Η πρώτη αποτρίχωση!

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
6.284
Το παρόν θέμα αφορά τις κοπέλες του forum. Καλείστε να σχολιάσετε την εμπειρία σας από την πρώτη σας απόπειρα αποτρίχωσης κατά την εφηβική περίοδο.

Η πρώτη μου απόπειρα ήταν την παραμονή της ημερήσιας εκδρομής μας, στην Α' Γυμνασίου, στο τέλος της σχολικής χρονιάς. Χαρούμενη για την εκδρομή, επέλεξα να φορέσω βερμούδα λόγω ζέστης. Την προηγούμενη μέρα πήρα την απόφαση για αποτρίχωση στα πόδια. Η μέθοδος που επέλεξα ήταν με τις αυτοκόλλητες ταινίες και...ο πόνος ήταν ανυπόφορος! Βεβαια μπρος τα κάλλη τι 'ναι ο πόνος...αλλά δεν θυμάμαι να είχα εφαρμόσει ξανά αυτή τη μέθοδο και προτιμήσα τα κλασικά ξυραφάκια. Άλλες μέθοδοι αποτρίχωσης ήταν με χαλάουα και αναμμένο κερί που έκαιγε την τρίχα (!).

Εσείς, τι εμπειρία έχετε για το θέμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μη μου πείτε ότι οι κοπέλες του forum δεν έχουν τι να πουν για την εμπειρία τους σχετικά με το θέμα!
 
Βρε Χριστινάκι μου, είναι λίγο "περίεργο" το θέμα και μονοδιάστατο! Δε νομίζω ότι είναι κάτι που ο κόσμος θα μιλήσει εύκολα!.....

Άσε, που δε νομίζω ότι θα γίνουν ευτυχισμένα τα αγοράκια, αν κάνουμε το φόρουμ Σούπερ Κατερίνα! :)
 
Μπαα δε μας χαλάει, γράψτε ελεύθερα :supergrin:
 
Nα πω εγω γιατι τα κοριτσακια ντρεπονται..??!! :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα