Κάντυ Κάντυ Η συνέχεια By Lorena, σχόλια αναγνωστών

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
338
Εγώ περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια αφού έχω "κολλήσει" τόσο με το δικό σου όσο και με της Akaliakoukou! :cheers: :cheers: :cheers:

Τελικά, σε όλους μας υπάρχει ένας μικρός συγγραφέας καλά κρυμμένος που άμα βγει στην επιφάνεια, χαρίζει διαμαντάκια!!!
 
Παιδια δεν προλαβαινω να διαβαζω...τι οιστρος ειναι αυτος? :help:
 
Η αλήθεια είναι πως περάσαμε ένα Σ/ΚΟ πολύ εποικοδομητικό όσον αφορά στα φικ μας...

Μην κοιτάς τώρα που βαριόμαστε (ΛΟΡΕΝΑ, για σένα το γράφω :D ) να ανεβάσουμε τη συνέχεια...
 
χμμμ... ναι!!!


Η έλειψη Ρετρό... έκανε θαύματα!!!... :D


Κοντεύω να τελειώσω και το κεφάλαιο 7!!!
 
Ξανά αυτό το ύπουλο συναίσθημα της ζήλειας...:nervous:

Θέλω να ξεμαλλιάσω κόσμο... :armed:

Λορένα, γιατί δε με καταλαβαίνεις;; :cry: :cry: :cry:
 
Λορένα παιδί μου...

Παράτα τους μαστόρους και ασχολήσου με τα καθ' ημάς... :angry:

Λύσσαξα πάλι σήμερα για τη συνέχεια... :shake:
 
Τι να πω...έχετε βαλθεί να μας τρελάνετε!

Εξαιρετική και η δουλειά της Λορένα!!!

Μου άρεσε που εστίασες πολύ στα συναισθήματα της Candy μετά από το σοκ της αποκάλυψης του πρίγκιπα!

Πραγματικά είχε ανάγκη η Candy από χρόνο για να βάλει τα συναισθήματα της σε μια τάξη!

Εξαιρετικές οι περιγραφές στο μνημόσυνο του Στήαρ!

Είναι βέβαιο ότι η άνεση της Candy με τον μεγάλο θείο θα σχολιαζόταν ποικιλοτρόπως !Μου άρεσε που ανέφερες και την αμηχανία του Νήλ που ήταν λογικότατη!

Μου άρεσε επίσης ο τρόπος που η Candy αρνείται τα συναισθήματα της μέχρι που τα ανακαλύπτει ξαφνικά και λυτρώνεται!

Συγχαρητήρια Λορένα!
 
Σε ευχαριστώ πολύ Turrican. Μετράει πάρα πολύ κάθε γνώμη,

Εχω σκοπό να μην αφησω στο παράπονο και τον Άντονυ. Αλλά να τον ξαναφέρω στην ζωή, λίγο δύσκολο.
 
Απομακρύνεται η πηγή;;;; :wait2:
 
Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ... τι καλά...

 


Τα χρυσούλια μου είναι ερωτευμένα και τουλάχιστον το έχουν παραδεχτεί και οι δύο!!!


:hurrah: :hurraho_Ole, :hurrah: :hurrah: ole, :hurrah: :hurrah:eek:le!!!

 
Βρισκόμαστε σε πολύ καλό δρόμο!!! :cheers:
 
Μετά το τηλεφώνημα της Ακάλια εχτές (με ξύπνησε μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα... :rant: γύρω στις 9:30

:tease:
) πείστηκα πως πρέπει να μαζέψω τον εδώ και δύο εβδομάδες εγκαταλειμένο Navy (το λαπιτόπι μου ) από τη θειά μου :nervous: ...



Ο λόγος αρκετά σοβαρός για να ξεκουνηθώ από τον καναπέ... Η Λορένα έγραψε συνέχεια... :cheers:



Και πάνω που διαπίστωσα πως όλοι οι γείτονες έχουν επιστρέψει καλά στα σπίτια τους μετά τις καλοκαιρινές διακοπές και μου παρέχουν απλόχερα σύνδεση στο ΝΕΤ, :thanx2: νατα μας... :mad:



H Λορένα δεν είχε ανεβάσει τίποτα απολύτως :angry:



Που είναι η συνέχεια Λορένα;;;:what: ε; :shake: εεεεε;;;; :super:
 
χεχεχεχε ::)

Είδατε;;; χωρίς φοβέρες στις μέρες μας δε γίνεται τίποτα!!! :D

Λορενάκι, πότε η νέα συνέχεια;;; :shake:

Σε πιέζω, 8) Οχι ε;;;

Το ήξερα :sure:

Aντε, μετά και το σημερινό η αγωνία κορυφώνεται... :cheers:
 
Μπραβο και στα δυο κοριτσια. Καταπληκτικες οι συνεχειες σας.

χουανιτα, ευχομαι γρηγορα να καταφερεις να γραψεις το δευτερο μερος της ιστορια σου.

περιμενω συνεχεια απο ολες σας. Τι να κανω, εχω παθει εξαρτηση απο τις ιστοριες σας.
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
...Τι να κανω, εχω παθει εξαρτηση απο τις ιστοριες σας.
Εγώ Χριστίνα μου :nervous: τα έχω μπερδέψει όλα μαζί...

Στο τέλος με βλέπω να έχω παντρέψει την Κάντυ με τον Άλμπερτ αλλά να πηγαίνει ταξίδι του μέλιτος με τον Τέρρυ... :cry:

Καλώς μας ήλθες και από εδώ!!! :wave:
 
:cry: Με πλημμυρίζουν δάκρυα χαράς που βλέπω πως υπάρχει δυνατότητα να γράψουμε την συνέχεια της Κάντυ όπως τη φανταζόμαστε εμείς!Χα χα χα :diablotin: :diablotin: πολύ σωστά το μαντέψατε, δεν θα γλυτώσετε τον συγγραφικό μου οίστρο!Απο την στιγμή που ξαναείδα την Κάντυ, στο candy in greek project,το μυαλό μου οργίασε!Μέχρι και το Στήαρ βρήκα τρόπο να αναστήσω!(Για τον Αντονυ έκανα φιλότιμες προσπάθειες αλλά η κακούργα η Μιζούκι δεν άφησε και πολλά περιθώρια,γκρρρ :zip: ).Διάβασα σαν την τρελή, τις δικές σας συνέχειες και ένα θα πω με βεβαιότητα :bow: .
 
misspepper77 είπε:
:cry: Με πλημμυρίζουν δάκρυα χαράς που βλέπω πως υπάρχει δυνατότητα να γράψουμε την συνέχεια της Κάντυ όπως τη φανταζόμαστε εμείς!Χα χα χα :diablotin: :diablotin: πολύ σωστά το μαντέψατε, δεν θα γλυτώσετε τον συγγραφικό μου οίστρο!Απο την στιγμή που ξαναείδα την Κάντυ, στο candy in greek project,το μυαλό μου οργίασε!Μέχρι και το Στήαρ βρήκα τρόπο να αναστήσω!(Για τον Αντονυ έκανα φιλότιμες προσπάθειες αλλά η κακούργα η Μιζούκι δεν άφησε και πολλά περιθώρια,γκρρρ :zip: ).Διάβασα σαν την τρελή, τις δικές σας συνέχειες και ένα θα πω με βεβαιότητα :bow: .

Ωραία!!!! :rolleyes:

Περιμένουμε και τις δικές σου απόψεις σχετικά με το πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει η ιστορία της Κάντυ όταν δεν τη γράφει η Μιζούκι...

(πωπω... κανένας σεβασμός στους δημιουργούς... :diablotin: )

Τον Άντονυ μην τον αναστήσεις :D θα μου τον φάει τον θείο...
 
Μόλις κατάλαβα πως δεν έχω ιδέα που ακριβώς πρέπει να γράψω την συνέχεια... :cry: . Σε κάποιο έγγραφο που πρέπει να δημιουργήσω και να προσαρμόσω στην ιστοσελίδα; :xm: Ωραίο ακούστηκε αυτό αλλά πως το κάνουν; (Ξέρω,ξέρω παράτα πες το κουμπίουτερ κοπελιά,και πιάσε καμιά γραφομηχανή, μην μας ζαλίζεις και εμάς.) :wait2:
 
Λοιπόν!!! :cool:

Πρώτα απ΄όλα, σώσε το κείμενό σου σε word. :D

Ανοίγεις καινούριο thread στο υποφορουμάκι "Η δική σας πλοκή"

Δίνεις τον τίτλο του φαν φικ σου

Παίρνεις μιά δυο σελιδούλες από το Word με το κείμενό σου και κάνεις copy paste στο νέο thread.

Συνεχίζεις σε καινούριο ποστ το υπόλοιπο κομμάτι κομμάτι!

Οποια άλλη απορία έχεις ρώτα με!!! :D
 
Με την ευκαιρια της ιστοριας της Χριστινας, ειπα να πιασω και τα αλλα εδω μεσα μια που καιρος ηταν. Μη με παρεξηγειτε, αμα γραφω κι εγω και διαβαζω των αλλων, μπερδευομαι!!! :p Εκτός αν ξεκινανε τωρα..

Το λοιπον....

Μπραβο κυρία μου!!! :thumbup:

Ενα μονο σχολιο εχω να κανω: ζαχαρη!!! (σα σιροπι απο γλυκο τριανταφυλλο ειναι!!) :flower:

Πολυ γλυκια ιστορια, πραγματικα πολυ γλυκος ο τροπος που σκεφτονται ολοι εκει μεσα... (εκτος απο την Ραγκενα και την κορη της βεβαια)

Βεβαια το να ειναι πιστη στο πνευμα της Μιζουκι δεν ειναι ιδιαιτερα αισιοδοξο, αλλα εχω ελπιδες: εσυ δεν εισαι Μιζουκι!! :cool:

Αλλά... καλα βρε, μας αφησες στο πιο κρισιμο σημειο;;; εδω και τοσους μηνες;;; τι κανεις τοσο καιρο;;; :shake: :shake: πως γλιτωσες απο τη χουανιτα απορω... :wait2:

Μη σε ξαναδω το βραδυ να τριγυριζεις κατα δω!!! θα κλειστεις καπου χωρις ιντερνετ και θα αρχισεις να γραφεις!!! :rant:

(Εχει δικιο η ντομ,πρεπει να κοψουμε τα αρλεκιν!!!) :animlaugh: :animlaugh:
 
Λορενα,

το φικ σου ειναι καταπληκτικο! Ελπιζω να μπορεσεις να βρεις χρονο να το συνεχισεις. Εγω παντως θα σε περιμενω πολυ ανυπομονα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα