Κάνε ότι κάνω (1993)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
527
Έγινε ριμέικ με τον μπουλά μέσα 90ς :)
 
Δεν θα διαφωνίσω μια σαιζόν όλη κι όλη
 
Καλησπέρα ..... το θυμάμαι το παιχνίδι αυτό άλλα πολύ άχνα.... Είχε πάρει μέρος και ο πατέρας μου εκεί και είχε φέρει το μηχάνημα μαλλί της γριάς και ποπ κόρν και έδειχνε στους καλεσμένους το πώς φτιάχνεται ... αν κάποιος θυμάται αυτή την εκπομπή και εχει στα αρχεία του την ταινία αυτή παρακαλώ να μου πει ... Ευχαριστώ
 
Diakotakis είπε:
Καλησπέρα ..... το θυμάμαι το παιχνίδι αυτό άλλα πολύ άχνα.... Είχε πάρει μέρος και ο πατέρας μου εκεί και είχε φέρει το μηχάνημα μαλλί της γριάς και ποπ κόρν και έδειχνε στους καλεσμένους το πώς φτιάχνεται ... αν κάποιος θυμάται αυτή την εκπομπή και εχει στα αρχεία του την ταινία αυτή παρακαλώ να μου πει ... Ευχαριστώ
Καλησπέρα Diakotakis και Καλώς Ήρθες στο forum!

Πολύ σημαντικό αυτό που μοιράζεσαι μαζί μας! Είχε εμφανιστεί ο πατέρας σου στο παιχνίδι και δεν μαγνητοσκοπήσατε την εκπομπή; Τι κρίμα!!

Το "Κάνε ότι κάνω", καθώς και άλλες εκπομπές και σειρές της ΕΡΤ/ΥΕΝΕΔ εκείνων των χρόνων (1981) δυστυχώς δεν υπάρχουν, διότι έχουν σβηστεί από το Αρχείο της ΕΡΤ... :(

Για την ιστορία, η συγκεκριμένη εκπομπή με τον πατέρα σου προβλήθηκε το Σάββατο 21 Μαρτίου 1981*, με καλεσμένους τον Γιώργο Γερουλυμάτο, τον Τώνη Γιακωβάκη, την Αλέκα Λαμπρινού και την Βίνα Ασίκη. Δυστυχώς όμως... :(

(* Τη συγκεκριμένη πληροφορία την έχουμε διασταυρώσει με τον ChristosM)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειχε παιχτει και το 93-94 απο τον Αντ1 με παρουσιαστη τον Μπουλά
 
Rakeesh είπε:
Ειχε παιχτει και το 93-94 απο τον Αντ1 με παρουσιαστη τον Μπουλά
Χμ, νομίζω ότι ο Diakotakis αναφέρεται στην κλασική πρώτη μετάδοση του παιχνιδιού με παρουσιάστρια την Μαρία Αλιφέρη...
 
Diakotakis είπε:
Καλησπέρα ..... το θυμάμαι το παιχνίδι αυτό άλλα πολύ άχνα.... Είχε πάρει μέρος και ο πατέρας μου εκεί και είχε φέρει το μηχάνημα μαλλί της γριάς και ποπ κόρν και έδειχνε στους καλεσμένους το πώς φτιάχνεται ... αν κάποιος θυμάται αυτή την εκπομπή και εχει στα αρχεία του την ταινία αυτή παρακαλώ να μου πει ... Ευχαριστώ
Καλως ηρθες και απο μενα. Κριμα που δεν εχετε σωσει αυτη την εκπομπη. (Την θυμαμαι αμυδρα). Θα ηταν χαρα για ολους. Ισως εχετε καποιες φωτογραφιες απο την συμμετοχη του πατερα σου, οι οποιες θα μας φρεσκαρουν την μνημη.

Δεν ξερω αν ο πατερας σου μπορει να μας το επιβεβαιωσει, αλλα οσοι βλεπαμε αυτο το παιχνιδι απο το σπιτι ξεκαρδιζομασταν στα γελια απο τα ευτραπελα. Ηταν οντως το κλιμα τοσο χαρουμενο και αστειο?

Rakeesh είπε:
Ειχε παιχτει και το 93-94 απο τον Αντ1 με παρουσιαστη τον Μπουλά
Ναι και ηταν μια αθλιοτητα.
 
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τα άμεσα reply σας...!!!! Δυστυχώς ο πατέρας μου δεν βρίσκεται εν ζωή για να μας δώσει κάποια περαιτέρω πληροφορία για το τότε . :-( Την είχε γράψει ο αδερφός μου αυτή την εκπομπή αλλά από την πολυκαιρία χάλασε η κασέτα .... (Ήταν πάντως επί εποχή Σάκη Μπουλά).. Κρίμα πάντως που τα διέγραψε από τα αρχεία της η ΕΡΤ . Και πάλι ένα Ευχαριστώ στα παιδιά που απάντησαν :)
 
Diakotakis είπε:
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τα άμεσα reply σας...!!!! Δυστυχώς ο πατέρας μου δεν βρίσκεται εν ζωή για να μας δώσει κάποια περαιτέρω πληροφορία για το τότε . :-( Την είχε γράψει ο αδερφός μου αυτή την εκπομπή αλλά από την πολυκαιρία χάλασε η κασέτα .... (Ήταν πάντως επί εποχή Σάκη Μπουλά).. Κρίμα πάντως που τα διέγραψε από τα αρχεία της η ΕΡΤ . Και πάλι ένα Ευχαριστώ στα παιδιά που απάντησαν :)
Τωρα μας μπερδεψες παρα πολυ. Μιλας για το ριμεικ του παιχνιδιου στον ΑΝΤ1 με παρουσιαστη τον Σακη Μπουλα? Εκει ειχε παει ο πατερας σου? Διοτι αν ειναι ετσι, τοτε το γεγονος οτι η ερτ εχει σβησει το αυθεντικο "Κανε ο,τι κανω" δεν θα πρεπει να σε απασχολει. Ο ΑΝΤ1, οπως και τα υπολοιπα ιδιωτικα καναλια, κρατουν αρχειο.
 
Ναι με τον Μπουλά ξέρω οτι ήταν... άν στην περίπτωση το έχει ο ΑΝΤ1 λές να μπορώ να το ζητήσω?
 
Diakotakis είπε:
Ναι με τον Μπουλά ξέρω οτι ήταν... άν στην περίπτωση το έχει ο ΑΝΤ1 λές να μπορώ να το ζητήσω?
Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις - τα στοιχεία επικοινωνίας του ΑΝΤ1 μπορείς να τα βρεις εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15325

Καλή τύχη με τις... ευγενικές τηλεφωνήτριες του σταθμού! :D

ΥΓ Απογοητεύτηκα λίγο. Νόμιζα ότι αναφερόσουν στο πραγματικά ρετρό "Κάνε ότι κάνω" του 1981... :(
 
:

Χμμμ λοιπόν θυμάμαι το Κάνε ότι Κάνω με τον Σάκη το 1993 στον ΑΝΤ1, εννοώ τον Παυλίτο , τον Μπουλά. Και σήμερα κατάλαβα γιατί τρόμαζα με το εν λόγω πρόγραμμα και τότε μικρή με τον Σάκη επειδή τραγουδούσε άγρια τους τίτλους, μικρό παιδί ήμουνα και δεν καταλάβαινα.

Άσχετο: Το 1996-1997 είχε ξαναγίνει στον ΑΝΤ1 με τον Ανδρέα Μικρούτσικο αυτή την φορά με το τηλεπαιχνίδι "Το κάνει ή δεν το κάνει;" είναι το ίδιο ή κάτι άλλο; και πρόσφατα είχα βρει βίντεο στο youtube από το τηλεπαιχνίδι επί ΑΝΤ1 το 1993 με τον Σάκη και το ανέβασε ένας που είχε συμμετάσχει στο παιχνίδι, και φυσικά υπάρχουν και οι τίτλοι αρχής.
 
Το παιχνιδι με το Μικρουτσικο ηταν εντελως διαφορετικο κονσεπτ. Ειχε πολλη πλακα και ηταν καλη παραγωγη αλλα κρατησε λιγο
 
Πίσω
Μπλουζα