Η συλλογή μου ΙΙ...

jimdemer

RetroWannaBe
Joined
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
91
Αντιδράσεις
21
Άλλη μία απο τις κούτες μου άνοιξε...

Είχε μέσα παιχνίδια....

Προβολή συνημμένου 33657Προβολή συνημμένου 33658Προβολή συνημμένου 33659
pencil.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mπορεις να χρησιμοποιεις το Αλμπουμ φωτογραφιων στο προφιλ σου ωστε να μην βασανιζεσαι.

Ριξε μια ματια εδω
 
DSC01496.JPG

Ευχαριστώ..... :)

DSC01494.JPG

DSC01499.JPG

DSC01495.JPG

DSC01497.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Τηλεκατευθυνομενο περιπολικο MisterP

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


17 in 1 Set of Board games on a Single Roll

attachment.php


attachment.php


Μαγικη Οθονη (Oskar)

attachment.php


attachment.php


Κονσολα τυπου "ρακετας"

attachment.php


attachment.php


GameGear

attachment.php


Παιχνιδια με νερο

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τα παιχνίδια με νερό τα είχα ξεχάσει τελείως!!!!...

Ειχα αφιερώσει αμέεεεετρητο χρονο σε αυτά! Πω πω, και τι δε θα δινα για να ξαναδω, εστω, φωτογραφιες αυτων που ειχα - τα οποια, με το ζορι τα θυμαμαι... :(

Εχει κανεις σχετικα links (αν υπαρχουν, που δεν το βλεπω...)? Πως θα μπορουσα να τα αναζητησω στο ebay?....
 
tantalos είπε:
Τα παιχνίδια με νερό τα είχα ξεχάσει τελείως!!!!...
Ειχα αφιερώσει αμέεεεετρητο χρονο σε αυτά! Πω πω, και τι δε θα δινα για να ξαναδω, εστω, φωτογραφιες αυτων που ειχα - τα οποια, με το ζορι τα θυμαμαι... :(

Εχει κανεις σχετικα links (αν υπαρχουν, που δεν το βλεπω...)? Πως θα μπορουσα να τα αναζητησω στο ebay?....
Και ποιός από εμάς δεν είχε παίξει με αυτά "τα φλιπεράκια νερού";;; Για ρίξε μια ματιά εδώ για αρχή ... http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?7774
 
Σευχαριστω παρα πολυ caprice. Μακαρι να μπορουσα να ξαναβρω τετοια... Ελπιζω να ανανεωθει το σχετικο thread αν και οταν καποιος ανακαλυψει κατι σχετικο.
 
Να 'σαι καλά φίλε μου. :)

Η συγκεκριμένη μπουλντόζα είχε και λαστιχένιες ερπύστριες που φυσικά με τον καιρό σπάσανε.

Είχα έναν μικρό λευκό οδηγό στην άλλη μπουλντόζα με το μαχαίρι (την ακριβώς απο πάνω φωτογραφία αυτής) που τον έβαζα πότε στην μία, πότε στην άλλη..

Κάποια στιγμή είχα βρει σε ένα παγωτό μία μικρή μπανιέρα και τον έβαζα να κάνει μπάνιο εκεί μέσα.

Παίζοντας με τον συγκεκριμένο οδηγό και την μπανιέρα, έμαθα οτι συγχωρέθηκε ο παππούς μου τότε (1986) και θυμάμαι, λες και ήτανε σκηνή απο ταινία, οτι μου πέσανε απο τα χέρια.
 
Ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις !!!!!!
 
πολλα χρονια πισω......πολλες αναμνησεις!!! :D
 
Υπέροχα!!!!!

Τα δύο Tomcat αν δεν κάνω λάθος είναι της Bburago από αρχές δεκατίας 80 και το αστυνομικό της Mister P.
 
Κορυφαία τα φλιπεράκια νερού!!!

Ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες τις αναμνήσεις σου μαζί μας! :flower:

Να είσαι καλά!
 
Πολύ ωραία η συλλογή παραπάνω. Ειδικά τα αυτοκινητάκια που ήταν η λατρεία μου όταν ήμουν μικρός αλλά και η κονσόλα που δεν έχω δει ποτέ στο παρελθόν.
 
Πίσω
Μπλουζα