Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του (1990 ΕΤ1)

ΤΑΚΗΣ

Retro Member
Joined
18 Ιουν 2010
Μηνύματα
141
Αντιδράσεις
75
Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του (1990)

RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Κάθε_κατεργάρης_στον_πάγκο_του_(1990)

Χαίρετε.

Στη προσπάθειά της να ανταγωνιστεί την μόλις εμφανιζόμενη ιδιωτική τηλεόραση, η ΕΤ-1 στράφηκε στη παραγωγή κάποιων ανεκδιήγητων σειρών , όπως η ανωτέρω(νομίζω το 1989-90)

Με πρωταγωνιστές το Μάρκο Λεζέ και την Έφη Πίκουλα ως παντρεμένο ζεύγος δικηγόρων, και τους γηραιούς Βανδώρο και Καίτη Λαμπροπούλου σε υποστηρικτούς ρόλους.

Το μόνο που άξιζε στη σειρά ήταν η ωραία των late '80s Γκέλυ Γαβριήλ σε σκηνές αισθησιακών χορών(υφίσταται στο youtube)

Αλήθεια, πού χάθηκε η Γκέλυ Γαβριήλ ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H ιδέα της σειράς ειταν εμπνευσμένη απο βιντεοταινία. Το ''Προσπαθώ αλλά τιποτα''(ο χασοδίκης) γυρησμένη το καλοκέρι του 1989 ,και το ιδιο φθινοπορω γινοντουσαν τα γυρισματα της σειράς.

Εμένα η σειρά μου άρεσε (κυριώς γιατί ειχε πολλα ονοματα απο το ελληνικο video μέσα)την είδα και σε μια επαναληψη της καπου το 1996 με 97, αν και πιστεύω οτι μια σειρα με Λεζεντανο θα είχε περισσότερη επιτιχία.
 
ΤΑΚΗΣ είπε:
Αλήθεια, πού χάθηκε η Γκέλυ Γαβριήλ ;
Με ένα γρήγορο search είδα ότι η Γκέλυ έπαιξε εκτός από βιντεοκασέτες και σε πολλές τηλεοπτικές σειρές μέχρι το '94, σε μια θεατρική παράσταση το '95 και έκτοτε πουθενά. Κάποια άρθρα γράφουν απλά ότι αποσύρθηκε.
 
ΤΑΚΗΣ είπε:
Χαίρετε.Στη προσπάθειά της να ανταγωνιστεί την μόλις εμφανιζόμενη ιδιωτική τηλεόραση, η ΕΤ-1 στράφηκε στη παραγωγή κάποιων ανεκδιήγητων σειρών , όπως η ανωτέρω(νομίζω το 1989-90)

Με πρωταγωνιστές το Μάρκο Λεζέ και την Έφη Πίκουλα ως παντρεμένο ζεύγος δικηγόρων, και τους γηραιούς Βανδώρο και Καίτη Λαμπροπούλου σε υποστηρικτούς ρόλους.

Το μόνο που άξιζε στη σειρά ήταν η ωραία των late '80s Γκέλυ Γαβριήλ σε σκηνές αισθησιακών χορών(υφίσταται στο youtube)

Αλήθεια, πού χάθηκε η Γκέλυ Γαβριήλ ;
Εγω τη σειρα αυτη που αναφερεις την ειδα για πρωτη φορα στα μεσα της δεκαετιας του 90 και μου αρεσε αρκετα και μαλιστα ηθελα να την ξαναβαλλουν σε επαναληψη παλι για να τη δω αλλα δεν την εβαλλαν παλι δυστυχως.
 
H σειρά ξεκινάει σε επανάληψη τη Δευτέρα 1η Απριλίου στις 12.00 στην ΕΤ1.
 
Οι τίτλοι αρχής της σειράς:

[video=youtube_share;1P8OXXkpC2k]

 
Όχι μόνο κακόγουστοι, εμπνευσμένοι από την εξίσου κακόγουστη εποχή της βιντεοπαραγωγής, αλλά και ανορθόγραφοι. Άκου "...στον πάκγο του"!
 
Θυμάμαι η σειρά είχε και κάτι σκηνές καράτε που δεν κολλούσαν και πολύ με το σενάριο....
 
Μια παραλλαγή των τίτλων αρχής της σειράς απο το 9ο επεισόδιο και μέχρι το τέλος:

[video=youtube_share;bBsAlCTpTnI]

 
Καλή σειρά και αυτή. Την έβλεπα μάλλον κυρίως λόγω της Έφης Πίκουλα.
 
η σειρά προβάλλεται στη nerit plus από την επόμενη Δευτέρα και κάθε μέρα στις 14.00
 
Η σειρά για την εποχή της ήταν μια χαρά. Υπήρξαν πολύ χειρότερες και ανεκδιήγητες σειρές από αυτή .
 
Συν μία ηλίθια μουσική τίτλων αρχής που είχε αυτή η σειρά. Γενικά απορώ πως έδωσαν άδεια για έναν σύντομο β κύκλο αυτής της σειράς. Υποψιάζομαι ότι για βιντεοκασέτα ξεκίνησε να γυρίζεται και κατέληξε σειρά γιατί ήδη εκεί στις αρχές των 90ς με την εμφάνιση των πρώτων ιδιωτικών καναλιών το φαινόμενο βιντεοκασέτα έπνεε τα λοίσθια...
 
Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του (1990)

RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Κάθε_κατεργάρης_στον_πάγκο_του_(1990)

Χαίρετε.

Στη προσπάθειά της να ανταγωνιστεί την μόλις εμφανιζόμενη ιδιωτική τηλεόραση, η ΕΤ-1 στράφηκε στη παραγωγή κάποιων ανεκδιήγητων σειρών , όπως η ανωτέρω(νομίζω το 1989-90)

Με πρωταγωνιστές το Μάρκο Λεζέ και την Έφη Πίκουλα ως παντρεμένο ζεύγος δικηγόρων, και τους γηραιούς Βανδώρο και Καίτη Λαμπροπούλου σε υποστηρικτούς ρόλους.

Το μόνο που άξιζε στη σειρά ήταν η ωραία των late '80s Γκέλυ Γαβριήλ σε σκηνές αισθησιακών χορών(υφίσταται στο youtube)

Αλήθεια, πού χάθηκε η Γκέλυ Γαβριήλ ;


και εγω την γκελυ θυμαμαι συατο το χορο
δεν ξεχνιεται
 
Πίσω
Μπλουζα