Η "ελληνική" DeLorean

alexakos

RetroN00b
Joined
3 Δεκ 2014
Μηνύματα
26
Αντιδράσεις
8
Με χαρά ανακαλύπτω πως δεν είμαι και τόσο μόνος....

βασικα.. Είμαι Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ De Lorean στην Ελλάδα και καθώς το ανακατασκεύαζα κανείς δεν ήξερε το μοντέλο...

ετσι για να βρω ανταλλακτικά έλεγα ότι έχω Volvo 264 του 79 η Renault Alpine A310...

Στο μεταξύ κατεληξα να είμαι και 1 απο τους 3 κατασκευαστές στον κόσμο που φτιάχνω τα κουραφέξαλα που εχει η χρονομηχανή. Έχω "βοηθήσει " 8 άτομα άνα το κόσμο να το κάνουν μετατροπή σε time machine!


Παραθέτω πέρδικες φωτό απο τα μπιχλιμπίδια


Προβολή συνημμένου 127580Προβολή συνημμένου 127581Προβολή συνημμένου 127583Προβολή συνημμένου 127579Προβολή συνημμένου 127584

Τα περισσότερα κομμάτια είναι απο νεκροταφεία αεροσκαφών και αφού δεν υπάρχουν πλέον τά φτιάνω έξω αρχής απο σίδερα και ανοξείδωτα με κοπή laser η σε καλούπια.
 
Mιλαμε φιλε εισαι θεος.Απειρα Respect γιατι εχω παθει πλακα πραγματικα :bow: :bow: :bow:
 
Αν επιτρεπεται, μπορεις να μας πεις στο περιπου ποσο κοστισε το αυτοκινητο και η ανακατασκευη; Και ποσο καιρο πηρε;
 
alexako respect και απο εμενα!! :bow: :bow: :bow: ΘΕΟΣ!Θελουμε και αλλο!!!!
 
Τρομερός! Άπειρα respect.
 
Μετα τον Ελληνα Michael Knight βρεθηκε και ο Ελληνας Marty McFly... :D

Καλοριζικο και καλες βολτες!!!! :thumbup:
 
Και που είναι το link Σταύρο;
 
Φανταστικό project alexakos! Κανένας με αυτοκίνητο από Dukes of Hazard; :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Μετα τον Ελληνα Michael Knight βρεθηκε και ο Ελληνας Marty McFly... :D
Καλοριζικο και καλες βολτες!!!! :thumbup:
Πιο πολύ προς Έλληνα dr. Emmet Brown με κόβω αφού τα φτιάχνω και δεν πήγενωερχομαι στον χρόνο κάνοντας τα άνω κάτω.

Τα De Lorean φέτος έχουν μια αύξηση τιμής λόγω της ταινίας αφού και η de Lorean houston ανέβασε τις τιμές κατα 10.000 δολάρια στα καινούργια. Δηλαδή απο 45.000 στις 55.000 δολάρια.

εγω το έσωσα απο write off διότι το είχαν σφάξει απο ανταλλακτικά και δεν τους ( Delorean Florida) είχε καμία αξία πλέον. Όποτε έδωσα κατι ψιλά και το πήρα.

Τιμές Αμερικής σε δολάρια :

χρέπι 10-15.000

με θέματα 15-20

μετριο 20-30

καλο 30-35

τιμες ευρωπης σε ευρώ

χρεπι 15.000

Με θέματα 20-30

καλό 30-40.000

Το γελοίο είναι.... Ότι είναι τραγικό αυτοκίνητο με απίστευτα πολλά θεματα!!!

Αν δεν το κανείς κομμάτια να το φτιάξεις απο την αρχή θα είσαι μόνιμως στις επισκευές.

εχω κάνει τέτοια δουλειά που την ζηλέψαν πόλοι ιδιοκτήτες για ακριβώς αυτόν τον λόγο... Ότι εχω ανακατασκευάσει κάθε του τμημαπχ

ανοξειδωτες βιδες

ζαμφορ πολύπροπηλενιου

100% LED

Βελτιώσεις ελάττωματικων τμημάτων.

Εφαγα τέτοιο αγγούρι που υποσχέθηκα να μην το ξανακάνω :(

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
:eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O

Τρομερο!! Συγχαρητηρια!
 
johnny19818 είπε:
Φανταστικό project alexakos! Κανένας με αυτοκίνητο από Dukes of Hazard; :p
Υπάρχουν 3 πορτοκαλί Dodge Charger με τα χαρακτηριστικά των dukes.

2 είναι στην Ξάνθη και ενα στην Αθήνα.

2 ΚΙΤΤ

1 Christine ( Plymouth fury)

1 Eleanor ( mustang fastback Mach-1)

μεσω των συναντήσεων φίλων αμερικανικών αυτοκινήτων detroitcruisers.gr θα μας δείτε μαζεμένους. Όπως και στο ετήσιο v-day κάθε Σεπτέμβρη που μαζεύει και πόλλες Harley.
 
Που θα βρίσκεσαι στις 21 Οκτωβρίου 2015 ;
 
Τρομερή δουλειά! Είχα την τύχη πριν λίγους μήνες να δω ένα DeLorean εδώ στο Ντουμπάι, αλλά να τελικά που υπάρχει και ένα στην Ελλάδα. Πολλά συγχαρητήρια για το μεράκι του restoration!
 
Maddog είπε:
Τρομερή δουλειά! Είχα την τύχη πριν λίγους μήνες να δω ένα DeLorean εδώ στο Ντουμπάι, αλλά να τελικά που υπάρχει και ένα στην Ελλάδα. Πολλά συγχαρητήρια για το μεράκι του restoration!
Ανοξείδωτο η βαμμένο;

Τα τελευταία κατασχεμένα απο την Βρετανικη κυβέρνηση με σειριακό 17000+ βάφτηκαν μαύρα και κόκκινα και πουλήθηκαν μαζί με μια καλή ποσότητα ανταλλακτικών σε έναν έμπορο στο κουβέιτ. Εξού και η Delorean Middle East... Νομίζω 70 κομμάτια μαζευτικαν εκεί. Καμία 10αρια έχουν γυρίσει στην Ευρώπη... Τα περισσότερα αγνοούνται ...
 
alexakos είπε:
Ανοξείδωτο η βαμμένο;Τα τελευταία κατασχεμένα απο την Βρετανικη κυβέρνηση με σειριακό 17000+ βάφτηκαν μαύρα και κόκκινα και πουλήθηκαν μαζί με μια καλή ποσότητα ανταλλακτικών σε έναν έμπορο στο κουβέιτ. Εξού και η Delorean Middle East... Νομίζω 70 κομμάτια μαζευτικαν εκεί. Καμία 10αρια έχουν γυρίσει στην Ευρώπη... Τα περισσότερα αγνοούνται ...
Γιατι κατασχεθηκαν?Παντως και βαμμενο δεν θα με χαλαγε ενα Delorean...
 
angel_grig είπε:
Γιατι κατασχεθηκαν?Παντως και βαμμενο δεν θα με χαλαγε ενα Delorean...
Μεγάλη μα και πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία του de Lorean.

Δείτε το βίντεο στο youtube : documentary Delorean the crash test story.

Θα σας εντυπωσιάσει η πραγματική ιστορία του!
 
Ξεκινάω κατασκευή φιαλών πλουτωνίου και βαλίτσα για λογαριασμό πελατων στην Αγγλία και Αμερική.

Επίσης ετοίμασα τα Flux boxes που συνδέουν τις σωλήνες γύρο απο το όχημα μαζί με τον κρυφό μπλε neon φωτισμο

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Παντως οι ταινιες εχουν απιστευτο βαθος και καθε φορα που τις βλεπω ανακαλυπτω κατι καινουργιο.
Παρατηρησες οτι το εμπορικο κεντρο οπου επιτιθενται οι Λιβανεζοι στην αρχη λεγεται Twin Pines Mall, και στο τελος οταν γυρναει ο Μαρτυ λεγεται Lone Pine Mall? ;) :D
Έχω την εντύπωση οτι ήταν Λίβυοι και όχι Λιβανέζοι (να πέσει και η αμερικανική προπαγάνδα, τότε που ήταν στα μαχαίρια με τον Καντάφι λόγω της πτώσης του Boeing στο Λόκερμπι της Σκωτίας)...
 
Πίσω
Μπλουζα