Κάποιος Να Τη Φυλάει - ΣΚΑΙ

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.133
Αντιδράσεις
48.301
Κάποιος Να Τη Φυλάει (1994)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Κάποιος_να_τη_φυλάει

 


Αισθηματική σειρά του ΣΚΑΙ η οποία έκανε πρεμιέρα στις 20 Σεπτεμβρίου 1994 και ολοκληρώθηκε σε 23 επεισόδια. Η σκηνοθεσία είναι του Κώστα Αυγέρη και το σενάριο του Ηλία Ψινάκη. Πρωταγωνιστούν η Μιμή Ντενίση , ο Απόστολος Γκλέτσος , η Τζένη Ρουσσέα , ο Αίας Μανθόπουλος , ο Χρήστος Μάντακας κ.α.



Υπόθεση : Μια δυναμική και όμορφη επιχειρηματίας που διοικεί έναν όμιλο εταιρειών , προσλαμβάνει κατόπιν έντονων υποδείξεων των συνεργατών της , έναν σωματοφύλακα και αναπτύσσεται μεταξύ τους μια έντονη ερωτική σχέση...

 


[video=youtube_share;qCT1FRs8pPY]http://youtu.be/qCT1FRs8pPY

Οι τίτλοι της σειράς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παναγία μου, τι σειρά και αυτή...θα έδινε σκληρή μάχη με τους Αραχτούς και λάιτ​, για τον τίτλο της χειρότερης σειράς των 90ς... :xm:
 
georgeikos είπε:
πρεπει να ηταν περιπου την ιδια εποχη που επαιζαν μαζι στην αννα καρενινα.... :eek:
Πολύ σωστά...ακριβώς εκείνη τη σεζόν έπαιζαν η Ντενίση και η Ρουσσέα μαζί στην Άννα Καρένινα...Γενικά η Ρουσσέα έπαιξε στα 90ς σε πολλές παραγωγές της Ντενίση. Ευτυχώς που στα 00ς είδαμε τη Ρουσσέα σε αρκετά καλύτερες παραστάσεις (π.χ."Όσκαρ", "Αττική Οδός" κλπ). Αξίζει επίσης να επισημανθεί πως εκείνη την περίοδο ανθούσε και στην πραγματική ζωή των ειδύλλιο Ντενίση-Γκλέτσου :p

Κατά τα άλλα άκρως ηλίθια σειρά, με τη Ντενίση στην πιο ατάλαντα version της, η οποία τράβηξε κάποια ακροαματικότητα λόγω του lifestylίστικου ζευγαριού Ντενίση-Γκλέτσου...
 
Δεν ηξερα οτι το σεναριο ηταν του Ψινακη!!

Θυμαμαι κι εγω οτι ηταν καπως κακοφτιαγμενη και αδιαφορη σειρα, και δεν μου εκανε εντυπωση μιας και ο ΣΚΑΙ ηταν ακομα μικρος σταθμος. Στις Ελληνικες σειρες μεσουρανουσαν για χρονια MEGA και ANT1. Οι αποπειρες των μικροτερων καναλιων για την παραγωγη ελληνικων σειρων ηταν απο αδιαφορες εως μέτριες.
 
Θυμάμαι ένα επεισόδιο που την κυνηγούσε μια σωσίας της' date=' δεν μας έφτανε η μια υπήρχε και δεύτερη………[/quote']
φυσικά η σωσίας δεν ήταν άλλος από τον Τάκη Ζαχαράτο.
 
Θυμαμαι οτι σε ενα επεισοδιο των Μεν και Δεν ειχαν αποπειραθει να φτιαξουν ενα καναλι και καλα, το οποιο ηταν αφορμη να σατιρισουν διαφορες σειρες της εποχης. Μεταξυ αλλων ηταν και η συγκεκριμενη, με τη "Βανα Δαγκα" (Κουρη) να κανει τη Ντενιση, και τη "Νανά Σταμάτη" (Ευείδη) να κάνει τη Ρουσσέα. Εννοείται προσπαθησαν να τις κανουν πιο χαλια απο ο,τι στην πραγματικοτητα και η Κουρη ειχε το χαρακτηριστικο μακιγιαζ της Ντενιση, επιτηδες φτιαγμενο χαλια :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να απολαυσουν και οι επομενες γενιες τα απαυγασματα του πολιτισμου μας!

Προβλεπω να γινεται καλτ
 
Πρέπει να έχω πετύχει κάποιες σκηνές από αυτό το δημιούργημα και αν συνδυάσουμε το ότι μιλάμε για παραγωγή μικρού καναλιού, μπορώ να φανταστώ για τι είδους φόλα μιλάμε, μου έρχονται στο νου οι πρώτες προσπάθειες του Star στη μυθοπλασία (Δρ Τζούλια και Μις Χάιδω φερ' ειπείν, με συγχωρείτε αν είναι εκτός των χρονολογικών ορίων του φόρουμ), και τα δύο κανάλια ήταν σε αντίστοιχη φάση τότε οπότε, μπορώ να μαντέψω το τι επιπέδου ήταν η σειρά, όχι ότι τότε στα "μεγάλα" κανάλια παιζόταν κάτι σπουδαίο αλλά....
 
Πρέπει να έχω πετύχει κάποιες σκηνές από αυτό το δημιούργημα και αν συνδυάσουμε το ότι μιλάμε για παραγωγή μικρού καναλιού, μπορώ να φανταστώ για τι είδους φόλα μιλάμε, μου έρχονται στο νου οι πρώτες προσπάθειες του Star στη μυθοπλασία (Δρ Τζούλια και Μις Χάιδω φερ' ειπείν, με συγχωρείτε αν είναι εκτός των χρονολογικών ορίων του φόρουμ), και τα δύο κανάλια ήταν σε αντίστοιχη φάση τότε οπότε, μπορώ να μαντέψω το τι επιπέδου ήταν η σειρά, όχι ότι τότε στα "μεγάλα" κανάλια παιζόταν κάτι σπουδαίο αλλά....

δεν εχετε αδικο σε οσα λετε αλλα βασικα πιστευω το συγκεκριμενο πανω και πρωτα απο ολα ηταν θεμα σεναριου
 
Πίσω
Μπλουζα