Κάρτα επέκτασης IDE64 για C64/128

Rygar είπε:
Παρακαλώ να μην πείτε τίποτα του plink, του tarasque και αυτού του τομαριού του τεφλον που τώρα τον βλέπω εκεί κάτω που διαβάζει αυτό το θρεντ :p :p
Ok εγώ δεν θα πω τίποτα σε κανένα από αυτά τα ρεμάλια...μουαχαχαχα :cool:
 
manos426f είπε:
Τσ,τσ,τσ,ολόκληρο γαιδούρι 30+ ετών κι ακόμη δεν έμαθες ότι δεν υπάρχει μ στον μήνα αυτό...! :p :p
Μιλάς στον τρισμέγιστο τριτοδεσμίτη του GRM. Αμα υπήρχε μ, θα το έβαζα. :tease:

EDIT0: Αει καλά! Νόμιζα ότι ήμουν σωστός, και με διόρθωνες λέγοντάς μου ότι λείπει ένα μ. Τελευταίως τα'χω πάρει κλαρίνο! :( :( :(

EDIT1: Δε μ'αρέσει να κρύβω πράματα. Ιδίως αυτά που θα στεναχωρήσουν μερικούς μερικούς :diablotin: . Θέλω να πω λοιπόν ότι ήδη το παρήγγειλα με Item Number 0001 :cool: . Ο τύπος με παρακάλεσε να μη βγάλω στη φόρα τη φόρμα παραγγελίας, γιατί έχει πολύ περιορισμένο αριθμό καρτών, κάτι που σκοπεύω να το τυρίσω. Προς το παρόν θα τις δώσει σε συγκεκριμένα (και επιφανή όπως εγώ) άτομα, και μετά θα κάνει public τη σελίδα.

EDIT2: Κατόπιν αδείας του κατασκευαστή, έχω βάλει λινκ παραγγελίας στο αρχικό ποστ αυτου του θρεντ. Στείλτε πρώτα εμαιλ πριν παραγγείλετε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παρέλαβα χθες το απόγευμα, αλλά το δωμάτιό μου είναι άνω-κάτω, δεν το έχω τακτοποιήσει ακόμα και δεν έχω φωτογραφίες που να αποδεικνύουν το αληθές.
 
Βρε παιδιά, ασχολήθηκε κανείς καθόλου με το IDE64?

Έριξα μια ματιά χθες στο user guide για να το σετάρω και πελάγωσα...

Γιατί πρέπει να είναι ΤΟΣΟ πολύπλοκη η λειτουργία και η αντιγραφή στο καρτ?

Εκτός αν εγώ τα έχω καταλάβει όλα λάθος...

ΔΕΝ μπορείς να γεμίσεις τη CF απευθείας από το pc??

Πρέπει να μπεις στη διαδικασία να συνδέσεις καρτ απευθείας με το pc μέσω usb για να κάνεις όλη τη μεταφορά?????

Στο MMC64 δεν έκανες απλώς αντιγραφή των ρομ που ήθελες στην SD και τέλος????

Rygar για δώσε τα φώτα σου...μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά??

Αν κάποιος έχει ήδη λειτουργήσει το καρτ, ας κάνει την καλή να μας δώσει λίγες απλές οδηγίες για το στήσιμο της CF.

Επίσης....εάν ισχύουν τα παραπάνω περί της πολυπλοκότητας στην αντιγραφή κλπ κλπ....ποια η ουσιαστική χρησιμότητα και υπεροχή του IDE64 σε σχέση με το MMC64 για κάποιον χρήστη που απλώς θέλει να τρέχει κάποια μουσικά προγράμματα και ίσως 2-3 παιχνίδια?

Το βασικό πλεονέκτημα είναι ότι απλώς παίρνει έξτρα συσκευές κλπ???
 
αυτό που έχουμε εμείς βρε Ρήγα ποια έκδοση είναι???

το καημένο δεν το έβαλα ποτέ στον commodore
 
Το θέμα με δαύτα είναι τα περίπλοκα μενού! Το mmc replay από το λίγο που το έψαξα είναι απείρως πιο εύκολο στην χρήση! Άντε όμως να το βρεις!
 
Οι τύποι που εφτιαξαν το IDE64, ετοιμάζουν μια νεα κάρτα δικτύου με σύνδεση τυπου Amiga clock port για τη συσκευή αυτή. Πληροφορίαι εδώ. Κοστος 55 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά (πριν λίγο μου απάντησε ο τύπος).

ΥΓ. Καθότι είδα αρκετές πωλήσεις φετος, αναρρωτιέμαι πόσοι το έχετε κρατήσει :D :D:D:D
 
Πίσω
Μπλουζα