Ερώτηση για σκληρό δίσκο στο PS2

Χρησιμοποιείστε τα pm

Και το swap magic έχει οfficial site. Google it alani
 
Φιλε αλανι στειλε p.m
 
φιλε μου αν σε βολευει στειλε μου πμ.οκ
 
Sorry που ξαναζωντανεύω το αρχαίο topic, πλην όμως, επειδή μόλις σήμερα παράγγειλα ένα network adapter για το PS2 μου, ήθελα να ρωτήσω το εξής: απ' λοτι είδα στο compatibility list, τα περισσότερα (νέα) παιχνίδια θέλουν να τρέχει το HDloader σε mode3 για να παίξουν (που απ' ότι είδα σημαίνει "kill HDloader after launch"). Η ερώτηση λοιπόν, είναι η εξής: πώς ενεργοποιούμε το mode3; Να σημειώσω ότι λογικά έχω την τελευταία έκδοση του HDloader που έγινε install αυτόματα με το free McBoot v.1.8...
 
πολύ απλά, στην λίστα με τα παιχνίδια , "φωτίζεις" αυτό που θέλεις και πατάς το SELECT, έτσι ανοίγουν τα options του παιχνιδιού
 
Ευχαριστώ Λεωνίδα - θα το δοκιμάσω και στην πράξη απο βδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου. Σλουρπ!
 
κομπλέ είναι , το είχα ένα φεγγάρι... μετά απλά έκανα upgrade σε DMS4SE και τρέχω ToxicOS , οπότε και οι μικρο-ασυμβατότητες σε περίεργους τίτλους εξαφανήστηκαν
 
keropi είπε:
κομπλέ είναι , το είχα ένα φεγγάρι... μετά απλά έκανα upgrade σε DMS4SE και τρέχω ToxicOS , οπότε και οι μικρο-ασυμβατότητες σε περίεργους τίτλους εξαφανήστηκαν
Ε, λοιπόν, δεν θα το πιστέψεις: έχω κι εγώ ένα PS2 με DMS4 και ToxicOS! Να χρησιμοποιήσω αυτό λες αντί για το ατσιπάριστο με το Free McBoot; Υπάρχει ουσιαστική διαφορά εκτός από το ότι θα πρέπει να επιλέγω (σχεδόν) κάθε φορά το mode 3;
 
αχαχαχαχαχαχα ρε σοβαρός είσαι; το FMCB+HDLOADER δεν πιάνει μια μπροστά στο ToxicOS... εννοείται DMS4 ftw! είναι καλύτερο του Hdl
 
Για να καταλαβω ... to DMS4 ειναι system OS το οποιο το βαζετε αντι για το HDLoader? Εγω στο δικου μου (PAL σειρα 5000) ειχα βαλει ενα Network adapter αλλα την μια εβρισκε τον σκληρο, την αλλη οχι ...

Οταν γυρισω απο διακοπες θα σου στειλω ενα πμ Keropi [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το "DMS4SE pro" είναι τσιπάκι που έχει πάνω (μεταξύ των άλλων) δικό του "os" , το ToxicOS , που μάλλον σε αυτό βασίστηκε το HDLoader ... Επειδή ακριβώς είναι μέσα σε hardware που patchάρει στο ps2 ενδιαφέροντες περιοχές , έχει καλύτερη συμβατότητα από την software λύση HDLoader...

όταν bootάρει το ps2 βλέπεις αυτό αν έχει πάνω dms4:

 
Κυριοι - οπως σας ειπε και η Καμπια μερικα posts πιο πανω - χρησιμοποιηστε τα pms - η κονσολα ειναι ακομα σε παραγωγη και τετοιες λεπτομερειες δεν ειναι το αντικειμενο το φορουμ μας.
 
Πίσω
Μπλουζα