Η Κάντυ μετά από 20 χρόνια

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
336
Την ιδέα την έκλεψα από τη Juliet σε κάποιο άλλο φόρουμ.

Εν όψη της επερχόμενης εντός του '10 (ας ελπίσουμε) νουβέλας και με το σκεπτικό πως η Μιζούκι το μόνο καινούριο που θα προσθέσει είναι μιά παράγραφος (εκτενής πιστεύω...) στο οποίο θα αναφέρει τί θα κάνει η Κάντυ 20 χρόνια μετά, είπα να μπούμε εμείς στο μυαλό της Μιζούκι και να παρουσιάσουμε τη δική μας εκδοχή για τα 20 χρόνια μετά...

Κάτι σαν το "Μέγκα" που γιορτάζει τα 20χρονά του μου κάνει... :xm:

Άντε, μην τεμπελιάζετε... Κατεβάστε ιδέες... :cool:
 
εδω χριαζεται παργματικα μεγαλη φαντασια..ο καθενας θα δωσει την δικη του εκδοχη...το βλεπω τελειως συναισθηματικα το θεμα..
 
H Καντυ καταληγει με τον Αλμπερτ.

Προσθετει εκει μια παραγραφουλα που εξηγει τα οσα δεν καταλαβαν αυτοι που δεν καταλαβαν πως η καντυ καταληγει με τον Αλμπερτ και τελειωσε το θεμα ;)

Χουαν δεν καταλαβα πως ακριβως το θετεις το θεμα, τι να πουμε δηλ.
 
ε νομιζω και εγω οτι με τον αλμπερτ επρεπε πια να καταληξει..αυτος της εμεινε..ασε που υπηρχε και μια ελξη...
 
Λορένα είπε:
Χουαν δεν καταλαβα πως ακριβως το θετεις το θεμα, τι να πουμε δηλ.
Για τις Αλμπερτικιές καταλήγει με τον Άλμπερτ.

Για τις Τερρυκιές μπορεί να σπάσει η Μιζούκ... εμμμ ο διάολος το ποδάρι του και να μείνει η Κάντυ με τον Τέρρυ.

Μπορεί να μην έχει παντρευτεί η Σουζάννα τον Τέρρυ και να έχει αποδημήσει εις Κύριον αλλά ο Τέρρυ να μη θέλει να γυρίσει στην Κάντυ...

Μπορεί... μπορεί.. χίλια δυό...

Φαντασία βρε παιδιά... Τι και πως θα θέλατε να εξελιχτεί η κατάσταση;;; :)
 
ο τερυ θα εχει μεγαλο θιασο και θα εχει παρει την σουζανα για αμπιγιεζ ..η καντυ θα μπορουσε να τα εχει με τον αλμπερτ αρχικα και μετα βλεπει μια παρασταση του τερυ και τον ξαναερωτευεται...η σουζανα τα παιρνει στην κρανα και τον εγκαταλειπει και παει να δουλεψει στην ντενιση..ετσι η καντυ γινεται συντροφος μανατζερ και αμπιγιεζ του τερυ αφου η θεση χηρευει..ο αλμπερτ αποσυρεται στο σπιτι του...εκεινη την επαυαλαρα ποθ ειχε γινει και η αποκαλυψη και γραφει ποιηματα που ειναι ολα αφιερωμενα στην καντυ ..γινεται μεγαλος και διασημος ποιητης φυσιολατρης..
 
Παντρεμενη με τον Αλμπερτ, με 3-4 παιδακια, αξιοσεβαστη συζυγος, διακριτικη επιχειρηματιας, εχει αναλαβει εποπτεια ιδρυματων και περιοδειες/ταξιδια για διαφορους φιλανθρωπικους σκοπους.

:flower:
 
Arwyn-t είπε:
Παντρεμενη με τον Αλμπερτ, με 3-4 παιδακια, αξιοσεβαστη συζυγος, διακριτικη επιχειρηματιας, εχει αναλαβει εποπτεια ιδρυματων και περιοδειες/ταξιδια για διαφορους φιλανθρωπικους σκοπους.
:flower:
+1000.

Κάπως έτσι τη βλέπω κι εγώ, αλλά:

Κάπου εκεί την καλούν σε κάποια χώρα που έχει χτυπηθεί από καταστροφή (όποια χώρα θέλετε και ότι καταστροφή σας κάνει κέφι) .

Εκεί γνωρίζεται με κάποιο ανεξάρτητο γιατρό που δεν τον ενδιαφέρουν τα χρήματα και η μεγάλη ζωή. Η Κάντυ τον ερωτεύεται παράφορα, γιατί μέχρι τώρα όλοι οι έρωτες στη ζωή της ήταν μεγάλες ψευδαισθήσεις, και αποφασίζει να μείνει μαζί του.

Χωρίζει τον Άλμπερτ ο οποίος από τη στεναχώρια του το ρίχνει στο ποτό και παίρνει τη κάτω βόλτα, παίρνει τα παιδιά μαζί της γιατί ο Άλμπερτ μια μέρα φεύγει και δεν ξαναγυρνά.

Κάπου εκεί σταματά η ιστορία, θα σας δώσω τα φώτα μου όταν φτιαχτεί νημάτιο για τα 40 χρόνια...... :) :)
 
τωρα εμενα... γιατι τα παραπανω ποστ (του Pooky και της Arwyn-t δηλ) μου θύμισαν κατι απο Αντζελίνα Τζολί :xm:
 
Λορένα είπε:
τωρα εμενα... γιατι τα παραπανω ποστ (του Pooky και της Arwyn-t δηλ) μου θύμισαν κατι απο Αντζελίνα Τζολί :xm:
Και πριγκηπισσα Νταϊανα και αλλες πλουσιες κυριες που διακριτικα ή φανερα δινουν κατι απο τα πολλα λεφτα που εχουνε για να βοηθησουνε αυτους που εχουνε αναγκη. Την εχω ικανη την Καντυ για κατι τετοιο, οπως και τον Αλμπερτ. ;)

Διαφωνω στο οτι θα αφησει ποτε η Καντυ τον Αλμπερτ. Τετοιον καραμαναρο, με χρυση καρδια, ωραιο πνευμα και καραματσο ΔΕΝ τον ξε-ερωτευεσαι, εκτος αμα εισαι χαζη. Δεν την εχω για χαζη την Καντυ.

Αυτα! :flower:
 
The matters of the heart, are above money, beauty and logic my dear Arwin!!!!!!!!!!
 
H Ελίζα ανέραστη να έχει καταλήξει σε φρενοκομείο και ο Νηλ να έχει τραβήξει δύο εγκεφαλικά και να μην μπορεί να κουνήσει ούτε το μικρό του δάχτυλο....
 
Θα έγραφα κάτι άλλο για την Ελίζα, αλλά είμαι καλό παιζί και ο Θεούλης θα με τιμωρήσει.......
 
georgeikos είπε:
ο τερυ θα εχει μεγαλο θιασο και θα εχει παρει την σουζανα για αμπιγιεζ ..η καντυ θα μπορουσε να τα εχει με τον αλμπερτ αρχικα και μετα βλεπει μια παρασταση του τερυ και τον ξαναερωτευεται...η σουζανα τα παιρνει στην κρανα και τον εγκαταλειπει και παει να δουλεψει στην ντενιση..ετσι η καντυ γινεται συντροφος μανατζερ και αμπιγιεζ του τερυ αφου η θεση χηρευει..ο αλμπερτ αποσυρεται στο σπιτι του...εκεινη την επαυαλαρα ποθ ειχε γινει και η αποκαλυψη και γραφει ποιηματα που ειναι ολα αφιερωμενα στην καντυ ..γινεται μεγαλος και διασημος ποιητης φυσιολατρης..
:biglaugh::biglaugh:Πολυ πλακα georgeikos!!!!!

Και εγω ψηφιζω την Καντυ με τον Τερυ!!!! Οσο για την Ελιζα ελπιζω να παθει ολα αυτα που δεν γραφει ο pooky(1)!!! :sealed: Αρκετα μας ειχε ρουφηξει το αιμα με τα κομπλεξικα της, η βλαμμενη.
 
στα τριανταεννέα ή θα έχει μονάσει στο ορφανοτροφείο :) ή θα έχει πάρει τους κάμπους και τα βουνά (αστέρω :eek: ) από την πολύ καλοσύνη ή θα τα έχει πάρει :mad: γενικότερα και θα έχει πάει να αποτελειώσει οτι άφησε μισό και να βρει την μία και οριστική ευτυχία.

-Άσε με να πέσω, άσε με, Άσε με Κάντυ

-Ε άντε πια πέσε να τελειώνουμε

Χιούμορ κάνω, αλλά θέλω να ελπίζω οτι στην τελευταία της παράγραφο η Μιζουκι θα μας κάνει το χατήρι και θας πει οτι οι μεγάλες αγάπες στο τέλος τα καταφέρνουν και ο Τέρυ με την Κάντυ στα 40 θα μεγαλώνουν τον γιο και την κόρη τους.

Αχ πόσο το θέλω!!!!!!
 
Δεν εχει σημασια τι θα γινει σε 20 χρονια γιατι η Καντυ μας θα ειναι για παντα η γλυκια, ευαισθητη, καλοσυνατη ψυχη που ξερουμε και αγαπαμε. Ειτε μονη ειτε με Τερρυ ειτε με Αλμπερτ η καποιον αλλον, σιγουρα θα ειναι ευτυχισμενη και θα κανει ευτυχισμενους και ολους γυρω της.

Νομιζω...
 
Tην ομορφότερη (Αλμπερτική) κατάληξη της ιστορίας θα την βρείτε εδω

:cheers: :cheers: :cheers: ...

...Οκ... δεν είναι 20, είναι λίγα χρόνια παραπάνω... αλλά μην κολλάτε σε λεπτομέρειες... :D

Η δική μου, τώρα, άποψη για τα 20χρονα είναι συνδυασμός των φικ που έχω διαβάσει:

- της Geo, για τους Κάντυ - Αλμπερτ :dribble:

- της Χριστίνας, για Ελίζα - Νηλ :burn:

- του δικού μου, για Τέρρυ - Σουζάννα :biglaugh:

- και της Μετς για τη δική μας συμμετοχή στο όνειρο... :animeek:

Όσο για τους υπόλοιπους, ας φροντίσει η συγγραφέας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Tην ομορφότερη (Αλμπερτική) κατάληξη της ιστορίας θα την βρείτε εδώ :cheers: :cheers: :cheers: ...


...Οκ... δεν είναι 20, είναι λίγα χρόνια παραπάνω... αλλά μην κολλάτε σε λεπτομέρειες... :D

Η δική μου, τώρα, άποψη για τα 20χρονα είναι συνδυασμός των φικ που έχω διαβάσει:

- της Geo, για τους Κάντυ - Αλμπερτ :dribble:

- της Χριστίνας, για Ελίζα - Νηλ :burn:

- του δικού μου, για Τέρρυ - Σουζάννα :biglaugh:

- και της Μετς για τη δική μας συμμετοχή στο όνειρο... :animeek:

Όσο για τους υπόλοιπους, ας φροντίσει η συγγραφέας...
Ελπίζω να περάσατε καλά όλοι σήμερα και να χαρήκατε αυτόν τον υπέροχο ήλιο. Anyway,΄είναι το δικό μου pc ή το λινκ δεν λειτουργεί;

Αχαχα, αλμπερτική κατάληξη δεν θα υπάρξει παιδιά μου, δεν θέλω να σας στεναχωρήσω, άλλα άνευ αρχής που να το βρεθεί το τέλος; παράγραφο είπαμε θα γράψει (όχι τρίτομο βιβλίο).
 
juliet είπε:
Ελπίζω να περάσατε καλά όλοι σήμερα και να χαρήκατε αυτόν τον υπέροχο ήλιο. Anyway,΄είναι το δικό μου pc ή το λινκ δεν λειτουργεί;
.


Δε φταίει το λινκ αλλά μάλλον ο τρόπος που το έδωσα... :(

Το διόρθωσα τώρα... ελπίζω δλδ #)
 
Η αγάπη σου για τον Άλμπερτ σε τύφλωσε καλή μας Χουανίτα!!!!

(Ο Γιατρός λέει την φωτογραφία του Τέρρυ στο πορτοφόλι σου και ταπετσαρία στον υπολογιστή σου για να μετριαστούν τα φαινόμενα..... )
 
Πίσω
Μπλουζα