Καλή retroΧρονιά 2017!!!

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.772
Ομολογουμενως το 2016 ηταν μια δυσκολη χρονια, γεματη χαρες, ομορφες στιγμες, λυπες, απωλειες αγαπημενων καλλιτεχνων κλπ....

Ομως ευτυχως μας αποχαιρετησε και ολα αυτα περασαν στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. :vbwave:

Μια νεα χρονια "κανει" τα πρωτα της βηματα εδω και λιγη ωρα,μια νεα χρονια, που ευελπιστω να ειναι σε πολλα καλυτερη απο την προηγουμενη

και να φερει στον καθενα και στην καθεμια απο εμας, πανω απ'ολα Υγεια και οτιδηποτε αλλο επιθυμει! :)

Καλη Χρονια σε ολη την ρετροκοινοτητα του retromaniax.gr

και οτιδηποτε αλλο επιθυμειτε, να σας βρει Η' να το παθετε αυτη την νεα Χρονια!!! :D

"Ευτυχισμένο και Χαρούμενο το 2017"






 
Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία , ευτυχία , αγάπη και χρήματα. Ότι καλύτερο στον καθέναν ξεχωριστά!
 
Καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απολα και πολλες ευτυχισμενες στιγμες οτι καλυτερο στον καθενα ξεχωριστα να στε παντα γεροι και χαρουμενοι
 
Καλή χρονιά σε όλους/όλες με υγεία και ευτυχία !!
 
Καλή χρονιά σε όλους!χρόνια πολλά!χρόνια πολλά στους Βασιλίδες και τις Βασιλικές!
 
Εύχομαι σε όλες και όλους Καλή Χρονιά με πολλά χαμόγελα!
 
Υγεια και χαρα εν ρετρω αδερφια!

Οσο για το ρετρο να ευχηθω:

α)οχι αλλες ανοητες εριδες μεταξυ κοινοτητων

β)ακομα μεγαλυτερη προοδο στο emulation και στα remakes ωστε να εχουμε να ασχολουμαστε

γ)μια συνεχως διογκουμενη RetroDB

δ)ακομα πιο πολλα επισημασμενα τοπωνυμια απο ταινιες

ε)περισσοτερες πρωτοβουλιες, συνεντευξεις, projects και γιατι οχι και κανα Phoenix μεσα στο 2017

στ)επιστροφη αγαπημενων παιδικων παιχνιδιων

ζ)παλια παιδικα, παλιες σειρες πιο ευρεως διαθεσιμα για τους νεοτερους και εν προεκτασει ενα πλουσιοτερο αρχειο ΕΡΤ

η)να συνεχιζει το Ραδιοφωνικο Θεατρο να μας κρατα συντροφια

θ)να συνεχισουμε να βρισκουμε παλια αγαπημενα κομικς τα καλοκαιρια στις διακοπες μας

και τελος να σταματησει ο κοσμος να ξεκοιλιαζει ιστορικα μηχανηματα για να χωνει μεσα Raspberry και λοιπα (μα μου εχουν σπασει τα νευρα!!!)

Αυτα διοτι εχω και μια μαχη να τελειωσω στο Καστρα και Πολιορκητες* υπο τους ηχους των Manowar**

και μιας που τα ανεφερα:

*θα ημουν ευτυχης αν εβλεπα μια νεα κυκλοφορια (official ή οχι)

**ελπιζω σε ενα πραγματικα ΑΑΑ αλμπουμ απο τους Manowar...εχουν περασει πολλα χρονια απο το 1992...
 
καλη χρονια απο καρδιας και απο μενα

με υγεια και αγαπη ,γιατι η αγαπη ολα τα κερδιζει
 
Ευχομαι σε ολα τα μελη της ρετρο-κοινοτητας καλη χρονια, με υγεια, χαρα και ευτυχια!

Να ειμαστε παντα καλα να εμπλουτιζουμε το φορουμ με αναμνησεις!
 
Σωστα εβαλα πανω μια φωτο με χιονι καθως χιονισε και στην περιοχή μου / είχε τριάντα χρόνια να χιονίσει! Είδαμε ασπρη μερα
 
Καλή χρονιά σε όλους παίδες, υγεία πάνω απ'όλα!
 
Χιόνια!! Στο Ηράκλειο!! Το Seicento του γαμπρού μου χιονισμένο!!Καλή Χρονιά σε όλους!!(Rygar long time no see!!) snow.jpg
 
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ΟΛΟΥΣ και απλά εύχομαι να πιάνουν οι ευχές!!!

Πολλά χιόνια στην Πάτρα, μετά από 30+ χρόνια!!!

Από το παράθυρο του σπιτιού μου:

Graphic1.jpg
 
Ε, αφου πιασαμε τις χιονισμενες φωτο, παρτε αλλη μια με το τουτου μας καλυμενο!!! :D

"No snow shall escape my car...It is a snowy night by far!!!"

fetch


Ειδαμε επιτελους....ασπρη μερα!!! :d@redevil


Καλη Χρονια να εχουμε με υγεια! :)
 
Τα ίδια και εδώ, άσπρη μέρα, χιονίζει του καλού καιρού.... Φωτογραφία από το δωμάτιό μου πριν 10 λεπτά. Το κακό είναι ότι αυτή την εβδομάδα έχω εγώ υπηρεσία καθαρισμού από χιόνια του πεζοδρομίου μπροστά από το σπίτι.......

Xionia.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα