Ερωτικό Ταξίδι με τη Τζοβάννα Φραγκούλη

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
832
Πριν κάτι μέρες άδειζα μια ντουλάπα και βρήκα μεταξύ άλλων αυτό το απίστευτο φωτορομάντζο, προσφορά της Σούπερ Κατερίνας! Είναι μια ιστορία αγάπης, πλούτου, εμποδίων, οικολογίας και σύσφιξης των σχεσεών μας με τους άλλους λαούς. :animlaugh:

 


Απ'όσο θυμάμαι έιχε γυριστεί σε χρόνο ρεκόρ αυτή η ταινία μια φορά που είχε έρθει αυτός ο ηθοποιός εδώ, κάπου στο 1988-89, τότε που γινόταν της τρελής με την "Τόλμη και Γοητεία" και η Σ.Κ. είχε βγάλει αυτό το ένθετο πριν βγει σε βιντεοκασσέτες. Ελπίζω να απολάυσετε όσο κι εγώ τις ανεπανάληπτες ατάκες του και τους απόλυτα cult πρωταγωνιστές του, συμπεριλαμβανομένης και της Έλντας Πανοπούλου σε εποχές προ "Ρετιρέ".


Το εξώφυλλο

[edit] dead photobucket photo [edit]

και το υπόλοιπο δεν μπορούμε να το φιλοξενούμε εδώ για λόγους copyright! Όποιος πάντως θέλει να το δει, ας μου στείλει pm!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ!!Ο Θόρν ο όμορφος!!! (οι άλλοι που ακολούθησαν ήταν χάλια). Ανυπομονώ να το διαβάσω :) Μπράβο QueenofHearts! Btw, nice avatar:D
 
Αγαπητη Queenofhearts καλως ηρθες στο forum και καλη συνεχεια σου ευχομαι. :)

Σχετικα με το upload αυτο, εχω να πω οτι προκειται για πραγματικο ντοκουμεντο - αλλα οπως και τα περισσοτερα πραγματα που θα θελαμε να ανεβασουμε και να μοιραστουμε με τους φιλους μας, εχει δυστυχως ακομα copyright (H ΣουπερΚατερινα κυκλοφορει ακομα) και ως εκτουτου ειναι απαγορευμενο φρουτο αναφορικα με τους Κανονισμους Λειτουργιας του χωρου μας εδω.

Δεν το διαγραφω αμεσα - μηπως και θελει να το δαγκωσει και καποιος αλλος - αλλα βιαστειτε. :diablotin:

Είναι μια ιστορία αγάπης, πλούτου, εμποδίων, οικολογίας και σύσφιξης των σχεσεών μας με τους άλλους λαούς. :animlaugh:
:help: :biglaugh:


Ωχ!!Ο Θόρν ο όμορφος!!!
:rolleyes::biglaugh:
 
Πεθανα στα γελιααααααααααααααααααααααααααααααααα
 
Εντω μεταξύ πρίν κάτι χρόνια είχα πετύχει αυτόν τον ηθοποιό (που έπαιζε το Θόρν) σε μια Ισπανική (ή Μεξικάνικη) σαπουνόπερα και μιλούσε άπτεστα Ιθπανικά.... :D
 
Θίγουρα δεν ήταν μεταγλωτιθμένο; :biglaugh:
 
Καταπληκτικο ξυπνησες τρελες αναμνησεις QueenofHearts .

Μιας και εχεις δεν βαζεις και κανα εξωφυλλο απο "super κατερινα" να θυμηθουμε καμμια 80ς retroφατσα σε καινουργιο threadaki.

Και εδω εχει αναμνησεις . :thumbup:

Κομικς για Κοριτσια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telamonas.stokos είπε:
Αγαπητη Queenofhearts καλως ηρθες στο forum και καλη συνεχεια σου ευχομαι. :)
Σχετικα με το upload αυτο, εχω να πω οτι προκειται για πραγματικο ντοκουμεντο - αλλα οπως και τα περισσοτερα πραγματα που θα θελαμε να ανεβασουμε και να μοιραστουμε με τους φιλους μας, εχει δυστυχως ακομα copyright (H ΣουπερΚατερινα κυκλοφορει ακομα) και ως εκτουτου ειναι απαγορευμενο φρουτο αναφορικα με τους Κανονισμους Λειτουργιας του χωρου μας εδω.

Δεν το διαγραφω αμεσα - μηπως και θελει να το δαγκωσει και καποιος αλλος - αλλα βιαστειτε. :diablotin:
Tους διάβασα τους κανονισμούς, αλλά δεν είχα ιδέα πως κυκλοφορεί ακόμα! Pardon! Let me know πότε να κατεβάσω τα λινκς και θα αφήσω το εξώφυλλο μόνο! Όποιος θέλει και το υπόλοιπο δεν έχει παρά να μου στείλει pm.Πάντως έχω την εντύπωση πως αντιγραφή μέχρι και 10% ενός βιβλίου είναι μέσα στα νομικά πλαίσια. Αλλά ας μην παίζουμε με αυτά!!

gtsamour είπε:
Εντω μεταξύ πρίν κάτι χρόνια είχα πετύχει αυτόν τον ηθοποιό (που έπαιζε το Θόρν) σε μια Ισπανική (ή Μεξικάνικη) σαπουνόπερα και μιλούσε άπτεστα Ιθπανικά.... :D
Εχεις δίκιο, τον είχα δει και εγώ και είχα δει μάλιστα και 2 επεισόδια της σειράς μέχρι να πειστώ ότι ήταν αυτός! Η σειρά λεγόταν "Μιλάγκρος".

Aardvark είπε:
Καταπληκτικο ξυπνησες τρελες αναμνησεις QueenofHearts .Μιας και εχεις δεν βαζεις και κανα εξωφυλλο απο "super κατερινα" να θυμηθουμε καμμια 80ς retroφατσα σε καινουργιο threadaki.

Και εδω εχει αναμνησεις . :thumbup:

Κομικς για Κοριτσια

Το είδα και αυτό το κομμάτι του φόρουμ αλλά καθότι δεν επρόκειτο για κόμικ αλλά για περιοδικό, το έβαλα εδώ. Έχω διαφορα τέτοια περιοδικά αλλά είναι θαμμένα κάπου στην αποθήκη. Μέχρι τότε, θα σας δείχνω τα διάσπαρτα κομμάτια που βρίσκω στις ντουλάπες μου! Thanks everyone!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
quennie!! καλως την!!

κ φυσικα μπηκες δυναμικα, γουσταρω! :D

το μωρακι το ομορφο!! α,ρε θορν, τσακωμους που ειχα ριξει για να σε υπερασπιστω στο σχολειο..

δεν πιστευω να φασωνεται με την τζοβαννα στο φωτορομαντζο..:animeek:

παω να τσεκαρω!:mad:
 
Τρομερό ντοκουμέντο QueenofHearts!!!Εύγε!!! :thumbup:
 
ΤΈΛΕΙΟ:loco:!!!

Το είχα κι εγω κάποτε και για αρκετα χρόνια αλλά ο χρονος το εξαφάνησε:102:!!!

Όσο για τον Θόρν...Ψηφίζω Ριτζ φανατικά:heart::love::lotsofolove: :headbangdude: !!! Μεγάλος έρωτας!!!
 
Αν είχε παίξει στην 'Μιλάγκρος' που ήταν αργεντίνικης παραγωγής σίγουρα μιλούσε καστελιάνικα ή αλλιώς (απλά) ισπανικά.
 
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ (AMIGA,SPECTRUM,AMSTRAD,COMMODORE) ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΟΧΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΤΟ FLEAMARKET,KAI ΣΤΟ EBAY.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΑΒΡΙΗΛ
 
Να και ενα ντοκουμεντο-αναμνηστικο απο την ιστορικη συναντηση με αποκλειστικες υπογραφες τους.

Και αυτη η φωτο εγχρωμη ηταν και παλι ξεχασα να το γυρισω στο εγχρωμο ωστε να απολαυσετε την ξανθια φραντζα της Τζοβανας σε ολο της το μεγαλειο. :(

Τζοβανα Φραγκουλη - Ronn Moss B&W.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Tζοβαννα Φραγκουλη ειχε την τιμη να γνωρισει και άλλους πολλούς διάσημους λογω του οτι ηταν ανιψιά ενός γνωστού Εφοπλιστή απο το νησί που κατάγομαι! Μάλιστα η γνωστή εκπομπή "Πες το και Έγινε" που έκανε τα όνειρα τον παιδιών πραγματικότητά ήταν χρηματοδοτούμενη απο αυτόν.

Φοβερο ντοκουμέντο Aardvark! Το Ριτζ τον θυμάμαι που τον είχε φέρει τότε ο Λαμπρόπουλος στο κατάστημα του στον Πειραιά, είχε γίνει Χαμός, περιμέναμε εκατοντάδες κόσμος να τον δούμε και τελικά βγήκε στην ταράτσα του 8οροφου καταστήματος και χαιρέτησε τον κόσμο!

Όσο για τον Θορν το ξέρετε ότι έχει παντρευτεί Ελληνίδα γυναίκα (δεν ξέρω εάν είναι μαζί ακόμα) και ότι έχει σπίτι σε κάποιο νησί στην Ελλάδα.... ;)

Επίσης θυμάμαι ότι ο Θορν είχε γυρίσει κάποιες σκηνές στην πλατεία Αλεξάνδρας στον Πειραιά για όσους ξέρουν και μάλιστα στο συγκεκριμένο πλάνο θα δείτε ότι ακριβός απέναντί είναι 2 παιδάκια.... ο ένας είμαι εγώ :) oπου παίζαμε με ένα φίλο μου!
 
Stormwatch είπε:
Μόλις μου έλυσες μια απορία που είχα χρόνια...
ισως,αλλα νομιζω οτι εφτασε σε αυτα τα δυσθεωρητα υψη δημιουργικου ταλεντου λογω της αδερφης της που ασχολειτο με την παραγωγη..
 
circleag είπε:
Η Tζοβαννα Φραγκουλη ειχε την τιμη να γνωρισει και άλλους πολλούς διάσημους λογω του οτι ηταν ανιψιά ενός γνωστού Εφοπλιστή απο το νησί που κατάγομαι! Μάλιστα η γνωστή εκπομπή "Πες το και Έγινε" που έκανε τα όνειρα τον παιδιών πραγματικότητά ήταν χρηματοδοτούμενη απο αυτόν.
Φοβερο ντοκουμέντο Aardvark! Το Ριτζ τον θυμάμαι που τον είχε φέρει τότε ο Λαμπρόπουλος στο κατάστημα του στον Πειραιά, είχε γίνει Χαμός, περιμέναμε εκατοντάδες κόσμος να τον δούμε και τελικά βγήκε στην ταράτσα του 8οροφου καταστήματος και χαιρέτησε τον κόσμο!

Όσο για τον Θορν το ξέρετε ότι έχει παντρευτεί Ελληνίδα γυναίκα (δεν ξέρω εάν είναι μαζί ακόμα) και ότι έχει σπίτι σε κάποιο νησί στην Ελλάδα.... ;)

Επίσης θυμάμαι ότι ο Θορν είχε γυρίσει κάποιες σκηνές στην πλατεία Αλεξάνδρας στον Πειραιά για όσους ξέρουν και μάλιστα στο συγκεκριμένο πλάνο θα δείτε ότι ακριβός απέναντί είναι 2 παιδάκια.... ο ένας είμαι εγώ :) oπου παίζαμε με ένα φίλο μου!
Δεν είναι ανιψιά του. Νύφη του είναι..
 
Πίσω
Μπλουζα