"Η Όλγα και τα παιδιά της" ("Olga e i suoi figli ")

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.379
Αντιδράσεις
3.674
Μια απ' τις πιο συγκλονιστικές δραματικές μινι σειρές που έδειξε η Ερτ1 ήταν και το "Η Όλγα και τα παιδιά της" ή στα ιταλικα  "Olga e i suoi figli" με την μεγάλη Αnnie Girardot σε μια συνταρακτική ερμηνεία.Αν και η σειρά ήταν του 1985,η ερτ το έδειξε το καλοκαίρι του 1989 μεταγλωτισμένο και σε παράξενη ώρα (8 το βράδυ νομίζω πρίν τις ειδήσεις).Λέω παράξενη ώρα γιατί η σειρά είχε ως θέμα τον αγώνα μιας μητέρας της Όλγας να ξεμπλέξει τα 2 παιδιά της (ένα αγόρι και ένα κορίτσι αν θυμάμαι) που ήταν μπλεγμένα με ναρκωτικά και η σειρά είχε αρκετές σκληρές σκηνές μέσα...Πρέπει να είχε 4 επεισόδια και μια φοβερά υποβλητική  μουσική... Ξεκίναγε στους τίτλους αρχής με την φωτό που παραθέτω...Την έβλεπε κανείς σας?


 


κατάλογος.jpg
 
Το θυμάμαι! Ήταν μεταγλωττισμένο και το ντουμπλάρισμα του Μικέλε το έκανε ο Αργύρης Παυλίδης! Ο Μικέλε νοσηλεύοταν σε ψυχιατρική κλινική (νομίζω είχε προσπαθήσει να αυτοκτονήσει).

Ήταν πολύ καταθλιπτική σειρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάμαι! Ήταν μεταγλωττισμένο και το ντουμπλάρισμα του Μικέλε το έκανε ο Αργύρης Παυλίδης! Ο Μικέλε νοσηλεύοταν σε ψυχιατρική κλινική (νομίζω είχε προσπαθήσει να αυτοκτονήσει).

Ήταν πολύ καταθλιπτική σειρά.
Ακριβώς Μικέλε το έλεγαν το παιδί....Θυμάμαι πως είχε πολύ τηλεθέαση
 
Πίσω
Μπλουζα