εμ, τι άλλο? και ένας τύπος έλεγε σου αρέσει? κλπ...!!!). Λίγο άκουσα, μη φανταστείτε και πολλά...
Ακούγεται τόσο cult, όσο το φανταζόμουν ...

Links, κανείς ; :)
 
Τι μαθαινει κανεις νυχτιάτικα ενω ολοι κοιμουνται! Μένω άναυδη! Το μονο σχετικο που μου ερχεται στο μυαλο ηταν μια κασσετα απο τα 90ς (δηλαδη πολυ μετα το βιντεο) που πηγαινε χερι με χερι και εγω την ακουγα στο αυτοκινητο μαζι με συμφοιτητες. Ειχε αναστεναγμους (για πλακα ομως) και τραγουδια. Χιτ ηταν το ᾽ειμαι παιδέρας᾽ του οποιου τους στιχους δεν μου επιτρεπουν οι κανονισμοι να γραψω αλλα τελοςπαντων ας πουμε πως δεν επαιρναν ακριβως το Νομπελ αν και μου εμειναν αξεχαστοι (σε καποια αλλη χωρα με πιο πολυ εμφαση στην πολιτικη ορθοτητα ο δημιουργος θα ηταν στα σιδερα). Αργοτερα καποιες φημες συνεδεσαν αυτην την κασσετα με γνωστο κωμικο ραπ ελληνικο συγκροτημα αλλα δεν ξερω αν αληθευουν για αυτο και δεν αναφερω ονομα. Τωρα τι να πω μπορει οι αναστεναγμοι να ηταν και ασχετοι και να ειχαν ξεμεινει απο τις κασσετες που αναφερονται εδω. Πάντως το ολο πραγμα σιγουρα ηταν καλτ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aληθευουν,αληθευουν δεν πιστευω να το κρυβουν τα ημις,πρεπει να ειναι περηφανα :D ...
 
Μέρα με την μέρα, θέμα με το θέμα,νιώθω ακόμη πιο τυχερός που είμαι εδώ!!!

Ούτε που ήξερα ότι είχε φτάσει εκεί το μυαλό του Έλληνα έμπορου!!!
 
Υπαρχει μια τετοια κασσετα...αλλα μαλλον ειναι γραμμενη απο "πικαντικη" ταινια της εποχης. Τελος '70-αρχες '80

Τωρα τελευταια εκανα ενα σερβις στο κασσετοφωνο με σκοπο να τα περασω στον υπολογιστη...

Σιγα-σιγα θα γινει κι αυτο...
 
Μολις ειδα το τιτλο του θεματος...εφαγα φλασια...:burn:..."καπου εχω μια χωμενη..."

Και...Ναι... :happyjump: ...την βρηκα... :diablotin:

attachment.php
 
Ωραίος Σταύρο. Ήξερα για βιντεοκασσέτες, ήξερα για τράπουλες αλλά και κασσέτες ήχου πρώτα φορά είδα.
 
Μπράβο Σταύρο ! Φανταστικό εύρημα !

@ johnny19818

...κι εγώ πρώτη φορά τις έμαθα εδώ ... έπος παιδάκι μου ! έπος ! KARA LOL !! :rofl:
 
'Έπαιζαν και ατάκες τύπου Γκουσγκούνη ή μόνο αχ, βαχ και τέτοια επιφωνήματα ; :D
 
σχετικό άσχετο,θυμήθηκα τα αρνητικά πλάνα της φίλμνετ που πιάναμε μετά τις 12 σε κάποιες συχνότητες με την φαντασία να πηγαίνει σε άλλα επίπεδα :p
 
Πίσω
Μπλουζα