Η Μπλέ Άσπρη Γραμματική Αγγλικών (Mariolis)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.859
Bρεθηκε επιτελους ,το Holy Grail των σχολικων βιβλιων,η Μπλε Ασπρη γραμματικη του Μαριολη που φαγαμε τα νειατα μας στο φορουμ να την βρουμε και τα παιδιατα μας να μαθουμε γραμματικη στο φροντιστηριο.


Δεν σταματησα να την ψαχνω ποτε,στα χειροτερα καταγωγια του ιντερνετ θα με εβρισκες να κανω search 10 χρονια τωρα.



Μεγαλη συγκινηση βλεποντας το εξωφυλλο.



Αφιερωνεται στο 2ο μελος εκτος απο μενα που την θυμαται.
:p

Mastering English Grammar





fetch


Aπο αγγελια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mε κονιορτοποιησες!!!

Την ψαχνω παραπανω χρονια απο σενα!!!

Λοιπον, ξεκινα σκαναρισμα. Παταω F5 στο email μου χαχαχαχαχαχα

Πορωσις οι επικες Translate into English ασκησεις!
 
Damn την φωτο εχω μονο,εδοθη σε χρυση ευκαιρια και δεν την προλαβαμε.


Και εσυ για εξωφυλλο ειχες αναφερει οτι θες,lol


Wally είπε:
Εγω παντως εμαθα Αγγλικη Γραμματικη στο φροντιστηριο με ενα Γαλαζοασπρο βιβλιο με συγγραφεα καποιον Margiolis. Υποθετω οτι ειχε Ελληνικες ριζες αν κρινω απο το ονομα του παρολα αυτα το βιβλιο ηταν στα Αγγλικα.
Η αυστηροτατη καθηγητρια που ειχαμε, η κυρια Τζινα (που τυχαινε να ειναι και η ιδιοκτητρια) το ειχε σαν Ευαγγελιο. Μας ελεγε να κοιμομαστε με τον "Μαργιολη" κατω απο το μαξιλαρι... :)

Θεος σχωρεστην

Το ειχε κανεις αλλος? Ψαχνω να βρω εστω ενα σκαναρισμενο εξωφυλλο
Θα μας χορεψει λιγο ακομη μεχρι να μπουμε στα ενδοτερα αλλα αξιζει τον κοπο για το ταξιδι και μονο.


Αναφερα οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που την ξαναειδα..ναι το ειπα.
 
The quest continues...
 
περιμενουμε σκαναρισμα!

Θα ηθελα να δω σελιδες...

:flower:
 
Και εγω Betty δεν ειναι ακομη στα χερια μου αλλα ειναι θεμα χρονου.


Τιποτα δεν μενει κρυμενο η χαμενο εδω μεσα.
 
Tην έχουμε στο σπίτι, ήταν ένα από τα παλιά βιβλία της μαμάς μου. Ξεφυλίζοντάς την καλή μου φάνηκε. Κυκλοφορεί ακόμα, πρόσφατα την είδα σαν προτεινόμενη επιλογή εγχειριδίου για καθηγητές Αγγλικών, αν θυμάμαι καλά σε σχετικά χαμηλή τιμή.
 
Παραξενο που ακουγεται!

Δωσε πληροφοριες! :)
 
To συγκεκριμένο site που κοιτούσα για προτεινόμενα βιβλία δεν το θυμάμαι γιατί δεν με κάλυψαν οι επιλογές που έδινε και δεν το σημείωσα πουθενά, αλλά το βιβλίο σίγουρα το είδα στην Πολιτεία πρίν κανένα μήνα.
 
Μου θυμίζει κάτι, δεν μπορώ να το αρνηθώ, ειδικά το εξώφυλλο αυτό με το μπλε χρώμα που έχει ξεφτίσει.
 
Crimson Moonlight είπε:
To συγκεκριμένο site που κοιτούσα για προτεινόμενα βιβλία δεν το θυμάμαι γιατί δεν με κάλυψαν οι επιλογές που έδινε και δεν το σημείωσα πουθενά, αλλά το βιβλίο σίγουρα το είδα στην Πολιτεία πρίν κανένα μήνα.
Τζιφος :( ....
 
Ναι το χα δει και εγω οτι δεν ειναι διαθεσιμο,ειπαμε 10 χρονια τωρα εχω ψαξει και στα μαναβικα για αυτο,lol.


Oποιος το εχει η το βρει κανα σκαν.
 
Τόσο ωραίο βιβλίο είναι; Εγώ πάντα προτιμούσα τη σειρά Profile του Βουκουβάλα, που απ' όσο γνωρίζω είναι εξίσου παλιά (αυτά κυκλοφορούν σίγουρα, τα βλέπω στα βιβλιοπωλεία). Άν είναι όταν ξαναπάω στο πατρικό μου θα το πάρω (θα σας βάλω και φωτογραφία). Αρκεί να καταφέρω να το ξετρυπώσω-όποιος δει την αποθήκη με τα βιβλία μας θα κλάψει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Crimson Moonlight είπε:
Τόσο ωραίο βιβλίο είναι; Εγώ πάντα προτιμούσα τη σειρά Profile του Βουκουβάλα, που απ' όσο γνωρίζω είναι εξίσου παλιά (αυτά κυκλοφορούν σίγουρα, τα βλέπω στα βιβλιοπωλεία). Άν είναι όταν ξαναπάω στο πατρικό μου θα το πάρω (θα σας βάλω και φωτογραφία). Αρκεί να καταφέρωνα το ξετρυπώσω-όποιος δει την αποθήκη με τα βιβλία μας θα κλάψει.
ειναι που οι περισσοτεροι εχουν αναμνησεις απο τη συγκεκριμενη γραμματικη του θεματος.

Πού θυμηθηκες το βιβλιο γραμματικης Profile του Μπουκουβάλα....

Ειχα το 5ο βιβλιο της σειρας...

αυτο



image_144419.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
ειναι που οι περισσοτεροι εχουν αναμνησεις απο τη συγκεκριμενη γραμματικη του θεματος.

Πού θυμηθηκες το βιβλιο γραμματικης Profile του Μπουκουβάλα....

Ειχα το 5ο βιβλιο της σειρας...

αυτο

BKS.1047504.jpg
Έχω όλη τη σειρά από τα βιβλία του Βουκουβάλα μέχρι τo επίπεδο Advanced. Τα διδάχθηκα ώς μαθήτρια και τώρα σε μεγάλο βαθμό δουλεύω με αυτά. Θεωρώ ότι έχει τα καλύτερα βιβλία μαθητή και γραμματικής για παιδιά μικρής ηλικίας.
 
Εβρεθη και μια σελιδα ,καντε το τεστ να δειτε  πως τα πατε και οχι ακομη το βιβλιο δεν εβρεθη αλλα ειναι ζωντανο και κυκλοφορει αναμεσα μας.

Ειναι κοντα και η κατοχη του, πιστευω.

Mastering English grammar.jpg
 
Αντε ρε παιδακι μου
 
Αμα ποτε το θες και συ στειλε πμ να σε προσανατολισω ,εγω εχω κολλησει προς το παρον.
 
Στειλε στειλε
 
Πίσω
Μπλουζα