Ιστορική φωτογραφία του 1971

ARETARA

RetroNuts!
Joined
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
2.136
Αντιδράσεις
2.283
Μπορείτε να αναγνωρίσετε τα άτομα της φωτογραφίας του 1971 στη Μεγάλη Βρετανία; Πηγή υπάρχει, η οποία θα μπει μετά τις απαντήσεις.

Προβολή συνημμένου 101544
 
Βλεπω Βουγιουκλακη, Δαλιανιδη, Χρονοπουλου, Φινο, Παρι, Πολιτη, Κρουσκα, Ανουσακη, Ματσα.

Στην κατω σειρα Παπαμιχαηλ, Τακη Βουγιουκλακη, Θεοφιλου, Νεγκα.

Στην ιδια συναντηση ηταν και η Ζωη Λασκαρη, αλλα δεν τη βλεπουμε εδω. Αυτο το ξερω γιατι εχω δει φωτογραφια με την Αλικη, το Φινο και τη Ζωη και την Αλικη να φοραει ακριβως αυτα τα ρουχα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ARETARA είπε:
Μπορείτε να αναγνωρίσετε τα άτομα της φωτογραφίας του 1971 στη Μεγάλη Βρετανία; Πηγή υπάρχει, η οποία θα μπει μετά τις απαντήσεις.

Προβολή συνημμένου 101544
Εχει καποια σχεση με την ημερομηνια δημοσιευσης του θεματος (λογω και χρονολογιας)????
 
bambinella 100 είπε:
Βλεπω Βουγιουκλακη, Δαλιανιδη, Χρονοπουλου, Φινο, Παρι, Πολιτη, Κρουσκα, Ανουσακη, Ματσα.Στην κατω σειρα Παπαμιχαηλ, Τακη Βουγιουκλακη, Θεοφιλου, Νεγκα.

Στην ιδια συναντηση ηταν και η Ζωη Λασκαρη, αλλα δεν τη βλεπουμε εδω. Αυτο το ξερω γιατι εχω δει φωτογραφια με την Αλικη, το Φινο και τη Ζωη και την Αλικη να φοραει ακριβως αυτα τα ρουχα.
Και Κωστας Καρρας διπλα στη Χρονοπουλου... Μήπως είναι από καμία πρωτοχρονιά κι έχουνε μαζευτεί όλοι στο Μ.Βρετανία? Ή κάποια προβολή κάποιας ταινίας αλλά όλοι αυτοί μαζί δε νομίζω να έχουν παίξει πότε. Από φεστιβαλ δε πιστεύω επίσης να είναι γιατί απ' ότι ξέρω δε γινότανε ποτέ κάποιο φεστιβαλ στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Ωραία φωτογραφία πάντως και περιμένουμε τη λύση του μυστηρίου :)
 
Βεβαίως και οι αναφορές σου bambi είναι σωστές. Για τον Κώστα Καρρά butch_cassidy δεν είμαι 100% σίγουρος, θα 'λεγα ότι μου φέρνει ο συγκεκριμένος ηθοποιός περισσότερο στον Τάκη Χρυσικάκο, αν και είναι δύσκολο να το πει κανείς με σιγουριά...
 
Πιστευω πως ο butch_cassidy εχει δικιο. Ειναι ο Κωστας Καρρας και μπραβο, butch, που τον αναγνωρισες.

Το 1971 ο Τακης Χρυσικακος ηταν παντελως αγνωστος. Κατα πασαν πιθανοτητα, δεν ηταν ακομα ουτε ηθοποιος. Εκανε μεγαλη καριερα κατα τις αρχες της δεκαετιας του '80 και δε νομιζω πως θα συμμετειχε 10 χρονια νωριτερα σε οτιδηποτε ειχε σχεση με τον Φιλοποιμενα Φινο.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά, με υγεία και αγάπη, σε όλη την παρέα. ARETARA, συμφωνώ και εγώ με τον butch_cassidy και την bambinella ότι είναι ο Κώστας Καρράς πλάι στη Μαίρη Χρονοπούλου. Ο Τάκης Χρυσικάκος το 1971 ήταν πολύ νέος και δεν είχε ακόμη καμία επαφή με τον κινηματογραφικό χώρο. Πλάι στον Παπαμιχαήλ εικονίζεται ο περίφημος χορογράφος και χορευτής Γιάννης Φλερύ. Η φωτογραφία είναι από τιμητική εκδήλωση για τον Φίνο, που είχε βραβευτεί από το κράτος για την προσφορά του στον ελληνικό κινηματογράφο.
 
Θα συμφωνήσω τελικά με τους προλαλήσαντες για τον Κώστα Καρρά. Μένουν άλλοι 2 προς αναγνώριση ανάμεσα στον Πάρις και στον Πολίτη, ο ένας μάλιστα είναι λίαν γνωστός... Επίσης είναι και το πρόσωπο πίσω από τον Φίνο που δεν φαίνεται καθόλου και μόνο μια πληροφορία από τους κατέχοντες τα πράγματα θα μπορούσε να διαφωτίσει.
 
Ακριβώς!!! Ο Γιώργος Λαζαρίδης, εκτός των άλλων γνωστότατος θεατρικός συγγραφέας που πέθανε πριν 2 χρόνια.

Να δώσω και την πηγή. Πίσω από τον Τζαίημς Πάρις είναι ο Σταύρος Κελεσίδης, επί σειρά ετών μακιγιέρ της εταιρείας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα