Ιστορίες του περιοδικού "Αγόρι"

''H oμιχλη των τυφλων'' ξερει κανεις τον αγγλικο τιτλο?
 
Έμπλεξα αρκετά αυτό το ΣΚ, με χορούς, κόψιμο πίτας της δουλειάς, κλπ κλπ

Θα κάνω την ψακτική μου στις κούτες, και θα ανεβάσω και εγώ σύντομα κάποια λογότυπα...
 
Ρε παιδια ειδατε καποιον εν ονοματι Aardvark και καποιον Dino οεο? :p
 
Εχεις δικιο το αμελησα θα γινει comeback ομως καλο.

Καλο θα ηταν να γραψουμε και μια λιστα με οτι τιτλο εχει ηδη ποσταρει-σκαναρει ο καθενας ωστε να μην ψαχνουμε το θρεντ με τις φωτο.

Του Wally ως τωρα τα παλευω αλλα αν πλακωσει και ο Dino .......
 
Εδώ είμαι και εγώ... :)

Αύριο έχω ρεπό, οπότε κατά το μεσημεράκι που θα κοιμηθεί ο μικρός, (διότι το πρωί θα εκτελώ χρέη baby-sitter), θα γίνει το σχετικό ψάξιμο-σκανάρισμα...
 
μπραβο συντροφε..να δω εγω ποτε θα αξιωθω.. :)
 
Προστέθηκαν τα:

ΤΖΟΝΝΥ ΡΕΝΤ

Ο ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΣ ΓΚΡΕΓΚ

ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ

ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΣ ΡΑΛΙΣΤΑΣ

ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΓΟΡΙ

ΣΙΝΤΕΚ

ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ

ΠΡΟΧΩΡΑ 'Η ΠΕΘΑΝΕ

ΜΑΝΙΞ

ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ

Θα ακολουθήσουν κι άλλα...

Επίσης υπάρχει μια σύγχιση με τις ιστορίες που δημοσιεύονταν και σε "Βαβούρα" - "Τρουένο" (Δισσεκατομμυριούχοι, Ελ Ζαμπάτο κλπ). Φαντάζομαι θα τις βάλουμε και αυτές κανονικά...
 
Ετοιμαζω ενα μαζικο σκαναρισμα τευχων σε pdf, oποτε μολις ολοκληρωσω τουλαχιστον καμια 50αρια τευχη θα κανω ενα αναλογο Thread για κατεβασμα
 
Παιδια μολις ανακαλυψα οτι δεν υπαρχει thread για τον Δικαστη Ντρεντ (το κομικ)!!

Τεσπα...βαζω εδω μια μικρη ειδηση που τον αφορα.

Ο γνωστος βετερανος ρετρομανης Exetlaios εχει γραψει εναν εξαιρετικα ενδιαφερον αρθρο που αφορα τον Ντρεντ στο τευχος του περιοδικου Patria που κυκλοφορει.
 
Ποια ιστορία ήταν, που κάτι μεταλλαγμένοι ( νομίζω πεζικάριοι λέγονταν), πολεμούσαν αμερικανούς στρατιώτες; Ένα ακόμα που θυμάμαι ήταν, οτι αντί για νερό οι θάλασσες είχαν οξύ. Πάνε πολλά χρόνια, που το είχα διαβάσει...
 
Κι εγώ διάβαζα Αγόρι και Μπλέκ, αλλά κυρίως το πρώτο γιατί είχε περισσότερες ιστορίες επιστημονικής φαντασίας. Δυστυχώς όταν έφυγα για σπουδές στο εξωτερικό τα περιοδικάκια μου έκαναν φτερά... :angry:

Ξέρετε πως είναι να ρωτάς τους δικούς σου πού είναι τα πράματά μου και να σου τα μασάν...τέλος πάντων...

Το θέμα τώρα είναι πως δεν μπορώ να βρώ μια από τις αγαπημένες μου ιστορίες με εξωγήινους και δε θυμάμαι αν ήταν στο Αγόρι ή στο Μπλέκ...

Αυτά που θυμάμαι από την ιστορία ήταν οι εξωγήινοι που έκαναν εισβολή στη γή...ήταν πολλοί, είχαν μικρό μέγεθος (λίγο πιο μικροί από μπάλα ποδοσφαίρου),

μαύρο χρώμα και έμοιαζαν με τα φαντασματάκια από το πάκμαν. Πηδούσαν και κολλούσαν πάνω στους ανθρώπους και έμενε σε πολύ λίγο χρόνο μόνο ο σκελετός

βοηθήστε παιδιά γιατί κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό από προχτές που τους θυμήθηκα
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Βάλε άλλη μια υπόκλιση, για το μπλουζάκι!
 
παιδιά θυμάται κανείς λεπτομέρειες για το κομικ "ο Μίστερ Γρίφος";

σε ποιά τεύχη περίπου ήτανε;

έχει καμιά σχέση με αυτό τον ήρωα από τον Batman

https://en.wikipedia.org/wiki/Riddler
 
Αυτό με το βιονικό ποδοσφαιριστή Σάιμον, με το δεξί χέρι, δεξί πόδι και αυτί, πώς το λέγανε;
 
mateo21cm είπε:
παιδιά θυμάται κανείς λεπτομέρειες για το κομικ "ο Μίστερ Γρίφος";σε ποιά τεύχη περίπου ήτανε;

έχει καμιά σχέση με αυτό τον ήρωα από τον Batman

https://en.wikipedia.org/wiki/Riddler
Οχι καμμια σχεση ,η ιστορια σου ειναι αυτη

Αυτό με το βιονικό ποδοσφαιριστή Σάιμον, με το δεξί χέρι, δεξί πόδι και αυτί, πώς το λέγανε;
Με το αυτι που ειχε και τελεια ισορροπια ναι ,ηταν το Simon's Secret (1977–79)
 
A ναι, "Το μυστικό του Σάιμον" όπως το έλεγε στα ελληνικά...Και, κουίζ, ποιο ήταν το επώνυμο αυτού του Σάιμον;
 
Πίσω
Μπλουζα