Καλλιτεχνικά Μουτζουρώματα στα Σχολικά Βιβλία

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
836
Τα σχολικά βιβλία δεν μου άρεσε να τα μουντζουρώνω, ούτε καν με στυλό δεν έγραφα πάνω τους. Στην Γ'Λυκείου όμως με τη βαρεμάρα μου προκαλούσε ο καθηγητής και με την μη διαχειρίσιμη κούραση που έβγαινε στα μαθήματα κορμού τα δεδομένα άλλαξαν και βγήκε ο καλλιτέχνης από μέσα μου. Ιδού μερικά από τα make overs που έκανα στους φιλοσόφους.

Εσείς τι είχατε καταφέρει; Έχετε καμιά εικόνα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
QueenofHearts είπε:
Τα σχολικά βιβλία δεν μου άρεσε να τα μουντζουρώνω, ούτε καν με στυλό δεν έγραφα πάνω τους. Στην Γ'Λυκείου όμως με τη βαρεμάρα μου προκαλούσε ο καθηγητής και με την μη διαχειρίσιμη κούραση που έβγαινε στα μαθήματα κορμού τα δεδομένα άλλαξαν και βγήκε ο καλλιτέχνης από μέσα μου. Ιδού μερικά από τα make overs που έκανα στους φιλοσόφους.
Εσείς τι είχατε καταφέρει; Έχετε καμιά εικόνα;
Αψογα!!!

Και 'γω κρατησα μερικα....το σκεφτομουν αυτο το θεμα....ειχα πολλα...αλλα...ΠΟΥ????

Τον δρακουλα τον καναμε ολοι...

Το προσεξες οτι ζωγραφισες τον Γκιμλι απο τον Αρχοντα?

Αν βρω τα δικα μου θα ανεβασω... :bow:
 
pardalotzatziki είπε:
Αψογα!!!
Το προσεξες οτι ζωγραφισες τον Γκιμλι απο τον Αρχοντα?
Δεν τον ήξερα τότε τον Γκίμλι αλλά απ'ότι φαίνεται τον αναζητούσα! χαχαχα :hurrah:
 
Βρηκα πολυ λιγα...τοσοι αρχαιοι δρακουλες και δεν εμεινε κανενας...

Αυτα ειναι απο βιβλια Λυκειου. Εχω μερικα ακομα, αλλα δεν φαινεται το βιβλιο, οι ζωγραφιες ειναι στην αντιθετη οψη.

img555.jpg

img556.jpg

img557.jpg
 
Γενικά δεν μουτζούρωνα τα βιβλία μου παρά μόνο αν ήθελα να ζωγραφίσω κάτι. Στην Γ'Λυκείου όμως την πλήρωσε το βιβλίο των Θρησκευτικών. Από τη βαρεμάρα μου στην ώρα του μαθήματος άρχισα να το μουτζουρώνω και σε 2,3 μαθήματα η 2η (πρώην) ολόλευκη σελίδα έγινε μπλέ!
 
Ζωγράφιζα... Ανέκαθεν και τα πάντα!

Κάπου στα 14, άρχισα τα σχέδια graffiti στα βιβλία (κι ένα χρόνο αργότερα σε τοίχους)...

Ακόμα και τώρα όταν ξεχνιέμαι ζωγραφίζω, αλλά το σχέδιό μου (εκτός από τα graffiti) είναι χάλια! :)

Γενικά τα βιβλία μου ήθελα να τα νιώθω δικά μου - προέκταση του εαυτού μου... After all, περνούσαμε τόσες ώρες μαζί!
 
Κι εγώ ζωγράφιζα-μουτζούρωνα αρκετά τα βιβλία μου. Το πιο κλασικό σχέδιο ήταν να κάνεις γυαλιά & μουστάκια στα πορτρέτα...

Ιδίως τα βιβλία των Γαλλικών στο λύκειο τα είχα πετσοκόψει...
 
Τα σχολικά βιβλία τελικά ανέδειξαν μεγάλα ταλέντα

:D :D:D
 
Σώτος Σώτος είπε:
Κι εγώ ζωγράφιζα-μουτζούρωνα αρκετά τα βιβλία μου. Το πιο κλασικό σχέδιο ήταν να κάνεις γυαλιά & μουστάκια στα πορτρέτα...Ιδίως τα βιβλία των Γαλλικών στο λύκειο τα είχα πετσοκόψει...
Για μας πιο κλασσικο ηταν τα δοντια δρακουλα....σε ολους τους αρχαιους Ελληνας......και λοιπους...
 
συνήθως από βαρεμάρα στο μάθημα να ζωγραφίζω στο πίσω μέρος των βιβλίων...συνήθως έγραφα στιχάκια, το γνωστό σχήμα SMILE, καρδούλες, αστεράκια...είχα και σφραγίδες με τις οποίες είχα στολίσει τα βιβλία, έβαζα σφραγίδα και έπειτα ζωγράφιζα το αποτύπωμα με μαρκαδόρο...
 
Πίσω
Μπλουζα