Εricsson-κινητο-2012

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.874
Το μελλον ειναι δυσκολο να το προβλεψεις αλλα οταν προερχεται απο μια μεγαλη εταιρια οπως η Σονυ-Ερικσον τοτε δεν μπορεις να πεφτεις και πολυ εξω.

Το επομενο μου κινητο. :cheers:



http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20081107/160903/
 
Λογικά θα παίζει και mame, ξέρεις, για τις δύσκολες ώρες που βαριέσαι και το θέλεις το double dragon σου να εκτονωθείς... :D
 
kwstas79 είπε:
Λογικά θα παίζει και mame, ξέρεις, για τις δύσκολες ώρες που βαριέσαι και το θέλεις το double dragon σου να εκτονωθείς... :D
Τα symbian της nokia παίζουν ΜΑΜΕ εδώ και πολλά χρόνια! Και γιατί να περιμένεις μέχρι το 2012 αφού το "2012" είναι ήδη εδώ με τη μορφή του Ν96! Nokia Ruleeezzzz!!!!!!!!!!!
 
E, εντάξει, ένα roadmap είναι, όχι και τόσο εντυπωσιακό - όλοι μας μπορούμε να τα σκεφτούμε αυτά.

Πάντως αυτό με την κάμερα δεν το νομίζω, απλά γιατί δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Όπως και στις φωτογραφικές, η αύξηση της ανάλυσης φρέναρε γιατί έχει ξεπεράσει την κρίσιμη καμπή και ρίχουν το βάρος τους σε άλλα χαρακτηριστικά... 20ΜΡ; Μπααααα...
 
ASiC είπε:
Τα symbian της nokia παίζουν ΜΑΜΕ εδώ και πολλά χρόνια! Και γιατί να περιμένεις μέχρι το 2012 αφού το "2012" είναι ήδη εδώ με τη μορφή του Ν96! Nokia Ruleeezzzz!!!!!!!!!!!
'Εχει και σέβεν χάντρεντ γιούροοοοοζζζζζζζ!!!!! :precry:

BTW ΜΑΜΕ σε symbian πρωτοδοκίμασα το 2004, αλλά είναι πρόβλημα να παίξεις

arcade σε τόσο μικρές οθόνες...

Aardvark είπε:
Το επομενο μου κινητο.
Δηλαδή μέχρι τότε θα κρατήσεις το ίδιο κινητό; :D

Πέρα από την πλάκα πάντως, οι ανακοινώσεις (πιθανών) specs κινητών που θα βγουν σε πέντε χρόνια από τώρα και ανούσιες μου φαίνονται και απλά ως μαρκετινίστικες τις βλέπω.
 
Symbian is dying...

Η μάχη θα είναι μεταξύ .....iPhone, WM και, ίσως, Android (θα δείξει, μωρό είναι ακόμα).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Who cares?

Το 9300 Nokia που έχω τώρα θα κρατηθεί μέχρι να τα παίξει, ή να το πατήσει τανκς ή να μου το βουτήξει κάποιος (δεν το βλέπω γιατί ήδη έχει αρχίσει να αλλάζεται από πολλούς), μέχρι να βραχυκυκλώσει, μέχρι να το κάνω μπάνιο, κοινώς όσο πάει.

Δώρο από τη γυναίκα μου γιατί της την έδινε να έχω κινητό πενταετίας. Βέβαια από τότε με αλλαγή συμβολαίου εχουμε πάρει κι άλλα, τα οποία σφραγισμένα τα πούλαγα όσο - όσο.

Αν και έχω βίτσιο να αγοράζω πανάκριβο hardware που δεν χρειάζομαι (laptop maniac) τα κινητά ποτέ δεν μου έκαναν "κλικ". Τα έχω πάνω μου σαν ανάγκη (κάτι, χτύπα ξύλο έγινε), όποτε τα χρειάστηκα πραγματικά δεν με πρόδωσαν ποτέ, αλλά μέχρι εκεί.

Οπότε I don't give a rat's ass about mobiles. Στην Ελλάδα έχουν εξελιχθεί σε πραγματική επιδημία. Υπάρχει κόσμος που αντιμετωπίζει πρόβλημα επιβίωσης, κάτω από τα όρια της φτώχειας, αλλά το κινητό των 600 ευρώ το έχουν πάνω τους.

Κινητά και αυτοκίνητα, οι δύο πληγές του Έλληνα. Μια ζωή στο χρέος να "καταθέτουν" δώσεις σε αυτοκίνητα και το μισθό τους στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας (εξ'ου και πάμπολες διαγημήσεις στην τηλεόραση κάθε μέρα).
 
Το 2012 λένε θα είναι και το τέλος του κόσμου, οπότε δεν θα προλάβουμε να το δούμε :wait2:
 
Εμείς οι έλληνες είμαστε με τους...ελ και θα την γλυτώσουμε μαζί με το ξανθό γένος... :)

Το θέμα με τα κινητά είναι ότι μας προσφέρουν τόσες δυνατότητες που κανείς δεν χρησιμοποιεί στην πράξη. Κλασσικό παράδειγμα οι μεγάλες αναλύσεις στις φωτογραφίες που απλά υποκαθιστούν ακόμα και τις απλές μηχανές τσέπης.Εγώ σπάνια το χρησιμοποιώ πέραν του τηλεφώνου αντε και των sms. Λες και μπορείς να δεις πολλά στις οθόνες των 2 ιντσών(τελευταία και 3). Άστε που όπως τα λεπταίνουν σε λίγο θα σπάνε στις τσέπες μας. :)

Για το θέμα με το "κόλλημα" του (Νέο)ελληνα

με το αυτοκίνητο οι ρίζες του ανάγονται στις δεκαετίες του 70 και του 80 και της αντιμετώπισης του από το κράτος σαν είδος πολυτελείας. Το έχουμε απωθημένο! Τυχεροί όσοι το έχουν ξεπεράσει και αγοράζουν φθηνά ελαφρά μεταχειρισμένα.
 
Πως σας φαίνεται το νέο μου κινητό;; σε 3 μερες θα το πάρω:

 
To 2012 εφτασε αν δεν το καταλαβατε,4 χρονια μετα επεσε η Sony μεσα;;
 
Το παράξενο είναι ότι αυτές τις μέρες που σερφάρω στο υποφόρουμ της "Τεχνολογίας του σήμερα", βλέπω πολλά πράγματα που έχουν επαληθευτεί!.....

Εγώ να είμαι ειλικρινής, άλλο πράγμα σκέφτομαι: "μετά από αυτό, τι έχει σειρά?"

Όπως επίσης, στην αρχή του θρεντ λες:

Aardvark είπε:
Το μελλον ειναι δυσκολο να το προβλεψεις αλλα οταν προερχεται απο μια μεγαλη εταιρια οπως η Σονυ-Ερικσον τοτε δεν μπορεις να πεφτεις και πολυ εξω.
Το επομενο μου κινητο. :cheers:
Επομένως, πότε να περιμένουμε review? :diablotin:

Btw, τα περισσότερα "προφητικά" θρεντς στο συγκεκριμένο υποφόρουμ, δικά σου είναι! :D Θ' αρχίσω να σε συμβουλεύομαι πριν κάνω αγορές! :D
 
Mακρινος απογονος του Noστραδαμου. :)


Παντως τα specs του πρωτου ποστ οταν γραφτηκαν θα φαινοντουσαν πιο εντυπωσιακα,λιγο μεν αλλα...
 
Πίσω
Μπλουζα