Κάρτες 3D

AA+

RetroMaNiaC
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
666
Αντιδράσεις
32
Από αρχές της δεκαετίας του 70 υπήρχαν κάποιες κάρτ-ποστάλ που ήταν τρισδιάστατες. αυτό γινόταν με μια πλαστική ειδικά διαμορφωμένη επιφάνεια που σου έδινε την αίσθηση βάθους. Η ίδια τεχνική χρησιμοποιείται ακόμη και στις μέρες μας. Την είχα δει σε κάτι καρτέλες STAR WARS (Τις έχω φυσικά) σε πακέτα δημητριακών όπου όταν το κάνεις αριστερά δεξιά αλλάζει η εικόνα ή κουνιέται το background.

[edit] dead photo [/edit]

και τώρα ας δούμε και τις πρώτες ολογραφίες που εμφανίστηκαν στα τέλη 80. Οι 2 πρώτες είναι από ένα κατάστημα που συνεργαζόταν με το PIXEL το OMNI shop. Οι άλλες από χαρτάκια σε ψιλικατζίδικο.

[edit] dead photo [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WOW Την νεκροκεφαλη την θελω!!!!!

Αν μπορεσεις σκαναρε την ειναι τελεια!!!!

Ναι την θυμαμαι την φαση με τις καρτες καταπληκτικες!!!
 
Τι εννοείς να την σκανάρω;... Η φωτογραφία σκανάρισμα είναι! Πάντως πλάκα πλάκα καθώς ξεφύλλιζα τα pixel είδα σε διαφήμιση του OMNI Shop την ίδια νεκροκεφαλή και το λιοντάρι... :D

Μην ξεχνάς ότι είναι ολογραφία και όταν περνάει φώς διαθλάται περίεργα..
 
@AA+

Ελπιζω να εχεις πορτα ασφαλειας και συναγερμο στο σπιτι σου!Με εχεις στειλει αδιαβαστο!!!Τι αρχειακο υλικο ειναι αυτο ???Και δεν μιλαω μονο για αυτο το ποστ,αλλα γενικα.Ετοιμασου...Θα μπουκαρω σαν τα S.W.A.T και θα κανω κατασχεση σε οτι ρετρο βρω μπροστα μου... :D :D :D
 
Ευχαριστώ για ..χμμμ τις καλές απειλές :) και θα αρχίσω να σκανάρω κανένα pixel.. ας είναι καλά ο φίλος cpc 464 (ξέρει αυτός)

Ελπίζω να σας άρεσαν ακόμη και αυτές που ήταν από το χαζοVGA κινητό μου....
 
AA εννοούσα να την σκανάρεις σε μεγαλύτερο μέγεθος την φώτο!!!!!
 
AA+ είπε:
Οι 2 πρώτες είναι από ένα κατάστημα που συνεργαζόταν με το PIXEL το OMNI shop

AA+ είπε:
Πάντως πλάκα πλάκα καθώς ξεφύλλιζα τα pixel είδα σε διαφήμιση του OMNI Shop την ίδια νεκροκεφαλή και το λιοντάρι... :D

PIXEL#55 Μαϊος 1989 σελ.67....

 


attachment.php


Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Ντινακο.... :thanx2: .....

που ειχε σκαναρει το τευχος και μετα απο ποοοοοολυ ψαξιμο καταφερα και βρηκα την εν λογω φωτο. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα