Η δική σας άποψη; [Linux]

status είπε:
Τους έχω γραμμένους εκεί που δεν πιάνει μελάνι τους "ελίτε" χρήστες του λίνουξ, ότι έμαθα το έμαθα μόνος μου μέσω του trial and error, άρα ξέρεις τι τα έχω τα τσακάλια του λίνουξ.:Ρ
Κουμπάρους...

Όλοι έτσι μαθαίνουμε για το λειτουργικό μαν, κανένας δεν έκανε ιδιαίτερα με τον Stallman.

Elite θα πούμε καποιον που έχει περάσει στο dev κομμάτι.
 
Saulot είπε:
Κουμπάρους...
Όλοι έτσι μαθαίνουμε για το λειτουργικό μαν, κανένας δεν έκανε ιδιαίτερα με τον Stallman.

Elite θα πούμε καποιον που έχει περάσει στο dev κομμάτι.
Ωραία, όπου "ελίτ" βάλε guru(νιά).

Όχι ρε Σάου, έτσι το έμαθα και εγώ αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα να απαντήσω σαν άνθρωπος σε ένα "χαζό" ποστ (δεδομένου ότι όταν ξεκινάς με ένα λειτουργικό δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις).

Και υπάρχουν και τέτοιοι στο dev κομμάτι...Ειδικά σε ότι αφορά τον Εξελληνισμό μερικών εφαρμογών..

Έρχεται και σου πετάει ένα "μα εμείς ασχολούμαστε μόνο με hardware" κάτσε ρε φίλε..τόσοι χρήστες, ένας δεν βρέθηκε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτή τη συμπεριφορά θα την αντιμετωπίσεις και αν ζητήσεις βοήθεια απο τον "guru" της κοινοτητας των αριστερόχειρων καλλιτεχνικών ανθοθετών. είναι κοινονικό φαινόμενο.

Δέν μπορείς να πας να ζητας βοήθεια απο έναν ανθρωπο που κατα πασα πιθανότητα τον είχες περιθοριοποιήσει οταν αυτος είχε σπυράκια και του μοστραρες τις γκομενες, και αυτος διαβαζε ενω εσυ πηγαινες τσαρκα με το μηχανακι. η τον διάλεγες τελευταίο στο ποδόσφαιρο, και να περιμένεις να συμπεριφερθεί ντομπρα και λογικά.

Δέν λεώ οτι είναι σωστό, αλλα οτι είναι λογικό, και καλό θα ήταν να μην στεκεσαι σε αυτό, προσπέρνα το και ρώτα αλλού.
 
Saulot είπε:
Αυτή τη συμπεριφορά θα την αντιμετωπίσεις και αν ζητήσεις βοήθεια απο τον "guru" της κοινοτητας των αριστερόχειρων καλλιτεχνικών ανθοθετών. είναι κοινονικό φαινόμενο.Δέν μπορείς να πας να ζητας βοήθεια απο έναν ανθρωπο που κατα πασα πιθανότητα τον είχες περιθοριοποιήσει οταν αυτος είχε σπυράκια και του μοστραρες τις γκομενες, και αυτος διαβαζε ενω εσυ πηγαινες τσαρκα με το μηχανακι. η τον διάλεγες τελευταίο στο ποδόσφαιρο, και να περιμένεις να συμπεριφερθεί ντομπρα και λογικά.

Δέν λεώ οτι είναι σωστό, αλλα οτι είναι λογικό, και καλό θα ήταν να μην στεκεσαι σε αυτό, προσπέρνα το και ρώτα αλλού.
Κάτσε ρε συ, πες ότι είμαι το γομάρι που του έφαγε τη γκόμενα και τον φατούρωνε κλπ...Πίσω από ένα νικ δηλαδή τι; Παίρνει εκδίκησή από όλους και για όλα;

Και μετά αυτός πως έχει το σθένος να γυρίσει και να πει για το λίνουξ και ότι αυτό πρεσβεύει;

Από την μια σε "μισή" σαν χρήστη και από την άλλη ,....τέλος πάντων.

Είμαι χρήστης λίνουξ από την 7.1 και δε θα ανεχτώ να ζητήσω βοήθειά και να μου πουλήσουν μούρη.
 
Οσο περίεργο και να σου φαίνεται ναι.

Σαν τους πολιτικούς ενα πραμα, οτι δεν μπορούν να κάνουν στην γυναίκα τους, το κάνουν στη χώρα.

Ειναι μεσα στην ανθρώπινη φύση, γιαυτο και ο πατέρας μου κανει συλλογή απο μολυβένια στρατιωτάκια (δέν είχε μικρός) και εγω απο βιντεοπαιχνίδια (δεν μου έπαιρναν οταν ημουν μικρός). αρα αυτός που γούσταρε δύναμη και κύρος, το αποκτάει όπου μπορεί έστω και πισω απο ένα nick.

Καμμια φορά φτιαχνει και φορουμ... (για να πώ και την κακία μου)
 
Α, συλλογή κονσολών και παιχνιδιών. Μου θυμίζει κάποιον, πως τον λένε να δεις.!!!!!!

Εμμένω στο αρχικό μου post πριν χρόνο. Αλλά είμαι παιχνίδια με Win και MacOS για οτιδήποτε άλλο.

Τώρα τα σχόλια "τα mac είναι ακριβά", τα ακούω βερεσέ. Είναι πανάκριβα, και λοιπόν;
 
pooky(1) είπε:
Α, συλλογή κονσολών και παιχνιδιών. Μου θυμίζει κάποιον, πως τον λένε να δεις.!!!!!!
Εμμένω στο αρχικό μου post πριν χρόνο. Αλλά είμαι παιχνίδια με Win και MacOS για οτιδήποτε άλλο.

Τώρα τα σχόλια "τα mac είναι ακριβά", τα ακούω βερεσέ. Είναι πανάκριβα, και λοιπόν;
Underpowered & overpriced since the 1980's:)
 
Είμαι χρήστης λίνουξ από την 7.1
Εισαι χρηστης της διανομης SUSE λοιπον απο την 7.1 ? και τι αποριες εχεις σχετικα με το λειτουργικο μετα απο 9 χρονια χρησης ?

Και υπάρχουν και τέτοιοι στο dev κομμάτι...Ειδικά σε ότι αφορά τον Εξελληνισμό μερικών εφαρμογών..
Οι μεταφραστες παντως δεν ειναι devs - και εχουμε δυστυχως πολλους μεταφραστες με ασχημη νοοτροποια στο συναφι μας - αλλα αυτοι ξεκαθαριζω οτι ειναι πρωτα μεταφραστες και μετα οτιδηποτε αλλο.

Τους έχω γραμμένους εκεί που δεν πιάνει μελάνι τους "ελίτε" χρήστες του λίνουξ, ότι έμαθα το έμαθα μόνος μου μέσω του trial and error, άρα ξέρεις τι τα έχω τα τσακάλια του λίνουξ.:Ρ

Ωραία, όπου "ελίτ" βάλε guru(νιά).
Λιγο πιο χαλαρα αν μπορεις ;)
 
μα γιατί ασχολείστε....; whatever works for you είναι το απόλυτο συμπέρασμα στο τέλος :p
 
keropi είπε:
μα γιατί ασχολείστε....; whatever works for you είναι το απόλυτο συμπέρασμα στο τέλος :p

Σωστά !!!! ;)

Βαρέθηκα αυτην την αντιπαράθεση .................! :xm:
 
keropi είπε:
μα γιατί ασχολείστε....; whatever works for you είναι το απόλυτο συμπέρασμα στο τέλος :p
Μωρέ ναι αλλά κουβέντα κάνουμε.! :)

Paspartoo είπε:
Εισαι χρηστης της διανομης SUSE λοιπον απο την 7.1 ? και τι αποριες εχεις σχετικα με το λειτουργικο μετα απο 9 χρονια χρησης ?
Έχω το δικαίωμα να έχω απορίες, φυσικά και είχα ένα κενό ενδιάμεσα οπότε το ότι ξέρω να κάνω render μια εικόνα δεν θα πει ότι ξέρω να κάνω μοντάζ και σε βίντεο (μια ελαφριά παρομοίωση έτσι)

Οι μεταφραστες παντως δεν ειναι devs - και εχουμε δυστυχως πολλους μεταφραστες με ασχημη νοοτροποια στο συναφι μας - αλλα αυτοι ξεκαθαριζω οτι ειναι πρωτα μεταφραστες και μετα οτιδηποτε αλλο.
Ναι δεν είπα ότι είναι dev αλλά δεν γίνεται να κράζεις ΠΧ το δημόσιο επειδή δεν έχει ανοιχτό λογισμικό και απ την άλλη να μην έχεις την εφαρμογή στα Ελληνικά...

Λιγο πιο χαλαρα αν μπορεις ;)
Πολύ ευχαρίστως αλλά η ετοιμολογία μου βλέπεις..:Ρ
 
Πίσω
Μπλουζα