Ηλεκτρονικά με κερματα

The_Kopanos

RetroWannaBe
Joined
16 Μάρ 2013
Μηνύματα
31
Αντιδράσεις
5
Έψαξα στο forum αλλα μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν βρήκα κάπου κάποιο θέμα για τα ηλεκτρονικά που πηγαίναμε μικροί.Ίσως να μην έψαξα αρκετά.Έβαλα το ίδιο θέμα στα Τηλεκατευθυνόμενα/Μηχανοκινητα αλλα πιστέυω πως εδώ είναι καλύτερα.Αν μπορούν οι διαχειριστές ας το βγάλουν απο εκεί και συγνώμη για την αναστάτωση.

Δεν ξέρω σε ποιό topic να προσθέσω αυτο το θέμα.Ας το βάλουν όπου νομίζουν οι διαχειριστές.

10χ2 δραχμές,20 δραχμές, αργότερα 50 δραχμες και στα late '90s 100 δραχμούλες.

Αγαπημένο δικό μου παιχνίδι το DOUBLE DRAGON.Που το είχα και στον Amstrad pc 1640.Με την εντολή dir για ξεκίνημα του συστήματος οσοι θυμάστε.Το έχω και τώρα στα ΜΑΜΕ και επιτέλους το τερματίζω άνετα με τα άπειρα credit που έχουν τα ΜΑΜΕ.Παίρνω το αίμα μου πίσω για τα πενηντάρικα που μου έτρωγαν τα ηλεκτρονικά τότε.ΓΙ' αυτό και για το ΝΒΑ JAM που μας έκλεβαν με τα 4 χ 50 δραχμές + ένα ακόμα 50αρικο αν πήγαινε παράταση.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.Double dragon,nba jam,tublepop,street fighter,golden axe και ΦΥΣΙΚΑ να μην ξεχάσω,Νο2 μετα το double dragon to τσισμέγιστο ποδοσφαιράκι, σε στυλ τραπεζιού και οχι κάθετη οθώνη, το kICK OFF με το κλασικό κόλπο απο το κόρνερ στα αριστερά που έπιανε μονο στις 3 πρώτες ομάδες.Μετά έπρεπε να χύσεις ιδρώτα και α βγάλει κάλλους ο αντίχειρας και δείκτης απο τα δάχυλα του δεξιού χεριου σου. Δε νομίζω να είχατε πετονιά και να πεζατε τζαμπα μικροί;;;;;;;;;

χαχαχχαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα