Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

filmmusic είπε:
Δεν ξέρω αν το ξέρετε και αν ενδιαφέρεται κανείς, αλλά η σειρά κυκλοφορεί τον Οκτώβριο σε BLuray!!!http://www.blu-ray.com/movies/Gatchaman-Complete-Collection-and-OVAs-Blu-ray/76904/

76904_large.jpg


στα Αγγλικά, Ιαπωνικά και με Αγγλικούς υπότιτλους!

Τον αιθέρα παρακαλώ!!!




(μπορεί να άργησα λίγους μήνες... ΑΛΛΑ το είδα... :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακομα να την δειτε την ταινια...για την εισαγωγη και μονο με τους original καρτουν ηρωες παιρνει 10.


Εμενα ξυπνησαν αναμνησεις,αναλυτικο review συντομα.


 


Gatchaman Japanese Trailer (2013) - Sci-Fi Action Movie HD




 





link review
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σκορπιες σκεψεις για την νεα ταινια που μολις παρακολουθησα

*Κατα την ταινια, οι επιθεσεις των Galactors διελυσαν το τροπο ζωης στη Γη και η ανεργια στην Ιαπωνια εφτασε στο 29%. Στην Ελλαδα το καταφεραμε χωρις τον Ζολταν.

*Σεναριογραφος και σκηνοθετης ας ψαξουν δουλεια σε καποιο αλλο αντικειμενο. Αλιεια, βελονακι, παλη με πεινασμενους κροκοδειλους

*Ελαχιστη εμφανιση του Phoenix (που θα το προτιμουσα πιο κοντα σχεδιαστικα στο οριτζιναλε).

*Πολυ κλισε ρε αδερφε. Διαλυεται το Τοκυο σε δευτερολεπτα και αυτοι βγαζουν τα εσωψυχα τους.

*Ενω πετυχαν διανα φατσικα τον καθηγητη, δεν μπορω να πω το ιδιο για την υπολοιπη ομαδα. Χρειαζοταν και μια πιο "δυνατη" παρουσια για την "πριγκιπισσα"

*Κακη επιρροη απο Power Rangers και συναφη.

*Εξαιρετικα εφε

*Ειχε και καλες στιγμες.

*Galactors ανικητοι. Λιγοι σκοτωμοι.

*Η μουσικη αλλοτε ηταν καλουτσικη και αλλοτε εντελως αταιριαστη

Νομιζω οτι χαθηκε μια εξαιρετικη ευκαιρια. Το τελος δινει τροφη για συνεχεια. Ελπιζω σε πιο πιστη αντιμετωπιση.
 
Αυτο με τα κλισε το λενε πολλοι,ελπιζω καποια στιγμη και σε US εκδοχη της ταινιας oνοματι Battle of the Planets!
 
Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς, υπήρχε μια σκηνή αποχαιρετισμού κάπου στα πρώτα επεισόδια της σειράς; Θα ήθελα πολύ να βρω την μουσική από εκείνη τη σκηνή αλλά δεν ξέρω πώς να την αναζητήσω. Αν κάποιος έχει δει πρόσφατα τη σειρά και μπορεί, ας μου πει τουλάχιστο αν υπάρχει κάπου στην αρχή μια φάση όπου μια ολόκληρη πόλη αποχαιρετά κάποιον στρατό που φεύγει για μάχη, μήπως και θυμάμαι λάθος σειρά τόσα χρόνια ...
 
Είναι η πρώτη σειρά κινουμένων σχεδίων που θυμάμαι, τουλάχιστον από τις περιπέτειες. Θυμάμαι με το γειτονόπουλο που παίζαμε κάναμε τον Μάρκ και τον Τζέισον. Το ντιζάιν της παραμένει ακόμα και τώρα πολύ cool... :cool:
 
[edited]Δεν επιτρεπονται αγγελιες[/edited]

1-9, 13,16,19,21,23 το No2 χωρις εξωφυλλο)

2014-12-03%2011.36.04_zpsgbjev02e.jpg


Ενα σέτ ξύλινες σφραγιδες

2014-12-03%2011.25.02_zps3eoxh98g.jpg


και κάποια DVD

[edited]Δεν επιτρεπονται αγγελιες[/edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε ρε ετσι και τα δει μια ψυχη.... :D

Που 'σαι Χουανα.....να κρατας και το αιθερα μαζι!!!!:biglaugh:
 
Ήρθαν πριν μερικές μέρες και οι καρτούλες μου... :)

g1020857b.jpg
 
Είναι πολύ όμορφες, πρόκειται για ένα σετ 72 καρτών που κυκλοφόρησε το 2002 με την ευκαιρία της αναβίωσης της σειράς κόμικς από την Image.

Τις πήρα από το ebay :)
 
Τέλεια!!!

 

 

... και ναι, ζηλεύω... :burn:
 
stayros καταπληκτικό το Eagle σου !!! Το ειχα και εγω, καθώς και το σκάφος του Κιοπ! Τα αγαπημένα μου παιχνίδια ! Τα εβαλα καπου για να τα φυλαξω πριν 10-20 χρονια, και δεν μπορω να τα βρω :p
 
Σήμερα το μεσημέρι που πήγα σε ένα φίλο τυπογράφο για μια δουλειά μου είδα πως εκείνη τη στιγμή τύπωνε τις αφίσες

για ένα φεστιβάλ που πρόκειτε να διεξαχθεί τέλη Φεβρουαρίου αρχές Μαρτίου στην ελληνική ταινιοθήκη στο Γκάζι και με το που

την είδα το μάτι μου έπεσε αμέσως ... που...;

Για δείτε...

G.jpg

Μήπως να κανονίσουμε μια μαζική προσέλευση; Λέω γω τώρα...
 
Πίσω
Μπλουζα