[ΚΑΡΟΥΖΕΛ] Ντίσκο-Σταρ

atrus42

Retro Member
Joined
5 Νοέ 2011
Μηνύματα
93
Αντιδράσεις
71
Ακόμη ένα κλασικό άλμπουμ από την αγαπημένη μας "Καρουζέλ"...

Το άλμπουμ με τίτλο "Ντίσκο-Σταρ" απεικόνιζε ηθοποιούς & τραγουδιστές που μεσουρανούσαν στις αρχές της δεκαετίας του '80...

Το χαρακτηριστικό στο συγκεκριμένο άλμπουμ είναι πως η "Καρουζέλ" το κυκλοφορούσε στην αγορά με αρκετά διαφορετικά εξώφυλλα...

Αυτή ήταν μια συνηθισμένη τακτική της εν λόγω εταιρίας, την οποία τη συναντούσε κανείς και σε άλλα άλμπουμ της...

Τα εξώφυλλα που έχω στη διάθεσή μου είναι 3 διαφορετικά, χωρίς εντούτοις να υπάρχει κάποια διαφορά στο εσωτερικό τους όσον αφορά στο πλήθος των αυτοκόλλητων ή στην απεικόνιση διαφορετικών προσώπων...

Εξώφυλλα με την Αλίκη Βουγιουκλάκη, τον Πασχάλη & τον ένα και μοναδικό Θανάση Βέγγο...

Μερικές φωτογραφίες ενδεικτικά για να το θυμηθούν οι παλαιότεροι και να το μάθουν οι νεότεροι...!!! :)

"...ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΙΚΗ ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ..."




b7x9o6.jpg


"...ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΣΧΑΛΗ..."

 


j8gxev.jpg


"...ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟ ΘΑΝΑΣΗ ΒΕΓΓΟ..."

 


ea32f5.jpg


"...ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΗ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΑΛΜΠΟΥΜ..."

 


ruqhsp.jpg


oku3xw.jpg


"...ΟΠΙΣΘΟΦΥΛΛΟ..."

 


15y6rrq.jpg
 
Καλα ρε φιλαρακι, θες να μας χαζεψεις τελειως??

Μπορει να εκανες καιρο να χτυπησεις, αλλα μ'αυτο που εβαλες τωρα, εκανες δυναμικο come-back!!

Και μαλιστα εχεις 3 αλμπουμ??

Θα φυγουν ολα μου τα μαλλια τωρα, χαχα!!

Μπραβο Γιαννη, ωραιος!
 
viking4a είπε:
Καλα ρε φιλαρακι, θες να μας χαζεψεις τελειως??Μπορει να εκανες καιρο να χτυπησεις, αλλα μ'αυτο που εβαλες τωρα, εκανες δυναμικο come-back!!

Και μαλιστα εχεις 3 αλμπουμ??

Θα φυγουν ολα μου τα μαλλια τωρα, χαχα!!

Μπραβο Γιαννη, ωραιος!
Έλα φίλε Βασίλη...

Τα καλά τα κρατάω πάντα για το τέλος...!!! :)
 
Μετα απο αυτα που εβαλες, σιγουρα ερχεται καταστροφη!!

Χαχα!! :p
 
Πολύ ωραίο ευρημα!

Τα δώρα ακόμα πιο ωραία! (πώς;;;είχε δώρο μια σχολική τσάντα;; ;) ...
 
Μας έστειλες για διαπραγμάτευση!!! :fafoutis:

Τρομερή ρετρο-ανάμνηση, οι ασπρόμαυρες φωτο που κόλαγες επάνω τους το αυτοκόλλητο... Το είχα ξεχάσει εντελώς!

Τα σέβη μου!!! :worship:
 
Πίσω
Μπλουζα