Κάποιες κούκλες

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
2ο θρεντ αν δεν απατωμαι που ανοιγω στο Για κορίτσια (Κούκλες) και δυο παραπανω απο οσα υπολογιζα να κανω με την εγγραφη μου. :D


Ελπιζω οι φανς να τα εκτιμησουν.


Λεπον δεν ξερω διαφορες Barbie και Bibibo αλλα απο τa χρονια και μονο που υπαρχουν στην κατοχη μου λεω οτι ειναι Bibi.





United colors of Benetton




2.png

Σορρυ για το σοκιν αλλα η κοπελια στα νειατα της ηταν βασιλισσα,τωρα δυστυχως μονο η κορωνα στο κεφαλι ειμεινε.



3.png

Διαφορα αξεσουαρ,απο αυτα που ξεχωριζω ειναι αλλη μια μπλουζα μπενετον,ενα παπουτσι και μια φουστα μπαλαρινας,whatever.
1 (2).jpg

Πρωτο ποστ φωτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τσάμπα τα χρόνια, τα ποστ και τα αμέτρητα θρεντ για τις bibi bo... :takethat:

Δεν ξέρω ποιες είναι, αλλά με σιγουριά σου λέω ότι καμία από αυτές ΔΕΝ ειναι η ελληνική bibi-bo.. Μεχρι El Greco φτάνουν οι γνώσεις μου οπότε και αδυνατώ/απαξιώ να δώσω περισσότερες πληροφορίες γι αυτές!

Από τα ρούχα μόνο η πολύχρωμη φούστα είναι από την bibi-bo! :D
 
Σε καταλαβαινω εχεις δωσει και εσυ τους αγωνες σου εδω μεσα lol,θα φυγει το Bibibo απο τον τιτλο και θα πανε προς αναγνωριση τα κοριτσια. :D


Παντως η Barbie απο οτι γκουγκλαρα εχει αρκετα κομματια σε συνεργασια με την Benneton αλλα μου κανει εντυπωση γιατι τα κομματια τα υπολογιζω στο πρωτο μισο των 80ς.
 
Mόνο για το παπουτσάκι μπορώ να μιλήσω, νομίζω είναι από την Sindy Pedigree μπαλαρίνα. Είχα δεί μία από κοντά καί φορούσε ακριβώς τα ίδια παπουτσάκια.

 

 


 
Sindy λες ε; χμμ ,thanks!
 
58.000 δολλάρια μια από τις σπανιότερες κούκλες που υπάρχουν ποτέ της γεωργιανής περιόδου, ανήκε σε ένα άρρωστο κοριτσάκι
 
@El_Greco_Fanatic εδώ ο ειδικός για αυτές! Έχει πλέον διαδικτυακό μουσείο για τις κούκλες Κεχαγιά.
Και φυσικά η Νάταλι και Νιόβη ήταν το Νο 1 προϊόν σε πωλήσεις από αυτήν την εταιρεία.
 
Πίσω
Μπλουζα