Θέλω έναν 6128 να δουλεύει...

vaszio

Retro Member
Joined
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
19
Το παλιό παιδικό μου απωθημένο... ποτέ δεν μπόρεσα να τον αποκτήσω... Έχει κανείς για πούλημα;;;
 
Ρίξε μια ματιά στο elx στο κέντρο. Την τελευταία φορά που πέρασα είδα δύο 6128 προς πώληση. Τώρα αν λειτουργούν και σε τι τιμές τα δίνουν δεν ξέρω. Πάντως αν πας εκεί, φιλική συμβουλή: Αν αποφασίσεις να αγοράσεις κάποιο, πριν το πληρώσεις να το βάλουν να δουλέψει οποσδήποτε.
 
Περασα μια εχτες απο εκει και τους εχει δωσει.Εχει εναν 464 full.

Συμφωνω με τον telonio για το ELX,τα παιδια ειναι GTP!!!

Αν και ο Vaszio μενει Θεσ/νικη οποτε...
 
Μένω Θεσσαλονίκη υπάρχει κανένα site ή κανένας Θεσσαλονικιός;;;
 
Εδώ ρε ο akmakas......Δες τώρα εδώ να σε φτιάξω!!!

p6051054mj4.jpg


Ζήλεια ζήλεια!!!!!! :D :D :D
 
akmakas

ο δικός μου 6128 είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση :) [αν και πέρασαν σχεδόν 22 χρόνια!!]

το μόνο που έχω αλλάξει είναι drive belt

βεβαίως τον είχα εξοπλισει με reset button και μια digiblaster (όλα selfmade)

φυσικά δεν πωλείται (εκτός αν κάποιος κάποτε προσφέρει κάποια εκατομμύρια ευρώ που μου λείπουν...) :diablotin:

Η αποθέωση είναι ότι η πρώτη μου δισκέτα 3" (Tatung η μάρκα αν θυμάμαι καλά..) λειτουργεί ακόμη!!!!
 
Χμμ Σίγουρα υπάρχουν και καλύτεροι..Δεν έχω παράπονο τον δικό μου μου τον χάρισαν...
 
Θα βρούμε κάτι και για σένα vaszio.Όλο και κάτι θα πέσει στα χέρια μας!
 
αν βρείτε θα σας κάνω άγαλμα....

ναι ναι αληθεια το λέω...
 
Είχε παλαιότερα ένας Αθηναίος έναν για πούλημα.. Τον έδεινε 75 Ε + 25 το monitor τα πουλούσε ξεχωριστά!
 
πλάκα κάνεις... αχ αχ αχ...
 
Όχι δεν κάνω πλάκα..Αν θες σου δίνω το τηλέφωνο του αν τον έχει ακόμα να τον τσιμπίσεις.Εγώ έχω αγοράσει πολλά micros από το παιδί και είναι πολύ εντάξει στην δουλειά του!!
 
Φιλε vaszio κοιτα http://www.emarket.gr.

Αυτη τη στιγμη εχει μια πολυ καλη περιπτωση!!!!
 
Του το μεταβίβασα Wally και μάλλον θα είναι το Χριστουγεννιάτικο δώρο του.Σ'ευχαριστούμε πολύ!!! :thumbup:
 
Nα είσαι καλά Wally και μόνο που με σκέφτηκες. Σε ευχαριστώ...
 
τον προλαβες τουλαχιστον?
 
Πίσω
Μπλουζα