Ερωτικές τράπουλες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Θυμάμαι στο Γυμνάσιο παίζαν κάποια παιδιά - όχι, δεν ήμουν εγώ!- #) με τέτοια τράπουλα στην ώρα των Θρησκευτικών! Μπαίνει η θεολόγος και ήταν κουλ! Πάντως, τέτοιες τράπουλες υπάρχουν σε τουριστικά μαγαζιά (π.χ. στην Κρήτη) και μοσχοπωλούνται σε τουρίστριες και τουρίστες για να ... μάθουν τι θα πει Γκρικ Λάβερ! :p
 
φουλ μπούτι με *****αρες.

Η Κρήτη ειναι τουριστικό μαγαζι?
 
Ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο που ένας συμμαθητης μου, είχε μόνιμα στην τσάντα του μια τέτοια τράπουλα, αφού χαρτιά δεν έπαιζε ποτέ :p

Θυμαμαι επισης την βλακωδης απορια μου : Αφου εχουν τετοιες εικονες, πως παιζεις χαρτια? (δηλ. πως αναγνωριζεις τον ασσο, την νταμα κτλ) Ντιπ για ντιπ αθωα :p #)
 
Λορένα είπε:
Ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο που ένας συμμαθητης μου, είχε μόνιμα στην τσάντα του μια τέτοια τράπουλα, αφού χαρτιά δεν έπαιζε ποτέ :p
Θυμαμαι επισης την βλακωδης απορια μου : Αφου εχουν τετοιες εικονες, πως παιζεις χαρτια? (δηλ. πως αναγνωριζεις τον ασσο, την νταμα κτλ) Ντιπ για ντιπ αθωα :p #)
το ''σπαθι'' παντως αναγνωριζεται ευκολα :p
 
Saulot είπε:
φουλ μπούτι με *****αρες.Η Κρήτη ειναι τουριστικό μαγαζι?
Διορθώνω: σε περιοχές της Κρήτης όπου συχνάζουν τουρίστες όπως Μάλια, Ιεράπετρα κλπ.
 
Έκανα το λάθος να δω μια τέτοια τράπουλα, άνοιξα το κουτί και αηδίασα, για να πω την αλήθεια!
 
Εγω ειχα συλογη απο παρα πολλες τραπουλες και σιγουρα αν ψαξω καπου θα ειναι χωμενες και της ειχα σε θηκες απο υπερατου.Φυσικα ειχε ολη η παρεα και επειδη κανενας δεν ειχε της ιδιες της παιζαμε στο στοιχημα ποιος θα κερδιζει του αλλουνου οπως παιζαμε με τα χαρτακια(νιντζακια,ιπποτης της ασφαλτου κτλ).Δεν ξερω αν επαιζε κανεις το συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα παιζεται με τον ξης τροπο.Πηγαιναμε σε καποιον τοιχο και αφου κληρονοταν ποιος θα παιξει πρωτος αρχιζε η μονομαχια.Βαζοντας το τραπουλοχαρτο στην επιφανεια του τοιχου το αφηναμε και επεφτε κατω.Ο επομενος παιχτης μετα εκανε ακριβως το ιδιο και σκοπος του ηταν με το δεικο του τραπουλοχαρτο να αγγιξει το τραπουλοχαρτο που ηταν κατω.Αν γεινοταν αυτο κερδιζε το τραπουλοχαρτο του αντιπαλου.Φυσικα υπαρχουν αρκετες τεχνικες ωστε να κατευθηνεις οπου θελεις το τραπουλοχαρτο η το χαρτακι σου.
 
Λορένα είπε:
Ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο που ένας συμμαθητης μου, είχε μόνιμα στην τσάντα του μια τέτοια τράπουλα, αφού χαρτιά δεν έπαιζε ποτέ :p
Θα έριχνε πασιέντζες μόνος του... :p
 
Ένας συμμαθητής μου είχε 2,3 και μια φορά είχαμε βρεθεί ένα απόγευμα στα μουλωχτά σε μια οικοδομή και μου τις έδειχνε. Πως δε μας έκανε κανείς τσακωτούς. Και ναι επιβεβαιώνω ότι σε τουριστικά μέρη υπάρχουν πολλές από δαύτες.
 
Eγω οταν ημουν στο στρατο στην ροδο ειχε στο μαντρακι ενα μαγαζι με στρατιωτικα ειδη και ο ιδιοκτητης μου χαρισε μια τετοια τραπουλα!φυσικα τουβτην εδωσα πισω αφου αηδιασα και φοβοημενος μη μου τη κανουν τσακωτη στο ταγμα μεσα.
 
Απλα και μονο για το θεαθηναι και για να υπαρχει μια φωτο στο θεμα!!! :)

Οτι πιο softcore καταφερα να βρω,το οποιο και παλι εχει "λογοκριθει" λιγο στο photoshop. ;)

EroticCard.JPG

πηγη φωτο: ebay

 Note

Μην σας μπουν τιποτα ιδεες για ανεβασμα αλλων φωτο....θα τις παρει το Ευρηκα με συνοπτικες!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φυσικά και τις θυμάμαι, καθώς επίσης και το ότι σίγουρα βρίσκεις τέτοιες σε τουριστικά μαγαζιά, μαζί με τράπουλες με αρχαιοελληνικές απεικονίσεις αντίστοιχης φύσεως (αρχέγονα, βλέπεις, τα ένστικτα τα ερωτικά), και καρτ ποστάλ με τουρίστριες που θαυμάζουν, όσο πιο ελαφροντυμένες γίνεται, τη θέα των ελληνικών νησιών.

Το μόνο που δε θυμάμαι είναι σε ποια τάξη του γυμνασιολυκείου είχε πάρει ένας συμμαθητής τέτοια τράπουλα και τη χαζεύαμε (καταλαβαίνω τις κοπέλες του φόρουμ, αλλά τα αγοράκια είμαστε πιο εξοικειωμένα :p ), αλλά ένεκα πιθανής καμπάνας, τη βγάζαμε με Uno στα φανερά...
 
Βρέθηκε μία softcore από τα 70s! Πολύ τριχοφυΐα βρε παιδί μου...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα