Ερώτηση για παιχνίδι

PhreakeR

RetroWannaBe
Joined
10 Νοέ 2008
Μηνύματα
60
Αντιδράσεις
0
Υπήρχε ένα παιχνίδι στο atari 2600 τώρα δεν θυμάμαι αν ήτανε σε μορφη cartridge ή το χε μέσα στην memory στο οποίο είχες ένα ανθρωπάκι και προσπαθούσες να κρυφτείς ενώ ένα άλλο μετρούσε ως το 100..με λίγα λόγια έπαιζες κρυφτό...σαν σενάριο ήτανε απίστευτο..μήπως θυμάται κανείς το όνομα του παιχνιδιού?
 
Καλως ηλθες στα 2600 λημερια PhreakeR.. :)

To παιχνιδι που ψαχνεις ειναι το Sneak N' Peek (της VIDTEC/U.S. Gold) και ειναι αψογοτατο!
 
phil_vr είπε:
Καλως ηλθες στα 2600 λημερια PhreakeR.. :)
To παιχνιδι που ψαχνεις ειναι το Sneak N' Peek (της VIDTEC/U.S. Gold) και ειναι αψογοτατο!
:bow: φίλε να σαι καλά το ψάχνω τόσο καιρό..χάλασε ο αντάπτορας από το αταρι μου και δεν μπορούσα να παίξω αυτό το τόσο τέλειο παιχνίδι..θυμάμαι αυτό και ένα άλλο με κλέφτες και αστυνομικούς που είχε τρία διαζώματα και τα ανέβαινες με το ασανσέρ ήτανε το λιώσιμο της ζωής μου...
 
Τι προβλημα εχει το Atari σου? Τροφοδοτικο εννοεις "ανταπτορα"? Οτιδηποτε μετασχηματιστη εχεις και βγαζει 9V, απλα συνδεσε επανω του το καλωδιο με το καρφι απο το χαλασμενο τροφοδοτικο σου. Αν ειναι οτιδηποτε αλλο το προβλημα, ριξε περισσοτερες λεπτομερειες να καταφερουμε να το επαναφερουμε το 2600αρακι (φανταζομαι εχεις ενα κλωνο jr ετσι? - επειδη ανεφερες οτι εχει παιχνιδια στην μνημη)..

PhreakeR είπε:
θυμάμαι αυτό και ένα άλλο με κλέφτες και αστυνομικούς που είχε τρία διαζώματα και τα ανέβαινες με το ασανσέρ ήτανε το λιώσιμο της ζωής μου...
Keystone Kapers (Activision).. επισης εθιστικο απο την δευτερη καλυτερη εταιρεια παραγωγης παιχνιδιων στο 2600.
 
O Phil ανακηρύσσεται πλέον επίσημα (και με τη βούλα), "Atari master". :D
 
Να εισαι καλα billy!! :) Ε να, εχουμε νεο μελος και παλιο (και ελπιζω ακομα εν δυναμει!) 2600 User και θα τον αφηνουμε να ταλαιπωρειται με αποριες και ερωτηματικα? No Freakin' Way!! Μπορει τα ρετρο-κονσολια-home computers ειναι η ζωη μου, αλλα το 2600 ειναι το αιμα μου!

PhreakeR, οτι πληροφορια/βοηθεια χρειαστεις απλα ριχνεις σημα φιλε μας.. :) Και εννοειται οτι εχεις το ελευθερο να μοιραστεις τις αναμνησεις σου και τις Ataroμαχιες σου!
 
phil_vr είπε:
Τι προβλημα εχει το Atari σου? Τροφοδοτικο εννοεις "ανταπτορα"? Οτιδηποτε μετασχηματιστη εχεις και βγαζει 9V, απλα συνδεσε επανω του το καλωδιο με το καρφι απο το χαλασμενο τροφοδοτικο σου. Αν ειναι οτιδηποτε αλλο το προβλημα, ριξε περισσοτερες λεπτομερειες να καταφερουμε να το επαναφερουμε το 2600αρακι (φανταζομαι εχεις ενα κλωνο jr ετσι? - επειδη ανεφερες οτι εχει παιχνιδια στην μνημη)..



Keystone Kapers (Activision).. επισης εθιστικο απο την δευτερη καλυτερη εταιρεια παραγωγης παιχνιδιων στο 2600.
Όχι φίλος δεν έχω το jr..και επειδή δεν τα πάω τόσο καλά με τις ονομασίες σου παραθέτω την εικόνα με το ακριβές ατάρι μου

sys_Atari2600.jpg


τώρα βασικά πρέπει να χει πρόβλημα ο αντάπτορας (AC adaptor) δοκίμασα να βάλω άλλον αλλά είχε μικρότερο Volt..
 
To μοντελακι που εχεις ειναι το Vader, και ειναι η τελευταια εκδοση 4-switch που εβγαλε η Αtari πριν το μικροτερο Jr. Αμαρτια να μενει χωρις ρευμα.. μια βολτιτσα σε ενα καταστημα ηλεκτρονικων εξαρτηματων θα σου λυσει το προβλημα ευρεσης 9v μετασχηματιστη (αν βρεις ρυθμιζομενο θα σε βολεψει για να το χρησιμοποιεις και σε αλλα μηχανηματα).

Και εννοειται οτι περιμενουμε φωτο απο το δικο σου μηχανημα (και μηχανηματα!), καθως εδω αρεσκομαστε στο φωτογραφικο "σπορ"! :)
 
phil_vr rules!!! :bow:

Εγώ έψαχνα στο Atarimania κάτι σε "Hide 'n' Seek"... :D
 
Τα φοβάμαι τα ρυθμιζόμενα τροφοδοτικά... ένα λαθάκι στο διακόπτη και τέλος το μηχάνημα...

Phil είναι atari2600 database :bow:
 
phil_vr είπε:
To μοντελακι που εχεις ειναι το Vader, και ειναι η τελευταια εκδοση 4-switch που εβγαλε η Αtari πριν το μικροτερο Jr. Αμαρτια να μενει χωρις ρευμα.. μια βολτιτσα σε ενα καταστημα ηλεκτρονικων εξαρτηματων θα σου λυσει το προβλημα ευρεσης 9v μετασχηματιστη (αν βρεις ρυθμιζομενο θα σε βολεψει για να το χρησιμοποιεις και σε αλλα μηχανηματα).
Και εννοειται οτι περιμενουμε φωτο απο το δικο σου μηχανημα (και μηχανηματα!), καθως εδω αρεσκομαστε στο φωτογραφικο "σπορ"! :)
Ναι πρέπει οπωσδήποτε να πάρω μετασχηματιστή...

Σκέφτομαι να βγάλω φωτό ότι κονσόλες έχω...

Βασικά έχω πολλά παιχνίδια από master system συμπεριλαμβανομένου του ιστορικού Aladdin της Sims Co
 
Πίσω
Μπλουζα