Η συλλογή μου Sega Saturn!

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Αυτη είναι η συλλογή μου απο το δεύτερο πιο αγαπημένο μου μηχανάκι saturn μετα το 3do...δυστηχώς λόγω έλλειψης χρημάτων έχουν φύγει κάποια μηχανήματα αλλά είναι στ πρόγραμμα να επιστρέψουν! :)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
δεν εχω λογια, εντυπωσιακο να πω ειναι λιγο
 
Ολα τα λεφτα!!!

Φανταστικη συλλογη!!!
 
καταπληκτική συλλογή! έχω όμως μία απορία,επειδή το έχω προσέξει και σε συλλογές άλλων, τα διπλά/τριπλά/χ-πλα αντίγραφα κάποιων παιχνιδιών (του saturn πάντα) γιατί τα κρατάτε;είναι σπάνια;
 
Λογικα θα ηταν σε καποια απο τα πακετα που αγορασε τις σπανιες αυτες κονσολες (μιας και για να προσελκσουν να τα αγορασεις απο ebay και αλλα οnline shop βαζουν και παιχνιδια μαζι με τις ρετρο κονσολες ανεβαζοντας ετσι και την τιμη τους)

Αλλα γιατι να μην τα κραταει αφου μπορει να τα αλλαξει με καποιο αλλο παιχνιδι καποια στιγμη και να παρει καποιο παιχνιδι που δεν εχει. ;)
 
pitsunami πόσοι τίτλοι σου λείπουνε??φοβερή συλλογή !
 
Μπραβο ρε Pitsunami ! Ετσι ετσι!!! :D
 
Ωραία συλλογή!

Στην πρώτη φωτογραφία, οι τρεις κονσόλες στην κάτω σειρά, τι διαφορά έχουν από τις άλλες?

Επίσης, στην δεύτερη φωτογραφία, αυτό το IF-SEGA/ISA τι είναι? Δεν το έχω ξαναδεί.
 
ο_Ο θα μας τρελάνεις! :) φοβερός οπως παντα!

καμιά λεπτομέρεια για το Cross Cart Dev?
 
theoritikos είπε:
Ωραία συλλογή!Στην πρώτη φωτογραφία, οι τρεις κονσόλες στην κάτω σειρά, τι διαφορά έχουν από τις άλλες?

Επίσης, στην δεύτερη φωτογραφία, αυτό το IF-SEGA/ISA τι είναι? Δεν το έχω ξαναδεί.
Thanks guys, στις κάτω κονσόλες αλλάζει το case αναλόγως την έκδοση. Το μεσσαίο είναι απλή γιαπωνέζικη έκδοση του silver, το δεξιά είναι το christmas white και το άλλο είναι διάφανο.

@theoritikos Το IF-SEGA/ISA είναι μία isa κάρτα για pc που συνδέεις χειριστήρια saturn για να δουλέψουν με τα sega pc ports.

@tarasque Για το cart dev τα έχουμε συζητήσει στο άλλο thread με τα saturn developer μηχανήματα... :D
 
Πολύ καλή συλλογή, μπράβο!

To Ιαπωνέζικο Οfficial Arcade Stick (grey) το έχω και εγώ, πολύ καλύτερο απο το αντοιστοιχό μαύρο Αμερικάνικό.

Να σε ρωτήσω πόσσες κόπιες έχεις το Panzer Dragoon Saga και σε ποιά region formats; Το βλέπω πάνω πάνω αριστερά. Αν γίνεται καμοία φώτο του με manual και τα ρέστα. = )
 
...Εισαι ψυχακιας;;;;; :D :D :D

Μπραβο! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συλλογη!

Συμβαση με τη Sega ειχες κανει;; Αν δουνε τη συλλογη σου, σιγουρα

θα σε κανουν μετοχο. Ουτε αυτοι στις αποθηκες τους δεν εχουν αυτη τη ποικιλια τωρα.
 
bullethell είπε:
Πολύ καλή συλλογή, μπράβο!To Ιαπωνέζικο Οfficial Arcade Stick (grey) το έχω και εγώ, πολύ καλύτερο απο το αντοιστοιχό μαύρο Αμερικάνικό.

Να σε ρωτήσω πόσσες κόπιες έχεις το Panzer Dragoon Saga και σε ποιά region formats; Το βλέπω πάνω πάνω αριστερά. Αν γίνεται καμοία φώτο του με manual και τα ρέστα. = )
Το saga φίλε μου το έχω μόνο σε pal έκδοση αλλά κομπλέ με την εξωτερική θήκη! Θα τραβήξω κανία φώτο soon... ;)

DoctorGalifrean είπε:
...Εισαι ψυχακιας;;;;; :D :D :D Μπραβο! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συλλογη!

Συμβαση με τη Sega ειχες κανει;; Αν δουνε τη συλλογη σου, σιγουρα

θα σε κανουν μετοχο. Ουτε αυτοι στις αποθηκες τους δεν εχουν αυτη τη ποικιλια τωρα.
Δεν θα με αποκαλούσα ψυχάκια για την saturn συλλογή μου,δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος με αυτή απο άποψη πληρότητας! :p
 
Τυχερέ, το παιχνίδι είναι απίστευτο και καρά-σπάνιο πλέον.
 
και η δικιά μου συλλογή,πάρα πολύ μικρή ακόμα :xm: (και με τις τιμές που μπορείς να βρεις παιχνίδια εδώ δύσκολα θα μεγαλώσει) .

picture.php


και κάτι ψιλοάσχετο,με το cartridge 4 σε 1 τα γιαπωνέζικα παιχνίδια θα έχουν slowdown σε ευρωπα'ι'κή κονσόλα;
 
δε προλαβα καλα καλα να γυρισω στην Ελλαδα και γιναν κιολας τα προτα ψωνια!!!(μεγαλωσε κι αλλο οι συλλογη!!!) Εντοπισα ενα μαγαζι στην καρδιτσα και πηρα:

2 sega saturn model 2

wipeout 2097

fighting vipers

sega rally

panzer dragon

deep fear

nights ( μαζι με το 3d controler)

ολα αυτα τα πηρα 150 ευρω και ειναι ολοκαινουρια!!!!

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΤΙΜΗ????

πηρα και κατι αλλες κονσολες που θα αναφερθουν σε αλλο post.

:cool: :cool: :cool:

α και με την πρωτη ευκαιρια θα μπει και φωτο απο τις αγορες!!
 
Άμα είναι και καινούρια τότε η τιμή είναι πολύ καλή.

Ποιό panzer dragoon?

Φαντάζομαι όλα είναι Ευρωπαϊκές version έτσι;
 
ολα καινουρια σφραγισμενα και ολα ευρωπαικα!!!

απλως ηταν λιγο ηλιοφαγωμενα τα κουτια των παιχνιδιων απο τη βητρινα!!!

οσο για την τιμη κατα τη γνωμη μου οχι απλως καλη ηταν αλλα τζαμπα!!!

δε μπορειτε να φανταστειτε τι ειχε το μαγαζακι αυτο!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τοσο περιπου πλεον κανει σε καλη κατασταση το deep fear μονο του. Πολυ καλες αγορες.
 
Πίσω
Μπλουζα