[ΚΑΡΟΥΖΕΛ] ΜΠATMAN, Σούπερμαν και εξωγήινοι

theforce

Retro Member
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
162
Αντιδράσεις
34
Προβολή συνημμένου 43151

Ένα άλμπουμ διαφορετικό από τα άλλα, με την... "εγγύηση ποιότητας" CAROUSEL!

Μεγάλη πλάκα είχε το "Προσοχή στο κοπιράιτ"!

Μην τυχόν και τους κλέψει κανείς την ιδέα με τον ... πρόεδρο Ζαρκώφ των κατοίκων του πλανήτη Ερμή!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιο κομματι και ξεχωριστο ,το καταλαβα αμεσως οτι ηταν εξολοκληρου απο ελληνικα χερια λογω τεχνοτροπιας αν και δεν το θυμαμαι καθολου.


Το εξακριβωσα οταν διαβασα το κομματι για το copyright,αραγε η καρουσελ ειχε πληρωσει τα δικαιωματα στην DC!
 
σάρωση0006.jpg

Και το οπισθόφυλλο.

Τελικά πολύς κόσμος μοιάζει με αυτόν που επιτέθηκε στον Μπάτμαν όταν ερχόταν στον Ερμή!

Aardvark είπε:
Ωραιο κομματι και ξεχωριστο ,το καταλαβα αμεσως οτι ηταν εξολοκληρου απο ελληνικα χερια λογω τεχνοτροπιας αν και δεν το θυμαμαι καθολου.
Το εξακριβωσα οταν διαβασα το κομματι για το copyright,αραγε η καρουσελ ειχε πληρωσει τα δικαιωματα στην DC!
Η DC μάλλον θα έπρεπε να πληρώσει δικαιώματα. Το Πράσινο Φανάρι είναι αντιγραφή τοου Ζαρκώφ!:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ποτε κυκλοφορησε αυτο το αλμπουμ?

δεν το εχω ξαναδει
 
Αν κρίνω από το πολυτονικό, λογικά τέλος του '70 - αρχές του '80???

Δεν το λέει πουθενά! Κι εγώ την ίδια απορία είχα!... :xm:
 
Θυμάμαι να αγοράζω τα αυτοκόλλητά του το 1983, αλλά μάλλον δε θυμάμαι καλά, αφού υπάρχει το πολυτονικό στα κείμενα.

Μια διευκρίνιση:

Αυτοί με τα πολύχρωμα κουστούμια πίσω από τον... πρόεδρο Ζαρκώφ, είναι οι... ηγέτες του πλανήτη!

Επειδή κάποιοι μπορεί να τους μπέρδευαν πχ με τους ήρωες της "Ένωσης Δικαίου". :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΩ ΠΩ αυτό είναι!

Από μικρό παιδί έχω κάποια αυτοκόλλητα από ένα άγνωστο άλμπουμ με ήρωες της DC. Από τις εικόνες αυτές έβλεπα ότι είναι με τους ήρωες της ομάδας Justice League αλλά δεν είχα συναντήσει ποτέ κάποιο σχετικό άλμπουμ και είχα πάντα απορία από πού να προέρχονταν! Δεν θυμάμαι ούτε πώς απέκτησα αυτά τα λίγα αυτοκόλλητα αλλά όπως βλέπω πρέπει να είναι αυτό το άλμπουμ!!
 
Άλλη μια σελίδα (το τέλος της ιστορίας):

σάρωση0012.jpg

Γενικά, από το σενάριο δεν έβγαινε νόημα. Στην παραπάνω σελίδα: Ο Μπάτμαν ρώτησε τον εξωγήινο για τα παράξενα φυτά. Η ... ερώτηση: "Τα έχουμε φέρει από τη Γη μαζί μας"!!! :animeek:

Lord Makro, τα αυτοκόλλητα που είχες ήταν της ίδιας... "τεχνοτροπίας"; Στα παραπάνω αυτοκόλλητα ο Μπάτμαν μοιάζει με το Λέοναρντ Νιμόι! Το εξώφυλλο με τον Σούπερμαν δε, είναι το κάτι άλλο.:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, είναι ακριβώς της ίδιας τεχνοτροπίας, και η γραμματοσειρά ταιρίαζει απόλυτα! Θα ανεβάσω δείγμα όταν μπορέσω.
 
Έλεος αυτή η carousel ρε παιδιά!

Τι έκτρωμα είναι αυτοο?? Ειδικά ο Μπάτμαν στο τέλος, [edit] pls απέφευγε τέτοιους χαρακτηρισμούς... ! Χαχα!!

Αξια αλμπουμ: ανεκτιμητη! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο κομμάτι!!!

Οι εικόνες του όμως λίγο με ... ξένισαν...!!! Μου φάνηκαν λίγο περίεργες...
 
Πίσω
Μπλουζα