Η "ελληνική" DeLorean

Σώτος Σώτος είπε:
Έχω την εντύπωση οτι ήταν Λίβυοι και όχι Λιβανέζοι (να πέσει και η αμερικανική προπαγάνδα, τότε που ήταν στα μαχαίρια με τον Καντάφι λόγω της πτώσης του Boeing στο Λόκερμπι της Σκωτίας)...
Λίβυοι-Λιβανέζοι, tomatoes-tomatos χεχεχεχε
 
Παιδιά, μήπως τα τελευταία ποστ για το project του alexakos να μεταφερθούν σε ένα αυτούσιο θέμα; Λέω εγώ τώρα...
 
johnny19818 είπε:
Παιδιά, μήπως τα τελευταία ποστ για το project του alexakos να μεταφερθούν σε ένα αυτούσιο θέμα; Λέω εγώ τώρα...
Σωστη η άποψη σου αν και δεν ξέρω άν ο admin θέλει να εχει θέματα που αφορούν κατασκευής props. Μήπως είναι άσχετο στο φορούν. Εδώ μεσα παραμένει βέβαια στο κύκλο του θέματος της ταινίας...

λεω εγώ τώρα...
 
alexakos είπε:
Σωστη η άποψη σου αν και δεν ξέρω άν ο admin θέλει να εχει θέματα που αφορούν κατασκευής props. Μήπως είναι άσχετο στο φορούν. Εδώ μεσα παραμένει βέβαια στο κύκλο του θέματος της ταινίας...λεω εγώ τώρα...
In mods we trust!
 
Η αλήθεια είναι πως το όλο project χάνεται μέσα στο θέμα για την ταινία και είναι και off topic. Οπότε έγινε η μεταφορά σε αυτούσιο θέμα :)
 
Πολυ καλυτερα ετσι!Ελπιζω ο alexakos να μας βαλει και μερικες φωτος απο το εσωτερικο.. :D
 
Μεγάλη μου τιμή!

καλα θα κάνω τότε να σας ανταποδώσω την τιμή με πολύ υλικό και Trivia...

Σήμερα έκοψα τα Flux boxes αφού βγήκαν απο το καλούπι και έβαψα την βάση για τον mrFusion

image.jpg

Το πάνω μέρος είναι μύλος κοκου καφέ της Krupps

Επίσης προετοίμασα τα μεσαία κουτία γνωστό ως gold box που κάθεται πάνω στην μεσαία κονσόλα πίσω απο τον γενικό διακόπτη.

image.jpg

Αυτές τις φωτό ανέβασε ο φανοποιος μου στην σελίδα του στο fb

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε μου συγχαρητήρια πραγματικά για την δουλειά σου. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν και είναι το όνειρο μου αλλά δυστυχώς λόγω κάκιστης οικονομίας θα παραμείνει αυτό - ενα όνειρο. Μέχρι πριν απο μερικά χρόνια ακόμα κοιτούσα τρόπο να φέρω ένα απο Αμερική αλλά πλέον δεν! Μερικές απορίες τώρα!

1. Κράτησες την μανίσια μηχανή ή μόνταρες κάτι καλύτερο. Ως γνωστόν τα DeLorean είναι τα πιο *σλικ* αλλά και τα πιο αργά.

2. Το εκτελώνισες και πόσο ;

3. Whats your annual income ? :D (J/K)
 
Το πιο κύριο....

είμαι ΑΝΕΡΓΟΣ!!!!!

το αμάξι το έφτιαξα ΤΣΑΜΠΑ!!!!! Όλα τα έσοδα απο τα props που πουλάω μου δώσανε την δυνατότητα να το ανακατασκεύασω.

( not a J/K) ;)

Βλέπε την περιγραφή που εχω στο ebay που πουλάω τα props.

[edit]

"Funds from these sales go to my DELOREAN restoration and BTTF replica creation.

Thank you for your support in advance!"

 

 







Το αμάξι είναι 90% γνήσιο.

Mods:

Χαμφορ πολυπρεπυλενιου

ψαλιδια με ηλετροστατικη

τιμόνι Momo evolution όπως το ηλεκτρικό ντελοριαν

λεβγιες και βάση ανοξείδωτη

καταργηση κατάλυτη ( δουλεύει με Volvo 264 configuration) δηλαδή εχει +20

αλογα

ανρξαρτητη διπλή ανοξείδωτη custom εξάτμιση με πολλαπλές απο Renault alpine turbo.

Όσο για το "αργό"... Για τα αμερικανικά δεδομένα το 1981 ήταν τραγικά τα 130 άλογα.

γιαψτα ευρωπαϊκά το ντελοριαν ήταν σε επιδόσεις καλύτερο του Porsche 924 και 2 δευτερόλεπτα αργότερο του 911

Όποτε ήταν ενα μέσης επίδοσης sport αμάξι με ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΝΦΑΝΙΣΗ ;)

Και το μοναδικό στον κόσμο που επιδέχεται αναβάθμιση με flux capacitor :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδή μένεις στη Γερμανία;
 
Όχι. Αλλα εχω ρίζες και απο εκεί. Όποτε ανεβαίνω κουβαλάω και μερικά πακέτα props και τα αφήνω σε έναν φίλο μα τα στέλνει απο εκεί γιατί εναι πιο φτηνή η αποστολή και οι περισσότεροι αγοραστές είναι απο Γερμανία.

Στην βοριά Ευρώπη οι ταινίες αυτές είναι ότι είναι η Αλίκη στο ναυτικό σε εμάς! Χαχαχα κάθε Κυριακή και γιορτή κάποιο κανάλι παίζει αυτές τις ταινίες.
 
Τα σέβη μου...οτιδήποτε άλλο είναι περιττό...Ξανά...τα σέβη μου ;)
 
geoanas είπε:
Τα σέβη μου...οτιδήποτε άλλο είναι περιττό...Ξανά...τα σέβη μου ;)
Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Ειλικρινά ΔΕΝ εχω τίποτα ιδιεταιρες γνώσεις... Απλά ασχολήθηκα λιγο και μου εκατσε :)

Ο καθένας σας θα μπορούσε να το κάνει με λίγη έρευνα... God bless googling

Μήπως σας περισσεύει λιγο πλουτώνιο;;;

Της ταινίας τα κομμάτια ήταν, δεύτερη σκαλα πτεριγια τουρμπίνας ελικοπτερου (το μαύρο)

ταπα δεξαμενής νερού πολεμικού αεροσκάφους

και το γύρο γύρο με τις τρυπούλες είναι τασι απο dodge του 75 που το εχω κτυπήσει αμμοβολή και μαύρο ματ ηλεκτροστατικά... Τέλος πέφτει και ενα κίτρινο led απο κάτω... Όπως και στο παράδειγμα του έτοιμου

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
alexakos είπε:
Τα De Lorean φέτος έχουν μια αύξηση τιμής λόγω της ταινίας αφού και η de Lorean houston ανέβασε τις τιμές κατα 10.000 δολάρια στα καινούργια. Δηλαδή απο 45.000 στις 55.000 δολάρια.

εγω το έσωσα απο write off διότι το είχαν σφάξει απο ανταλλακτικά και δεν τους ( Delorean Florida) είχε καμία αξία πλέον. Όποτε έδωσα κατι ψιλά και το πήρα.

Τιμές Αμερικής σε δολάρια :

χρέπι 10-15.000

με θέματα 15-20

μετριο 20-30

καλο 30-35

τιμες ευρωπης σε ευρώ

χρεπι 15.000

Με θέματα 20-30

καλό 30-40.000

Το γελοίο είναι.... Ότι είναι τραγικό αυτοκίνητο με απίστευτα πολλά θεματα!!!

Αν δεν το κανείς κομμάτια να το φτιάξεις απο την αρχή θα είσαι μόνιμως στις επισκευές.

εχω κάνει τέτοια δουλειά που την ζηλέψαν πόλοι ιδιοκτήτες για ακριβώς αυτόν τον λόγο... Ότι εχω ανακατασκευάσει κάθε του τμημαπχ

ανοξειδωτες βιδες

ζαμφορ πολύπροπηλενιου

100% LED

Βελτιώσεις ελάττωματικων τμημάτων.
Μηπως να στειλεις ενα βιογραφικο στη replicar ???:biglaugh:

http://www.replicarhellas.com/
 
Nemo είπε:
Μηπως να στειλεις ενα βιογραφικο στη replicar ???:biglaugh:
http://www.replicarhellas.com/
με τι [edit] να στείλω βιογραφικό;;;

"επισήμανση: αγνοήσετε την σύνολλικη μου εργασιακή εμπειρία και διαβάστε μόνο στα Ενδιαφέροντα : 18μηνη ανακατασκευή οχήματος και δημιουργία αντιγράφων ταινίας"

χεχεχεχε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άπειρα :bow: :bow:Τώρα το μόνο που μένει είναι να βρεις έναν τρελό ασπρομάλλη εφευρέτη ώστε να το μετατρέψει σε πραγματική χρονομηχανή και να πας μια βόλτα στο 1985 και να τους δείξεις ένα smartphone και ένα σύγχρονο PC να τους τρέχουν τα σάλια.
 
Α ξέχασα..

εδω θα δείτε κομπλέ σετακια που εχω σε προσφορά στην Γερμανία εγκατεστημένο σε ενα αμάξι φιλου

Μεσα

[edit]

Εξω

[edit]

image.jpg

johnny19818 είπε:
Αν εξαιρέσεις το εφευρέτης...:biglaugh:
Χαχαχαχαχα!!! Θεϊκό! Πως το συνδυάσες ρε τρελέ!!!

image.jpg

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω.... Εχω γεμίσει [edit]!!!

sorry admin! Εχω καταπατήσει πολλούς όρους :(

Noob είμαι ακόμα... Θα μάθω.. :(
 
Πίσω
Μπλουζα