Θυμάται κανείς την Αθηνά Κοκαράκη; (?)

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.581
Αντιδράσεις
1.726
Λοιπον, πριν καποια χρονια ημουν στου φιλου μου και χαζευαμε κατι παλια Playboy που ειχε απο μικρος. Σε ενα απο αυτα (δε θυμαμαι χρονολογια) ηταν γυμνες φωτογραφιες μιας τυπισσας. Στις λεζαντες που ειδα βιαστικά, συγκρατησα μονο οτι παρουσιαζε τον καιρο στο Mega. Μου εκανε εντυπωση οχι μονο επειδη ηταν πανεμορφη, αλλα και επειδη δεν την ειχα καθολου υποψη μου, παροτι τηλεορασακιας.

Μετα απο αυτη τη φλασια, μου ηρθε μια αλλη φλασια: οταν ειχε βγει στον ΑΝΤ1 η Ευη Παπαδακη (πρεπει να ηταν η πρωτη weathergirl της Ελλαδας, αλλη μια εισαγομενη ιδεα), το MEGA ειχε βαλει κι αυτο μια τυπισσα που ειχε ενα δικο της στυλακι, μαλλον ως αντιπαλον δεος. Πρεπει να ειχα πετυχει μια-δυο φορες, αλλα μου χε φανει αντιπαθητικη και καπως "κυρατσα", και γενικως πρεπει να ειχε περασει απαρατηρητη και να κρατησε λιγο. Αναρωτηθηκα λοιπον μηπως αυτη η κατινα ήταν η κουκλαρα στο Playboy. :eek:

Ακομα και το Google δεν εφερε τιποτα. Και οπου αποτυγχανει το Google, στηριζομαστε στα ξεφτερια του Retromaniax :D
 
Με εβαλες να ψαχνω...δεν βρισκω και τιποτα!!
 
Θα με κάνετε να βγάλω από τις κούτες κάτι επετειακά Playboy που έχω, μπας και βρω τίποτα...
 
  • Like
Reactions: PT8
Ας το παρουμε αλλιως: αυτη που ελεγε τον καιρο στο MEGA τη θυμαται κανενας; μπα ε;
 
ειναι μελαχροινη με πολυ κοντα μαλλια;
 
Η Κοκαρακη στο Playboy ειχε μακρυα καστανα μαλλια, καπως μπουκλωτα.

Update: βρηκα αυτη τη βαση δεδομενων οπου φαινεται το τευχος οπου εμφανιστηκε. Ηταν το τευχος Δεκεμβρη '94. Το μονο που λεει το εξωφυλλο γι' αυτην ειναι "modelling, ονειρα και υποσχεσεις" οποτε μαλλον ηταν μοντελο.

(δεν ανεβαζω εδω την εικονα λογω κανονισμων)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Η Κοκαρακη στο Playboy ειχε μακρυα καστανα μαλλια, καπως μπουκλωτα.
Update: βρηκα αυτη τη βαση δεδομενων οπου φαινεται το τευχος οπου εμφανιστηκε. Ηταν το τευχος Δεκεμβρη '94. Το μονο που λεει το εξωφυλλο γι' αυτην ειναι "modelling, ονειρα και υποσχεσεις" οποτε μαλλον ηταν μοντελο.

(δεν ανεβαζω εδω την εικονα λογω κανονισμων)
η βαση δεδομενων σε μενα δεν βγαζει κατι

αλλα επειδη λετε οτι ειχε μακρια μαλλια δεν ειναι αυτη που ειχα υποψη μου εγω,γιατι τα ειχε πολυ κοντα ,αγοριστικα
 
Ξαναβαζω εδω το λινκ: http://www.pbcovers.com/search.php?name=Athina+Kokaraki

Κι εγω αυτη την αντιπαθητικια που λεω, τη θυμαμαι με κοντα μαλλια (αν λεμε την ιδια) αλλα αν αυτη ηταν η Κοκαρακη, θα μπορουσε ανετα να τα μακρυνει μεχρι το 94 :)

Επισης δε χρειαζεται ο πληθυντικος φιλε Elsint. Γενικοτερα ολοι εδω ειμαστε ατομα ιδιας ηλικιας, και στο ιντερνετ συνομιλουμε στο ιδιο επιπεδο :) (εχουμε και γιατρους εδω, αλλα οταν μιλαμε στα πλαισια των videogames, ο πληθυντικος δεν κολλαει :D )
 
Σωραιος Νεμο, αυτη ειναι, αλλα εχεις καμια παραπανω πληροφορια;
 
Απλα ... commodor-αιος :diablotin: (για να τρ-8bit-λλαρω λιγο)

Σοβαρά τώρα,

,απλά έκανα attach την εικόνα μήπως βοηθήσει

τους ιθύνοντες retromaniax επί των τηλεοπτικών

,οι οποίοι και είναι αρμοδιότεροι για να απαντήσουν.
 
Rakeesh είπε:
Ξαναβαζω εδω το λινκ: http://www.pbcovers.com/search.php?name=Athina+Kokaraki
Κι εγω αυτη την αντιπαθητικια που λεω, τη θυμαμαι με κοντα μαλλια (αν λεμε την ιδια) αλλα αν αυτη ηταν η Κοκαρακη, θα μπορουσε ανετα να τα μακρυνει μεχρι το 94 :)

Επισης δε χρειαζεται ο πληθυντικος φιλε Elsint. Γενικοτερα ολοι εδω ειμαστε ατομα ιδιας ηλικιας, και στο ιντερνετ συνομιλουμε στο ιδιο επιπεδο :) (εχουμε και γιατρους εδω, αλλα οταν μιλαμε στα πλαισια των videogames, ο πληθυντικος δεν κολλαει :D )
ναι αυτη ειναι ,καταρχην συγνωμη για τον πληθυντικο ,το γυριζω στον ενικο

σχεδον παντα ειχε τα μαλλια της πολυ κοντα,τοτε θα τα ειχε αφησει μακρια ,εικαζω για την φωτογραφιση

γιατι την λες αντιπαθητικια; δεν υποστηριζω το αντιθετο,απλα ρωτω
 
Αυτη που θυμαμαι τη λεω αντιπαθητικη επειδη μου αφησε μια "σαχλη" εντυπωση. Ειχε ενα στυλακι της εποχης με ταγιερ κλπ και μιλουσε και καλα φιλικα, παιχνιδιαρικα τυπου "Τη γλυτωσαμε προς το παρον, αλλα οχι για πολυ γιατι θα μας τη φερει ο καιρος. Παρτες τις ομπρελες σας λοιπον απο τη ντουλαπα, γιατι αυριο..." μπλα μπλα. Κατι σαν Πετρουλα της εποχης, σε σεμνο :D Δεν ξερω γιατι, αλλα μου ειχε φανει σαχλο. Δυστυχως δεν μπορω να το περιραψω καλυτερα, ουτε θυμαμαι περισσοτερα γιατι δεν πρεπει να την ειχα πετυχει πανω απο 2 φορες. Οπερ σημαινει οτι δεν ειχε κρατησει για πολυ καιρο.
 
Rakeesh είπε:
Αυτη που θυμαμαι τη λεω αντιπαθητικη επειδη μου αφησε μια "σαχλη" εντυπωση. Ειχε ενα στυλακι της εποχης με ταγιερ κλπ και μιλουσε και καλα φιλικα, παιχνιδιαρικα τυπου "Τη γλυτωσαμε προς το παρον, αλλα οχι για πολυ γιατι θα μας τη φερει ο καιρος. Παρτες τις ομπρελες σας λοιπον απο τη ντουλαπα, γιατι αυριο..." μπλα μπλα. Κατι σαν Πετρουλα της εποχης, σε σεμνο :D Δεν ξερω γιατι, αλλα μου ειχε φανει σαχλο. Δυστυχως δεν μπορω να το περιραψω καλυτερα, ουτε θυμαμαι περισσοτερα γιατι δεν πρεπει να την ειχα πετυχει πανω απο 2 φορες. Οπερ σημαινει οτι δεν ειχε κρατησει για πολυ καιρο.
αν λεμε την ιδια κρατησε λιγους μηνες ,οχι πανω απο 4
 
Μήπως αυτή που έλεγε τον καιρό ήταν η Άντζυ Καρτσάτου; (έχει αποβιώσει).
 
Α μαλιστα. Απο μια φωτογραφια που ειδα της μακαριτισσας, μαλλον αυτη ηταν η "σαχλη" που θυμαμαι. Εχουμε λοιπον το πρωτο στοιχειο οτι η Κοκαράκη ΔΕΝ ηταν αυτη :)
 
Rakeesh είπε:
Α μαλιστα. Απο μια φωτογραφια που ειδα της μακαριτισσας, μαλλον αυτη ηταν η "σαχλη" που θυμαμαι. Εχουμε λοιπον το πρωτο στοιχειο οτι η Κοκαράκη ΔΕΝ ηταν αυτη :)
αρα η κοκαρακη ζει και βασιλευει και δεν ηταν σαχλη,ωραια
 
Πίσω
Μπλουζα