Η Nintendo συλλογή μου

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Τα έχω στριμώξει προς το παρόν αρκετά, είμαι στη διαδικασία κατασκευής ακόμα μίας ραφιέρας για να βάλω τις κονσόλες, χειριστήρια και τα περιοδικά (gamepro, Ν64, EDGE κτλ).

Στις λεπτομέρειες που δεν φαίνονται είναι η ηχομόνωση μέσα στους τοίχους για gaming στη διαπασών και καλωδίωση για surround ηχοσύστημα στις 4 γωνίες του δωματίου.

Προς το παρόν πάντως μας έχει χτυπήσει η κρίση αλύπητα.

Παιχνίδια Mario για GB έχω μόνο το Super Mario Land 2, το οποίο είχα ξεχάσει να το βάλω στο videο.
 
Diddy Kong είπε:
Πρόσφατα ξεκίνησα να υλοποιώ το όνειρο μου να φτιάξω ένα δωμάτιο αποκλειστικά με ότι σχετίζεται με τη Nintendo. Σας παραθέτω δυο φωτογραφίες και ελπίζω να προχωρήσω σύντομα.
Προβολή συνημμένου 79652

Προβολή συνημμένου 79653
Φοβερο το δωματιο, δεν εχω λογια! Μπραβο φιλε!
 
Φοβερη συλλογη Diddy!Αψογο και το βιντεο (τωρα το ειδα )..Τι αλλο να πω..Respect!!
 
Φοβερό δωμάτιο. Τρομερή συλλογή! Respect
 
Diddy Kong είπε:
Στις λεπτομέρειες που δεν φαίνονται είναι η ηχομόνωση μέσα στους τοίχους για gaming στη διαπασών και καλωδίωση για surround ηχοσύστημα στις 4 γωνίες του δωματίου.
Αυτά είναι!! Να παίζεις και να έχεις απομονωθεί από τους πάντες!!!

Diddy Kong είπε:
Παιχνίδια Mario για GB έχω μόνο το Super Mario Land 2, το οποίο είχα ξεχάσει να το βάλω στο videο.
Άρα λοιπόν καλά είδα. Να βλέπαμε και καμιά αφίσα DK...
 
Μας εστειλες για τσαι,για βρουβες και λοιπα ζαρζαβατικα....
attachment.php


Ομορφιες...
attachment.php
...εστω και αν ειναι nintendo.... :p

Μπραβο και παλι Μπραβο!!!! :clap: :clap:
 
Mπραβο φιλε!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Respect για τη συλλογη!!! :bow: :bow:
 
απίστευτη συλλογή και πολύ όμορφη τακτοποίηση ,respect!

καλά διακρίνω στη δεύτερη φωτογραφία gamecube "hanshin tigers" και "tales of symphonia" :) ?

....που είπαμε ότι μένεις :D ;
 
Οντως, τι δουλειά έχει εκεί το Playstation? :p

Πολύ ωραίο το δωμάτιο, όμορφα χρώματα και διακόσμηση. Αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι ο τοίχος με το NSMB. Μπορείς να μας πεις 2-3 λόγια γι αυτό?
 
Πολλά μπράβο για το μεράκι σου.Πραγματικά ειναι εκπληκτικό το δωμάτιο
 
Αρχικά σκόπευα να βάλω εικόνα από το Donkey Kong Country Returns αλλά επειδή μου "τι δίνουν" οι νέοι εχθροί την απέρριψα και έβαλα κάτι πιο κλασικό και διαχρονικό και που ταίριαζε καλύτερα με τα χρώματα του δωματίου.

Την εικόνα της ταπετσαρίας την ζήτησα από την Nortec να μου τη δώσουν σε υψηλή ανάλυση, εξηγώντας τους το λόγο που τη θέλω. Αναμενόμενα μου είπαν όχι, για λόγους copyright.

Την βρήκα επομένως στο internet σε σχετικά καλή ανάλυση, περίπου 7ΜΒ. Όλους τους χαρακτήρες (Mario, Luigi, Toad κτλ) τους βρήκα σε ακόμα πιο υψηλή ανάλυση και τους επικόλλησα στην μεγάλη εικόνα. Στη συνέχεια έφτιαξα την εικόνα σε πραγματικές διαστάσεις εκτύπωσης (περίπου 120 MB) και άρχιζα να την ξε-pixelιαζω. Μου πήρε περίπου 10 ώρες η όλη διαδικασία στο photoshop.

Την εκτύπωση την έκανα σε μαγαζί στην Αθήνα στην Ιπποκράτους, στοίχισε 100 Ε. Την τοποθέτηση την έκανα μόνος μου και ήταν πραγματικά πολύ εύκολο. Οι διαστάσεις είναι 2,5 χ 2,7 m και η ταπετσαρία είναι δύο κομμάτια.
 
Respect ρε αλανι εισαι αρχοντας τι να λεμε τωρα :bow:
 
Diddy Kong είπε:
Την εκτύπωση την έκανα σε μαγαζί στην Αθήνα στην Ιπποκράτους, στοίχισε 100 Ε.
Πολύ καλή δουλεία, είχα ξεκινήσει να συνθέτω κι εγώ κάποιες εικόνες στο photoshop με αρχεία υψηλής ανάλυσης για να κάνω μεγάλες αφίσες αλλά τα κόστη των εκτυπώσεων με προσγείωσαν κάπως και εγκατέλειψα την ιδέα.
 
O χώρος είναι καταπληκτικός! Από τα χρώματα των τοίχων και των ραφιών, μέχρι το τεράστιο πόστερ και της αρχειοθέτηση, η δουλειά σου και το μεράκι σου έχουν δώσει ζηλευτό αποτέλεσμα. Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι γερός και να το χαίρεσαι το δωμάτιο.
 
Πολύ όμορφα και πολύ τακτοποιημένα όλα! Μπράβο σου για την υπομονή σου και το μεράκι σου!!!!! :)

Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει :)
 
Δεν ήθελα να "ξεθάψω" το θέμα για να πω ακόμα ένα μπράβο, αλλά.... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Είναι ονειρεμένο το δωμάτιο - ζηλεύω και σας χαίρομαι, εσάς που έχετε το μεράκι και την αγάπη να μεγαλώνετε τις συλλογές σας και να τις αναδεικνύετε - λες και δεν πέρασε μια μέρα!

Congrats και εις ανώτερα! :thumbup:

angel_grig είπε:
+10000000.Ακομη παντως δεν καταλαβα πως βγηκες 3ος στον διαγωνισμο...
Έλα ντε!.....
 
Στον διαγωνισμό συμμετείχαν και τα downloaded παιχνίδια για virtual console (Wii & 3DS).

O 2ος είχε 57 παιχνίδια και ο 1ος 91. Εγώ τότε είχα 51 αλλά χωρίς virtual console παιχνίδια. Φυσικά και δεν νιώθω αδικημένος, έτσι ήταν οι κανόνες του διαγωνισμού και όπως να χει όλοι πήραμε τα ίδια δώρα.

To μόνο που με κούρασε ήταν να τραβήξω το video γιατί όλα τα παιχνίδια ήταν σε κούτες τότε, τις οποίες άνοιξα και μου πήρε περίπου 6 ώρες να τα στήσω όλα, να το τραβήξω και να τα μαζέψω ξανά. Το video το τράβηξα 2 ώρα τη νύχτα!

Αυτή τη στιγμή βέβαια έχω 68 παιχνίδια Super Mario και συνεχίζουμε. :)
 
Πίσω
Μπλουζα