Η κούκλα του Σατανά - Child's Play (1988)

Η προηγουμενη ταινια μαρεσε πολυ και εγραψα και την γνωμη μου στην σελιδα 2 οποτε περιμενω πως και πως την νεα ταινια και πιστευω αν διορθωσουν δυο,τρια πραγματακια και δεν τα ξαναδω οπως στην προηγουμενη ταινια πιστευω θα ειναι μεγαλο διαμαντακι.
 
Reboot και να χαμε να λεγαμε.Μια βλακεια και μιση ηταν η ταινια την ειδα χθες βραδυ και η προηγουμενη μπορω να πω πως ηταν πολυ καλυτερη.Πριν μηνες στο πιο πανω post μου ειχα πει πως αν διορθωσουν καποια πραγματακια και με αυτα που μας εδειξαν στο trailer θα ειναι διαμαντακι αλλα τελικα μονο διαμαντακι δεν ειναι.

Ο Chucky ρε βληματα σεναριογραφοι ηταν ενας δολοφονος που πεθανε και το πνευμα του μπηκε σε μια κουκλα με μαυρη μαγεια και ξορκια για να παρει εκδικηση κλπ κλπ δεν ειναι μια κουκλα ρομποτ με wi fi που ανοιγει την τηλεοραση και βαζει μουσικη και που ο τυπος στο εργοστασιο που της φτιαχνει του γυρναει το μυαλο μετα το κραξιμο του προισταμενου του επειδη δεν δουλευε οσο επρεπε και επαναπρογραματιζει την κουκλα αφαιρωντας ολες της δικλειδες ασφαλειας οποτε και η κουκλα δεν λειτουργει καλα και κανει οτι κανει.Εντελως ασχετο και στο ξεκαρφωτο το ονομα chucky που καμια σχεση δεν εχει με αυτη την κουκλα.Οι ηθοποιοι αδιαφοροι γενικα οπως και το παιδακι που εχει την κουκλα και γενικοτερα ολη η ιστορια ειναι οτι να ναι και η κουκλα εχει μια ηλιθεια φατσα οταν ειναι κανονικη και οταν αγριευει να το πω ετσι δεν εχει καμια σχεση με την παλια κουκλα που ειδαμε 30 χρονια πριν η οποια ηταν πολυ πιο τρομακτικη.Τοσα χρονια εχουν περασει η τεχνολογια εχει κανει αλματα και η κουκλα αντι να γινει πιο αγρια εχει γινει πιο φλωρικη.Τεραστιο μειον επισης που την φωνη του chucky δεν την κανει στην ταινια ο Brad Dourif ο οποιος απο το child's play 2 μεχρι και το προπερσινο αυτος ειναι που κανει την φωνη πραγματικα σκετη απογοητευση.Το μονο καλο ειναι οι θανατοι που εχουν καποιο ενδιαφερον και πως δεν υπαρχουν τα αθλια CGI αλλα εχουμε κανονικα εφε.Ντροπη και αισχος αυτη η ταινια να εχει το θρυλικο ονομα Child's Play αυτο μονο εχω να πω και τελος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχει ακομη και σημερα οπαδους:



ΗΠΑ: To Τέξας έβγαλε Amber Alert για τον «Τσάκι», την «Κούκλα του Σατανά»
 
Πίσω
Μπλουζα