Η Σούπερ γιαγιά - Supergran (1985)

manos426f , DINO και Wally ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :)

Μια τέτοια αγαπημένη σειρά το άξιζε το αφιέρωμα της και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε.
 
Και πάνω που νομίζεις οτι θυμάσαι τα πάντα έρχονται κάτι τέτοια θέματα και σου ξυπνάνε μνήμες που ήταν θαμένες. Μπράβο για το θέμα και ευχαριστούμε για τις λεπτομέρειες!!!
 
Πωπω, κι έλεγα ότι δεν θα υπάρχουν πολλοί που θα θυμόντουσαν την εν λόγω σειρά... το δε τραγουδάκι της, στριφογυρνά στο μυαλό μου μέχρι και σήμερα και ειδικά ο στίχος που αναφέρεται στον B.A. Baracus της "Ομάδας Α". Θυμάμαι ότι έτρωγε porridge πάντως και νόμιζα ότι από εκεί έπαιρνε τις δυνάμεις της. Μπράβο που την θυμηθήκατε, ξυπνά πολύ όμορφες αναμνήσεις!
 
Την έβλεπα ανελλιπώς!! Είπατε πως υπάρχουν επεισόδια; Μιλάτε για Ελληνική μεταγλώττιση ή μετάφραση (δε θυμάμαι πως ήταν τότε...); Συγχαρητήρια για το αφιέρωμα Retrospective!!
 
Mandrake είπε:
Την έβλεπα ανελλιπώς!! Είπατε πως υπάρχουν επεισόδια; Μιλάτε για Ελληνική μεταγλώττιση ή μετάφραση (δε θυμάμαι πως ήταν τότε...); Συγχαρητήρια για το αφιέρωμα Retrospective!!
Θα με ενδιέφερε και μένα να μάθαινα κάτι περισσότερο για τα επεισόδια.

Retrospectiva είπε:
Η αξιαγάπητη Gudrun Ure που υποδύθηκε την Σούπερ Γιαγιά είναι 84 ετών σήμερα και ακόμα παίζει σε σειρές. Λέτε τελικά η μαγική ακτίνα να της έδωσε υπεράνθρωπες ιδιότητες στην πραγματικότητα; ;)
Μια χαρά η γιαγιάκα .... τέλεια !!!!

Retrospective πραγματικά, τόσο άρτια η παρουσίαση, δεν έχω να πω παρά μόνο χίλια ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Retrospectiva σ ευχαριστω πολυ κι εγω με τη σειρα μου για το σουπερ αφιερωμα της σουπερ γιαγιας :) ) την εβλεπα κι εγω καποιες φορες αλλα δε θυμαμαι καθολου πως προβαλλοταν στην τηλεοραση..ηταν με υποτιτλους ή μεταγλωττισμενη; ευχομαι να μας διαφωτισει καποιος

βρηκα και βιντεο του 1ου επεισοδιου που θα το δω για πρωτη φορα τωρα!

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τις αγαπημένες μου!

Ευχαριστώ τον vaszio και τα άλλα παιδιά!

Τα επεισόδια υπάρχουν ακόμα;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ την έβλεπα ανελλιπώς τα Σάββατα στην ΕΡΤ 2. Απ'ότι θυμάμαι πάντως ήταν με υπότιτλους, όχι μεταγλωττισμένη
 
thanos75 είπε:
Και εγώ την έβλεπα ανελλιπώς τα Σάββατα στην ΕΡΤ 2. Απ'ότι θυμάμαι πάντως ήταν με υπότιτλους, όχι μεταγλωττισμένη
Nαι με υπότιτλους ηταν το θυμάμαι γιατι βοηθουσα τον αδερφό μου τοτε να διαβάζει τα γράμματα και του εξηγουσα άγνωστες λεξεις... Πάντως σαν σειρά ειχε πολυ γελιο και περιπετεια αν και σημερα φαντάζει καπως απλοικη και παιδιάστικη, τότε όμως μας φαινόταν λες και ηταν εφάμιλλη του σουπερμαν... θυμαμαι επισης τον αδερφό μου οταν πρωτοειδαμε την σειρα να μου λεει: ''λες και οι γιαγιάδες μας να εχουν τετοιες δυναμεις;'' κι εγω να του λεω ''αν μπορει να πηδηξει τοσο ψηλα και να κατεβασει την μπάλα του Μπάμπη απο το δεντρο που ειναι κολλημένη εδω και μηνες τότε ναι''.... :rofl:
 
Έχω μια μικρή ανάμνηση από τη συγκεκριμένη σειρά. Σίγουρα θυμάμαι το αυτοκίνητό της γιαγιάς. Είχε βγει και σε καρτούν;
 
Νοpe δεν νομιζω,ισως να θυμασαι το ιντρο της σειρα που ειναι καρτουν.
 
johnny19818 είπε:
Είχε βγει και σε καρτούν;

Aardvark είπε:
Νοpe δεν νομιζω,ισως να θυμασαι το ιντρο της σειρα που ειναι καρτουν.
Supergran intro sequence - 80s TV


.... ;)

Μαζι με τα "The Benny Hill Show" - "The Black Adder" & "Mr. Bean",ισως απο τις καλυτερες αγγλικες κωμικες σειρες. :)
 
[edit] Greeklish [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητέ μου φίλε(η), δεν υπάρχει κάτι για κατέβασμα στο RetroManiaX...

Εδώ μέσα, μοιραζόμαστε τις αναμνήσεις μας και νοσταλγούμε "τα παλιά", μέσα από τη συζήτηση και την καλή παρέα...

Είμαι σίγουρος πως θα βρεις πολλά πράγματα εδώ, τα οποία αφενός δε χρειάζονται κατέβασμα, αφετέρου θα σε συναρπάσουν και θα σου θυμίσουν πολλά!

Θα χαρούμε με τη συμμετοχή σου!

Για το Γουλιέλμο Τέλλο, δες εδώ...

Και ένα τελευταίο: Τα greeklish δεν επιτρέπονται, από τους κανονισμούς...

:)
 
Αυτή η σειρά πρέπει να γράφτηκε από τους ίδιους άγγλους που γράφανε τα κόμικς στην Βαβούρα ,λολ.
 
Πίσω
Μπλουζα