Καλλιτέχνες που ξεκίνησαν καριέρα με μουστάκι και το διατηρούν ακόμη

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.287
Αντιδράσεις
3.346
Και εξηγούμαι. Ο Τζον Λορντ των Deep Purple είχε μουστάκι (και τί μουστάκι!) μια ζωή μεχρι και που πέθανε. Ο Ρουντολφ Σενκερ των Scorpions είχε μουστακάκι από την αρχή και μονο τα τελευταία χρόνια το έχει τριμάρει πολύ ή έχει αφήσει και μια γραμμή στο σαγώνι, και κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τον αδερφό του τον Μάικλ. Ο Μπομπυ Κιμπαλ των ΤΟΤΟ επίσης, το ίδιο και ο Ιαν Χιλ των Priest ο οποίος έχει μουστάκι και μούσι. Αυτός ο τελευταίος μάλιστα πρέπει να είχε μούσι από τα γεννησημιά του .

Αναφέρτε λοιπόν άλλους καλλιτέχνες που έχουν μουστάκι από την αρχή της καριέρας τους και το έχουν ακόμη, ίσως όχι με την ίδια μορφή, αλλά ποτέ τελοσπάντων δεν πρόδωσαν τις τρίχες του προσώπου τους.

Και οχι, ο Rob Halford απέκτησε μούσι από τα μέσα των 90'ς, οπότε δεν εμπίπτει στη λίστα.

Αναφέρτε ΟΠΟΙΟΥΣΔΗΠΟΤΕ καλλιτέχνες, ανεξαρτήτως του είδους μουσικής που αντιπροσωπεύουν (Έλληνες/ξενοι). Αρκεί να είναι παλαίουρες, από τα 70'ς και μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο Ξυλούρης πιάνεται;
 
Πιάνονται και οι ηθοποιοί? Ο Μιχάλης Μητρούσης, για παράδειγμα...
 
Είμαστε στην κατηγορία "Μουσική", άρα;; :)

Αλλά έχεις δίκιο που ρωτάς γιατί δεν ήμουν σαφης στο αρχικό μου ποστ το οποίο διόρθωσα.
 
Ο Κώστας Χατζής
 
Ο Χατζής όμως δεν είχε μουστάκι στην αρχή της καριέρας του. Στη μέση το απόκτησε.
Το 1977, στο εξώφυλλο του δίσκου του με τον Δάκη και την Ελπίδα, ήταν αμούστακος και ήταν ήδη 41 χρονών με καμιά 15αριά χρόνια καριέρα. Το 1980 ("Ταμ Ταμ", με τη Μαρινέλλα) είχε αφήσει μουστάκι.

Ο Σαββόπουλος θα μπορούσε να ήταν ισόβιος μουστακαλής, αλλά την περίοδο που έβγαλε "Το κούρεμα" δεν κουρεύτηκε μόνο, ξυρίστηκε κι όλας.

Από την άλλη, τον Θάνο Μικρούτσικο δεν θυμάμαι να τον είχα δει ποτε ξυρισμένο από τότε που πρωτοείδα φωτό του.
 
Είμαστε στην κατηγορία "Μουσική", άρα;; :)

Αλλά έχεις δίκιο που ρωτάς γιατί δεν ήμουν σαφης στο αρχικό μου ποστ το οποίο διόρθωσα.

Ναι, έχεις δίκιο... Αλλά το είδα αφού έγραψα την ανοησία μου... :)

Ο Ζορζ Μουστακί.... Δεν ξέρω στα πολύ νιάτα του βέβαια, αλλά δεν τον θυμάμαι σε καμμιά φωτό χωρίς μούσι...
 
Carlos Santana
Frank Zappa
 
Τελευταία επεξεργασία:
Tony Iommi;Lemmy;ZZ Top;(oi ZZTop είναι από τα λίγου γκρουπ που έχουν διατηρήσει τη σύνθεση τους καθ' όλη τη καριέρα τους. οι Sabbath ουσιαστικά είναι ο Iommi και έχουν περάσει φυσικά από Ozzy Dio Tony martin κλπ. Πάλι Motorhead στην ουσία ο Lemmy με διάφορους μουσικούς..
 
Πίσω
Μπλουζα