Η καινούρια μου Amiga 1200 PPC

portarinos78

RetroActive
Joined
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
490
Αντιδράσεις
21
Μολις προχθες παρελαβα την παρακατω ppc 1200 απο τον pegasos στο amigahellas

a1200

micronick tower

blizzard ppc 603e 200mhz 040/25

gfx card bvision, fast ram 64mb

cd rom, HD 3.2 gb

ide buffer

pcmcia corner adapter

Δεν την εχω ακομη τεσταρει γιατι δεν εχει τροφοδοτικο και πρεπει να προσαρμοσω ενα απο PC, οποτε μαλλον θα χρειαστω καποια βοηθεια σ'αυτο (Keropi ακους?????). Παντως αν ολα ειναι ΟΚ, ολοκληρωσα τις amigo-επιθυμιες μου. Μενει μονο ενας mediator και βλεπουμε....Θα ποσταρω φωτο συντομα....
 
me geies!!!!

ego den to diakindinepsa me psu modarismata... eixa parei ena ths ELBOX apo to amigakit... etoimo, me logic gia on/off kai pano ap'ola sigouro oti den tha kaei h amiga logo lathous LOL .. bebaia kollouse sto mediatorZIV kai edine reuma sthn amiga... mporeis na ftiakseis ena akolouthontas tis odhgies edo: Amiga Power supply Guide

epishs giati den eixe trofodotiko? poulouse kai mediator kai den sto edose???
 
Καλορίζικη η νέα σου amigouλα..αν θες δείξε μας φώτο να απολαύσουμε!!!!
 
Ωραίος. Βάλε και φωτό όταν είσαι έτοιμος.
 
:sob::sob: ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ AMIGA 1200
 
keropi είπε:
και γιατί δεν τσιμπάς μια από eBay??? ε? Ε? ΕΕΕ? τι δικαιολογία έχεις??? :mad::mad::mad: καμοία!
Lol Keropi το μαστίγιο σου λείπει! :D (Πάντως εγώ ψιλομπήκα σε πειρασμό με τα links σου!)
 
Γιατί μόλις πήρα ένα atari 2600 woody και ετοιμάζομαι και για ένα Sega MegaCD.
 
megaCD = IRQ8

atari2600 = IRQ12

amiga = IRQ0 !!!

top priority!
 
Σωστός ο keropi !!!! :thumbup: Η AMIGA επιβάλλεται......... :D
 
καλοριζικος (ποτε την πουλαγε και δεν το πειρα χαμπαρι εγω; ;)
 
Αρχες Αυγουστου στο φορουμ. Δεν θυμαμαι ακριβως αλλα μπορεις να τσεκαρεις. Το ολο συστημα με μερικα εξτρα και cd κλπ μου κοστισε 400 ευρωπουλακια αλλα χαλαλι. Νομιζω με τοσα σε μια περιπτωση μπορει να τσιμπαγα MONO την PPC στο ebay. 1-15 /8 τελικα ειναι η καλυτερη περιοδος για αγορες στο ιντερνετ αφου οι περισσοτεροι προτιμανε τις παραλιες απο τα πληκτρολογια. :D

Τα ερωτηματα βεβαια που μου δημιουργουνται ειναι πολλα πλεον αλλα θα περιμενω να στησω το συστηματακι ολοκληρωμενα και βλεπουμε! Ειπαμε θα χρειαστω βοηθεια. :help:
 
Αρε γαμοτο θα το τσιμπαγα (εγω τον αυγουστο πειρα τον δευτερο pegasos2 σε τιμη απιστευτα χαμηλη!)
 
Amiga 500 έχω πάρει ήδη guys, για τη 1200 λέω.
 
Α ρε καπιτάλααααααααααα :D

Αμα πάρεις τη 1200 εκεί να δεις πόσα ακόμα θα σου φύγουν για να τη φτιάξεις.

Αλλοι φτιάχνουν αμάξια, εμείς τα αμιγκάκια. ΑΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ σε λέω!!!
 
χαλαρά η amiga είναι μια κυρια και σαν μια κυρια εχει της απαιτησεις της

λολ
 
Βεβαίως. Δε μπορεί να την αγοράσεις και να την αφήσεις γυμνή!!! Χωρίς μια Blizzard (τουλάχιστον 030) να τη ζεσταίνει :D

Και όπως συμβαίνει με όλες τις απαιτητικές με ακριβά γούστα γυναίκες, αυτό κοστίζει.:biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα