Η Σούπερ γιαγιά - Supergran (1985)

vaszio

Retro Member
Joined
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
19
Η Σούπερ γιαγιά (Supergran, 1985-87, Αγγλικής παραγωγής, 27 επεισόδια), ΕΡΤ2


Πρεμιέρα: ??/1986


[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαν όνειρο την θυμάμαι την σειρά γύρω στα 86 παιζότανε και ήτανε αγγλική παραγωγή νομίζω (SuperGran)
 
Θυμάμαι έτρωγε κουρκούτι(!) και αποκτούσε υπερφυσικές δυνάμεις!
 
που τα βρήκες ωρέ θηρίο και τα έψαχνα!
 
Αυτά φίλτατε δεν τα ρωτάνε! Ξεκίνα και σου ετοιμάζουμε την πρώτη προτομή (έχω την αίσθηση ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες!)
 
Supergran

H αλλιώς η Σούπερ Γιαγία (1985)...2 σαιζόν όλες και όλες και νομίζω παιζότανε από ερτ-2 το 1986 με 87.

[edit] This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been closed. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To γουσταρα τρελα οταν ημουν πιτσιρικας αλλα τωρα που κατεβασα επεισοδιο απο το Κοπροσκυλο ;) μαλλον δεν παλευεται...

Dom επειδη επισης δεν παλευω να απαντησω σε ολα τα τελευταια σου post,παρε ενα συγκεντρωτικο...well done! :D
 
Να σαι καλά βρε Wally!!!

Μου φυγε η πίστη αλλά ακόμα δεν είδατε τίποτα.

Ο retroποιός Jackalman σε χαιρετίζει :)
 
"σούπερ γιαγιά" (1985)

Αγγλικη κωμωδια (supergran) που παιχτηκε απο την κρατικη περι το '1985' με πρωταγωνιστρια μια ηλικιωμενη με υπερ δυναμεις .

Τι θυμαμαι απο αυτην ,not much περα το οτι για την ηλικια της κρατιοταν μια χαρα και οτι τριγυρναγε τους δρομους με ενα ποδηλατο.

Και παρολο που στα αγγλικα σηριαλ ειχα μια αντιπαθεια (ημουν προς US μερια) το παρακολουθουσα ανελιπως, ισως και επειδη υπηρχε ελειψη αλλων προγραμματων.

2005501536696816544_fs.jpg
2005557321873726008_fs.jpg


2005527691540107282_fs.jpg


Ποιος θυμαται την καρτουν εισαγωγη του;

Opening titles

http://www.youtube.com/watch?v=2NyWnMBvX3s

Closing titles

http://www.youtube.com/watch?v=afQl3SdFAIc&feature=related
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σουπερ Γιαγια ήταν και μια ιστορια στη Βαβουρα, προφανως Αγγλικη κι αυτη... δεν ξερω αν το ενα ηταν εμπνευση του αλλου
 
Τί συνέβη όταν η Jenny McDade αποφάσισε να διασκευάσει για την τηλεόραση τα βιβλία του Forrest Wilson; Ένα σούπερ αξέχαστο παιδικό πρόγραμμα!

Η Σούπερ Γιαγιά (Supergran 1985-1987) ΕΡΤ2

Πρεμιέρα Α' κύκλου: 21 Σεπτεμβρίου 1985

Τελευταίο επεισόδιο Α' κύκλου: 21 Δεκεμβρίου 1985

Σπέσιαλ Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο: 25 Δεκεμβρίου 1986

Επανάληψη Α' κύκλου: 29 Μαϊου 1987-28 Αυγούστου 1987

Πρεμιέρα Β' κύκλου: 25 Σεπτεμβρίου 1987

Τελευταίο επεισόδιο Β' κύκλου: 18 Δεκεμβρίου 1987





supergran-400x300.jpg

O Scunner Campbell έχει κλέψει την τελευταία ανακάλυψη του Inventor Black, μια μηχανή με μαγική ακτίνα που μπορεί να μετατρέψει συνηθισμένους ανθρώπους σε υπεράνθρωπους.

Ενώ παρακολουθεί τον ποδοσφαιρικό αγώνα του εγγονού της Willard στο Chiselton πάρκο, η αδύναμη Granny Smith γίνεται κατά λάθος αποδέκτης της μαγικής ακτίνας και μετατρέπεται σε Σούπερ Γιαγιά.

 
Γεια σου ρε φίλε Retrospectiva! :)

Έδωσες τόσες πληροφορίες για αγαπημένο μας παιδικό!Πολύ σωστός! :thumbup: :thumbup:
 
Οπως παντα πληρεστατος
 
Πίσω
Μπλουζα