Και Εύθυμη και Χήρα (ANT1)

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
914
Ιστορικη δεν τη λες τη σειρα με τιποτα...Μηπως να τη βαζατε στα Εποχης ή στις Κωμωδιες?
 
Νομιζω πως αυτο ηταν αντιγραφη, ενος μιουζικαλ (η εστω μιας ξενης επιτυχιας). Μου εφερνε κατι σε θεατρικο.

Η σειρα αν και καλη στο ξενο, η ελληνικη μεταφορα εμπαζε απο παντου, η Αλικη (κατα την αποψη μου) χαλια ερμηνεια, ομως ο κοσμος του εφτανε απλα να βλεπει την Αλικη σε σειρα και δεν ηθελε τιποτα αλλο. Το εντυπωσιακο σκηνικο με τα φορεματα εποχης βοηθουσαν και ο ερωτας της με τον Σπυροπουλο (και εκτος σκηνης) βοηθησε και αυτο
 
Ειναι διασκευη της αυστροουγγαρεζικης οπερετας του Φραντς Λεχαρ, Η Ευθυμη Χηρα, γραμμενη το 1860.
 
bambinella 100 είπε:
Ειναι διασκευη της αυστροουγγαρεζικης οπερετας του Φραντς Λεχαρ, Η Ευθυμη Χηρα, γραμμενη το 1860.
η αγαπημένη οπερέτα του Χίτλερ :cool:
 
Μάλιστα να πω πως το σήριαλ με την Αλίκη στην αρχική του μορφή όταν πρωτοπροβλήθηκε ήταν 15 επεισόδια (όσο κι αν λατρεύω την Αλίκη πραγματικά είναι πολύ κουραστικό) ενώ στην επανάληψή του ήταν -νομίζω- μόνο 8.
 
Κι ο ΑΝΤ1 είχε χάλια προγραμματισμό από τότε. Είναι δυνατόν να βάζει μια αδιάφορη σειρά απέναντι από τις Τρεις Χάριτες? Απλά πόνταρε στο ότι έπαιζε η Αλίκη. Αλλά τι να σου κάνει κι αυτή άμα το σενάριο είναι χάλια?
 
Ειχα δει το αντιστοιχο ξενο σε ταινια και ειχα ενθουσιαστει (καιρο πριν).

Εδω ως συνηθως.. λιγο ο σεναριογραφος να κανει μια κακη μεταφορα (που γινεται σε ολες τις σειρες χρονια τωρα) λιγο που το τραβηξε για να βγει σειρα, λιγο οι ερμηνειες (ειδικα της Αλικης, που ακομη θυμαμαι πως επαιζε), κατεληξε αυτο το ασχημο αποτελεσμα
 
Τρειλερ απο την σειρα (και ευθυμη και χηρα) που προβληθηκε στον ΑΝΤ1 το 1991

με την Αλικη Βουγιουκλακη τον Κωστα Σπυροπουλο την Καιτη Λαμπροπουλου και

αλλους γνωστους ηθοποιους

http://www.youtube.com/watch?v=Xr4wp5tYah4
 
Μμμμμμ εξαιρετικο,σε ευχαριστουμε πολυ. (και η Νόρα μεσα) Ειναι το τρέιλερ για το δευτερο επεισοδιο.Αν εχεις κι αλλα...!
 
getphoto.php


getphoto.php


getphoto.php
 
Στο εορταστικό του ΑΝΤ1 το 1991 ειχαν προβληθει τα λαθη απο τα γυρισματα των διαφορων σειρων με επι μερους τιτλους όπως Η ΚΑΜΨΗ, ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΗ ΚΑΙ ΨΕΙΡΑ κλπ

Εαν τα εχει κανεις...Ειχαν πλακα
 
Έχω κρατήσει μόνο αυτό της Χήρας. Μάλιστα στη σκηνή που η Αλίκη μπαίνει γυμνή στη μπανιέρα και τη δείχνει από πίσω γράφει από κάτω λεζάντα "Όχι η Αλίκη Βουγιουκλάκη"!
 
A ναι το θυμαμαι! Εχε το στα υπ οψιν σου εαν ποτε μπορεσεις! Σε ευχαριστω!
 
Πίσω
Μπλουζα