Κάνε ένα διάλλειμα, φάε ένα android

foutix

RetroNuts
Joined
5 Αύγ 2012
Μηνύματα
1.765
Αντιδράσεις
1.221
Εντός ολίγων ωρών αναμένεται η ανακοίνωση της νέας έκδοσης του πιο διαδεμόνου λειτουργικού για ARM. Android 4.4 kitkat. Ενά εμπεριστατωμένο άρθρο από τον dr android για τις επερχόμενες αλλαγές

http://www.doctorandroid.gr/2013/10/android-44-kitkat-possible-features.html
 
Μακάρι οι εταιρείες να αφήσουν στην άκρη τους "περιορισμούς", προκειμένου να πουλήσουν μόνο τα καινούρια τους, και να δώσουν Kit Kat στο λαό στις περισσότερες συσκευές!

Μακάρι να δω την Kit Kat και στο Desire C. 512 RAM έχει κι αυτό το καημένο, κι ας μην πήρε Jelly Bean, τη δουλειά του την κάνει!

Το σπουδαιότερο είναι να είναι πιο καλογραμμένο, γιατί η RAM βογκάει με τις τόσες άσχετες εφαρμογές που ανοίγουν μόνες τους, χωρίς καν ο χρήστης να τις έχει πειράξει (πχ το ραδιόφωνο, γιατί σώνει και ντε να καταναλώνει RAM χωρις να το χω χρησιμοποιήσει ούτε δευτερόλεπτο; ). Αν γίνει πιο ελαφρύ για τη RAM, τότε θα λυθούν και κάποια θεματάκια ταχύτητας και κατανάλωσης ενέργειας.
 
Μα νομίζω οτι με αυτό το σκεπτικό κατεβαίνει στην αρένα. Και ελπίζω και σε τελευταίας γενιάς πυρήνα. Έτσι και γίνει αυτή η μαγκία με το nexus s τότε όλοι flasharoume στοκ android και τα μυαλα στα κάγkελα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ οτι εχω δοαβασει το kitkat δεμ σε αφηνει να κανεις μεταφορα εφαρμογων σε εξωτερικη καρτα,αυτο δεν ειναι εμα μεγαλο μειον αν ισχυει;χωρις ροοτ εννοειτε;αν ισχυει καλυτερο το jellybean,

Κατοχος zte blade vec 4g
 
konstandin είπε:
Απ οτι εχω δοαβασει το kitkat δεμ σε αφηνει να κανεις μεταφορα εφαρμογων σε εξωτερικη καρτα,αυτο δεν ειναι εμα μεγαλο μειον αν ισχυει;χωρις ροοτ εννοειτε;αν ισχυει καλυτερο το jellybean,
Κατοχος zte blade vec 4g
Δε σε αφήνει να τις περάσεις όλες. Αλλά μερικά παιχνίδια μπορείς, όχι ολόκληρα, αλλά ένα μεγάλο τους μέρος, αφού τα εγκαταστήσεις, να κάνεις τη μεταφορά. Τουλάχιστον στο LG L Fino υπάρχει ειδική καρτέλα για τις εφαρμογές που μπορείς να περάσεις στην sd, στο μενού των εφαρμογών.
 
Οποτε δεν ειναι σαν το jellybean?και δε μιλαω για εφαρμογες που δεν σου επιτρεπουν να τις περασεις στην εξωτερικη καρτα,στο jellybean δεν ξερω αν τις περναγε ολοκληρες ,αλλα εβλεπες τπν φακελο,δε θυμαμαι πως λεγοταν,με τις εφαρμογες,τωρα αν παω σε root τις εφαρμογες σε ποιον φακελο τις βρισκω;και μετα το root κατεβαζω τη σχετικη εφαρμογη απ το playstore και ειμαι ετοιμος;εχει κανεις το ιδιο κινητο και να εχει κανει ροοτ;

Το ροοτ σημαινει οτι κανεις αλλαγη ρομ η οχι αν δε θελεις;εμενα με ενδιαφερουν να φευγουν οι εφαρμογες στην καρτα,οποτε ρωταω επειδη σκεφτομαι να κανω καινουρια αγορα, εκτος απο ροοτ υπαρχει και η δυνατοτητα downgrade????, Σ ευχαριστω για την απαντησγ
 
Πίσω
Μπλουζα