Ηλεκτρονικό κερασάκι (φάε το κερασάκι)

χαχαχα! φοβερός και εφυέστατος ο Αρκάς
 
Εναλακτικα μετα τον αρκα υπαρχουν τα εξεις:

1)ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ

2)Ο ΤΑΡΖΑΝ

3)Η ΦΩΤΗΝΗ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ

4)Ο ΣΕΝΤΡΙΚ

5)ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΜΙΞ
 
SONIC είπε:
Εναλακτικα μετα τον αρκα υπαρχουν τα εξεις:
1)ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ

2)Ο ΤΑΡΖΑΝ

3)Η ΦΩΤΗΝΗ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ

4)Ο ΣΕΝΤΡΙΚ

5)ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΜΙΞ
1) Καμία σχέση

2) Rip off που στηρίζεται στη βομολοχία και όχι στην εξυπνάδα του σκιτσογράφου

3) Καμία σχέση

4) Καμία σχέση

5) Κάτι μας είπες τώρα
 
Παιδακια, εχω μερικες ιστοριες Κερασακι σκαναρισμενες. Που μπορω να τις στειλω;
 
:rofl: χαχα.. δεν την είχα υπόψιν μου αυτή την σειρά.. ξεπαρταλιάστηκα να γελάω.. :rofl: ένα παραπάνω επειδή πραγματεύεται αυτά που ζήσαμε.. Μπράβο φίλε Όπτιμε, την δροσιά του να 'χεις (άσχετο..)
 
Κι αυτα τα εχω βρει καιρο στο flickr.com

ηταν τρομερη σειρα

1390802023_ef0ddd2267.jpg


1390803473_19ddbd6d38.jpg


1391695214_91f7dc49a6.jpg


1391679240_b253445158.jpg
 
Πω πω...:biglaugh: :biglaugh:


Απίστευτος...
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 


Δεν υπάρχουν πουθενά "δεμένα" αυτά;;;;
 
OK, το "φάε το κερασάκι" του Αρκά είχε μόνο 8 σελίδες - ιστορίες μέσα από το περιοδικό Micromad το έτος 1987 (σε οκτώ τεύχη). Είχα υπό την κατοχή μου κάποιες και τις υπόλοιπες μου τις προμήθευσε ο billy άμεσα όταν του τις ζήτησα. Δεμένο νομίζω δόθηκε μόνο μία φορά σε ένα λεπτό ένθετο από το περιοδικό που το φιλοξένησε και δεν έχει δημοσιευθεί αλλού. Έχουν μαζευτεί και τα οκτώ εδώ και ένα χρόνο περίπου και δίνονται μέσα από το παρόν site στην ενότητα των comics ήτοι ΕΔΩ. Τέσπα επειδή βλέπω ότι συνεχώς μπερδεύονται τα δύο θέματα μεταξύ τους ίσως θα ήταν σκόπιμο να συνενωθούν ώστε να σταματήσει η αναζήτηση τους και η ανακύκλωση του ίδιου θέματος.

Μιλάω για το παρόν και το αντίστοιχο θέμα που βρίσκεται ΕΔΩ...

Ευχαριστώ.
 
το φαε το κερασακι κυκλοφορησε επιτελους σε βιβλιο πριν μερικους μηνες απο τις εκδοσεις γραμματα και το ειδα χθες θα το αγορασω απο το λιγο που διαβασα φαινεται πολυ καλο
 
Χάρη στο Θάνο, το "τσίμπησα" σήμερα από γνωστό κατάστημα. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλής ποιότητας - τόσο η σελιδοποίηση, όσο και η βιβλιοδεσία! :)

Φωτόζ, soon (είναι αργά και βαριέμαι να ψάχνω usb καλώδιο).

Όσο για το κόστος, μπορώ να πω ότι είναι αξιοπρεπές (7,5 eur), οπότε αν σκοντάψετε πάνω του, αξίζει τον κόπο! ;)
 
Πριν λιγες μερες αγορασα το αλμπουμ το οποιο αν θυμαμαι καλα πρωτοκυκοφορησε το 84 και δημοσιευονταν σε εφημεριδες περιοδικα κλπ γιατι το αρχικο ηταν μονο 8 σελιδες τωρα τελευταια το επιασε και το συμπληρωσε με καποιες αρκετες ωστε να γινει ολοκληρωμενο αλμπουμ.. δεν το ειχα δει ποτε αλλη φορα τελικα το αγορασα ειναι φοβερο...για ολους εμας που ασχοληθηκαμε με τα ηλεκτρονικα παιχνιδια και ειδικα της εποχης εκεινης...Μέσα από τόν κεντρικό ήρωα πού αναζητεί τήν ταυτότητά του καί τόν αντίπαλό του ό οποίος τόν κηνηγά καί προσπαθεί νά τόν σκοτώσει(νά χάσει ζωή) όχι όμως επειδή τόν μισεί, απλώς επειδή πρέπει χωρίς νά ξέρει γιατί πρέπει.. καί ή πρυγκίπισσα ή οποία είναι εντελώς άσχετη μέ οποιαδήποτε λέξη ή έννοια, Ένα μόνο φτάνει.. Κάποια στιγμή φεύγουν απ τό παιχνίδι ό κεντρικός ήρωας καί ό πράσινος δράκος, κάποια στιγμή κάνοντας κύκλους μέσα στό pc τούς ανακαλύπτει ή πριγκίπισσα,καί τής εξηγεί ό δράκος: ψάχνει τήν αλήθεια... Τσαντίζεται ή πρυγκίπισσα, καί απαντάει.. αα ώστε έτσι; ποιά είναι αυτή ή αλήθεια; καί τί παραπάνω έχει από εμένα; Αυτή ή ατάκα τά λέει όλα.. Είναι ανεπανάληπτος.. Τό αγόρασα απ τό βιβλοπωλείο τής γειτονιάς μου.. Νά τό ζητήσετε καί άν δέν τό έχει αξίζει νά τό παραγγείλετε... θά σάς βάλει σέ σκέψεις άν τό ψάξετε περισσότερο, αλλά τό κυριότερο.. θά πεθάνετε στό γέλιο... :D
 
Το πήρα κι εγώ καθότι ότι βγάζει ο Αρκάς δεν το αφήνουμε σε χλωρό κλαρί! Φοβερό χιούμορ.
 
Λάτρης του MicroMad, (όπως και κάθε περιοδικού πληροφορικής της εποχής), δε γινόταν να μην το πάρω, αφού θυμίζει παλιές χρυσές εποχές...

attachment.php


Αρέσουν σε όλους τα ηλεκτρονικά παιχνίδια;Σίγουρα είναι διασκεδαστικά για τους χρήστες αλλά τι γίνεται με τους ήρωές τους; Διασκεδάζουν κι αυτοί το ίδιο ή παθαίνουν νευρικό κλονισμό από τη συνεχή επανάληψη των ίδιων κινήσεων;........................................................................................................................

............................................................................................................

...............................................

Σ'αυτό το άλμπουμ - που ολοκληρωθηκε τώρα, αλλα οι πρώτες του σελίδες είχαν δημοσιευτεί πριν από εικοσιέξι χρόνια - ο Αρκάς μας ξεναγεί στα ενδότερα των κομπιούτερ, στους λαβύρινθους των ηλεκτρονικών παιχνιδιών και στα άδυτα της ψυχολογίας των ηρώων τους.

Ένα ταξίδι γεμάτο εκπλήξεις, άφθονο χιούμορ και πολλά κερασάκια.

Προσοχή: Κρατήστε μεγάλο καλάθι.
attachment.php


Κυριλέ έκδοση...

Must, όχι μόνο για τους φίλους του Αρκά, αλλά και για όλους τους gamers!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα