Η Οργή των Θεών

ChristosM

RetroNuts!
Joined
15 Απρ 2008
Μηνύματα
1.996
Αντιδράσεις
934
Η Οργή των Θεών (1994)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Η_οργή_των_θεών

Τα πρωτα χρονια ο ΣΚΑΙ εδειξε αρκετες ελληνικες σειρες.

Μια απο αυτες, το 1994, ηταν και "Η Οργη Των Θεων" σε σεναριο Θάνου Λειβαδίτη και σκηνοθεσια Κώστα Λυχναρά.

Πρωταγωνιστουσαν ο Θάνος Λειβαδίτης (φυσικα), ο Νίκος Γαλανός, ο Γιώργος Γεωγλερής, η Κατερίνα Διδασκάλου, ο Νίκος Κούρος, η Άννυ Πασπάτη, ο Χρήστος Νομικός και πολλοι ακομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM, πολύ ωραίο το απόσπασμα από τους τίτλους και την περίληψη του προηγουμένου επεισοδίου της σειράς!

:thanx2:

(και πρέπει να είναι και πολύ σπάνιο, διότι η σειρά δεν έχει προβληθεί ποτέ σε επανάληψη, ή κάνω λάθος?)
 
Kαι εγώ αύτη την εντύπωση έχω ότι δεν ξαναπροβλήθηκε σε επανάληψη, αν και αμφιβάλλω αν θα ξαναπροβληθεί ποτέ μιας και το αρχείο του Σκάι αγνοείται....
 
Πολύ καλό Χρήστο το απόσπασμα που ανέβασες! Αν αναλογιστούμε οτι είναι και η τελευταία δουλειά του Λειβαδίτη για την τηλεόραση. Και όπως είπε και ο Άλκης παραπάνω μάλλον δεν θα την ξαναδούμε ποτέ, αφού σύμφωνα και με τους δύο τηλεοπτικούς σταθμούς (Σκάι και Alpha) η σειρά αυτή δεν υπάρχει στο αρχείο τους.
 
Την έβλεπα φανατικά αυτην την σειρά. Αλλά είχα χάσει τα τελευταία επεισόδια...
 
Δε θυμαμαι σειρα του Θανου Λειβαδιτη που να μην ηταν θαυμασια.
 
tsalk είπε:
Kαι εγώ αύτη την εντύπωση έχω ότι δεν ξαναπροβλήθηκε σε επανάληψη, αν και αμφιβάλλω αν θα ξαναπροβληθεί ποτέ μιας και το αρχείο του Σκάι αγνοείται....

nick είπε:
Και όπως είπε και ο Άλκης παραπάνω μάλλον δεν θα την ξαναδούμε ποτέ, αφού σύμφωνα και με τους δύο τηλεοπτικούς σταθμούς (Σκάι και Alpha) η σειρά αυτή δεν υπάρχει στο αρχείο τους.
Απορία: Οι σειρές του ΣΚΑΪ (1993-1999) δεν "κληρονομήθηκαν" από τον ALPHA, που στην ουσία ήταν η μετεξέλιξη/συνέχεια του σταθμού;

Και αν αυτό δεν συνέβη (διότι άλλαξε και το ιδιοκτησιακό καθεστώς του σταθμού), τότε δεν θα έπρεπε να είναι στα χέρια του συγκροτήματος Αλαφούζου σήμερα, δηλαδή στο Αρχείο του "νέου" ΣΚΑΪ;

Είναι δυνατόν να μην τις έχουν ούτε οι μεν, ούτε οι δε;
 
Εύστοχες οι απορίες σου Bernard, αλλά εγώ που είχα κάποια επικοινωνία με τα κανάλια μου είπαν οτι δεν κρατούσαν αρχείο με "τόσο" παλιά σειρά και σαν να μην αρκούσε αυτό, το ένα κανάλι με παρέπεμπε στο άλλο.
 
nick είπε:
Εύστοχες οι απορίες σου Bernard, αλλά εγώ που είχα κάποια επικοινωνία με τα κανάλια μου είπαν οτι δεν κρατούσαν αρχείο με "τόσο" παλιά σειρά και σαν να μην αρκούσε αυτό, το ένα κανάλι με παρέπεμπε στο άλλο.
Μάλιστα... Και μετά λέμε για την ΕΡΤ... :(
 
Μπράβο Άλκη. Πολύ ωραία η μουσική της σειράς, όπως άλλωστε και όλα τα ορχηστρικά κομμάτια που χρησιμοποιούσε ο Θάνος Λειβαδίτης στις δουλειές του. Μακάρι να την ξαναδούμε, ακόμα και σε dvd απο κάποιο περιοδικό.
 
Ένα μικρό απόσπασμα και οι τίτλοι τέλους.

[edit] Δεν υπάρχει το βίντεο [edit]

Οι ολοκληρωμένοι τίτλοι της αστυνομικής σειράς με τον Θάνο Λειβαδίτη.

[edit] Δεν υπάρχει το βίντεο [edit]

Και ένα μικρό απόσπασμα με κάποιους απο τους ηθοποιούς της σειράς:

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυχαριστούμε πολύ Nίκο για το απόσπασματο οποίο είναι από το 10ο επεισόδιο από μια σειρά που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ!
 
Απο την περίληψη του 16ου επεισοδίου:

[video=youtube_share;rMKnq7ASxw8]

 
Mπράβο Νίκο, ευχαριστούμε πολύ για το τρέιλερ μιας σειράς όχι μόνο που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ αλλά που δεν θυμάται και κανένας ποιός ήταν τελικά ο δολοφόνος!
 
Δεν ξέρουμε το τέλος δυστυχώς! Μπορούμε όμως απο τα διάφορα τρέιλερ να πάρουμε μια γεύση της τελευταίας σειράς που έκανε ο Θάνος Λειβαδίτης για την τηλεόραση που σίγουρα θα είχε ανάλογη επιτυχία με τις προηγούμενες:

[video=youtube_share;Rcy7VFyMbWw]

 
Πίσω
Μπλουζα