Θα πάρω Dreamcast!

zes4ever

RetroN00b
Joined
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
Γεία σε όλους, χθές βρηκά Dreamcast (Sonic Fan here) απο μια αγγελιά πολύ φθηνά με 2 χειριστηρια και 1 VMU,αλλα το παιδί που το έχει μου είπε οτι δέν παεί καλα με το GD rom του και μερικά games με γρατζουνιές του κολάνε,βρήκα διάφορα tutorials για να διορθωθεί το πρόβλημα του laser αλλα ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που θα βρώ ανταλακτικά ή διαφόρα περιφερειακά του Dreamcast?

Ξέρω οτι η κονσόλα είναι νέκρη αλλα ολό και κανένα μαγαζί στο κέντρο θα έχει.

Ευχαριστώ ;)
 
Χμ, πιο φθηνά θα σου έρθει αν βρεις ένα άλλο dreamcast παρά να κάτσεις να ψαχτείς για μεμονωμένα ανταλλακτικά.
 
Το συγκεκριμένο θα το πάρω πολύ φθηνά οπότε δέν με πολυ νοιάζει για το ψιλο χαλασμένο drive θα το φτιάξω με tutorial απο το ίντερνετ και όσο αντέξει.
 
zes4ever είπε:
Το συγκεκριμένο θα το πάρω πολύ φθηνά οπότε δέν με πολυ νοιάζει για το ψιλο χαλασμένο drive θα το φτιάξω με tutorial απο το ίντερνετ και όσο αντέξει.

Σε αυτή τι περίπτωση σου επισημαίνω ότι ο ρεγουλατόρος είναι ευαίσθητος και χαλάει πανεύκολα.
 
Έχω "αναστήσει" laser από Dreamcast με έναν πολύ προσεκτικό καθαρισμό με καθαρό οινόπνευμα στο "ματάκι" του. Μπορεί και να είσαι τυχερός και να είναι απλώς η βρωμιά μιας δεκαετίας μαζεμένη εκεί... :)
 
Maddog είπε:
Έχω "αναστήσει" laser από Dreamcast με έναν πολύ προσεκτικό καθαρισμό με καθαρό οινόπνευμα στο "ματάκι" του. Μπορεί και να είσαι τυχερός και να είναι απλώς η βρωμιά μιας δεκαετίας μαζεμένη εκεί... :)
Το πολύ-πολύ θα κάνω laser calibration που σίγουρα θα δουλέψει...προσοχή όσοι κάνετε το συγκεκριμένο μπορεί να κάνετε μακαρίτη το dreamcast για πάντα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Πίσω
Μπλουζα