Ερώτηση για 2 τεύχη!!

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Θα ήθελα να μου θυμήσετε τα νούμερα 2 τευχών:

1) Αυτό, που είχε αφιέρωμα στην A500+

2) Το τεύχος, όταν έκλεισε η commodore και είχε τις Amiges σε ένα νεκροταφείο και έγραφε (νομίζω) τετέλεσθαι από κάτω!!

Περριτό να πω ότι τα περιμένω πως και πως να τα scanάρετε!!! :D
 
Ρε σεις....

Βρήκατε τρόπο για να με κάνετε να σκανάρω, μου φαίνεται!!! :D
 
DINO είπε:
Ρε σεις....Βρήκατε τρόπο για να με κάνετε να σκανάρω, μου φαίνεται!!! :D
With great power comes great responsibility.. στην περιπτωση σου DINO, θα το μεταφρασω ως "With great posession of PIXEL issues, comes the greatest responsibility in scanning in humanity!" :)

Keep up the good work bro..
 
Ορίστε! Τώρα με πορώσατε κιόλας!!! :D

DIMITRIS K. αν δεν απαντήσει κάποιος άλλος, το βράδυ που θα πάω σπίτι, θα σου πω ποιά τεύχη είναι αυτά που ψάχνεις...
 
DINO είπε:
Ορίστε! Τώρα με πορώσατε κιόλας!!! :D
αν μπω στην διαδικασία να σε...τσιτάρω με ανάλογες δεσμεύσεις όπως με το προηγούμενο σκανάρισμα...βοηθάω την κατάσταση; :cool:

Αναμένω με ανυπομονησία τα επόμενα σκαναρίσματα σου
 
Όχι μωρέ... Μια φορά είναι αρκετή...

Σίγουρα θα ακολουθήσει και άλλο σκανάρισμα... Απλά τώρα είμαι πιασμένος με κάτι άλλο! :D
 
...έχω την εντύπωση ότι το τεύχος με την A500+ ήταν ένα απο εκείνα με το μεγάλο μέγεθος, και τα "κολλημένα" στην ράχη φύλλα (χωρίς τα μεταλλικά "πιαστράκια").

Dino, προτείνω να αρχίσεις να ψάχνεις πρώτα απο εκείνα τα τεύχη. (δεν αποκλείω βέβαια την περίπτωση να κάνω και λάθος !! :D ).

Aν όντως είναι κάποιο από αυτά, θέλει ιδιαίτερο ταλέντο στο σκανάρισμα !! (λόγω μεγέθους και λόγω ευαίσθητου spine).
 
Τευχος 83 (δεκεμβρης '91) για την 500+.
 
Κατ'αρχάς, σωστoί ο Aardvark και ο billy!!

Το τεύχος με την Amiga 500+ είναι το 83 (Δεκέμβριος 1991), όπως πολύ σωστά ανέφερε ο Aardvark, και είναι ένα από εκείνα που κυκλοφόρησαν με ράχη, η οποία κάνει εξαιρετικά δύσκολο το σκανάρισμα όπως είπε και ο billy...

picture.php


Όσον αφορά το άλλο τεύχος, είναι το 112 (Ιούλιος-Αύγουστος 1994)

Ο τίτλος ήταν "ΕΚΛΕΙΣΕ Η COMMODORE" με μια φωτογραφία που συζητήθηκε πολύ καθώς θυμάμαι υπήρξαν αντιδράσεις από τους Amigaδες... :D

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα